Seurakisat 29.7.2021


Neljänsissä seurakisoissa kisattiin 40 m, pallonheitossa, korkeushypyssä, kiekonheitossa sekä illan päättäneessä 600 m juoksussa. Kesän päättävät seurakisat kilpaillaan 12.8.2021 🙂 Tervetuloa mukaan!

Tulokset:

Tytöt 5 v 40 m ja pallonheitto

Viola Sunikka 9,1 ja 6,18

Alina Unkuri 9,8 ja 3,46

Meea Vaahtio 11,5 ja 5,78

Oona Halme 12,8 ja 2,89

Kerttu Perkiökangas 15,1 ja 3,30

Meeri Vaahtio 17,8 ja 2,40

Pojat 5 v 40 m ja pallonheitto

Joel Rantala 17,0 ja 1,92

Joona Haviala 25,9 ja 0,63

Oskari Rantala – ja 1,44

Tytöt 6 v 40 m ja pallonheitto

Joanna Sköld 8,8 ja 8,11

Vanessa Luoma 9,5 ja 6,66

Pojat 6 v 40 m ja pallonheitto

Leevi Jokela 9,0 ja 6,08

Oliver Halme 9,7 ja 6,92

Tytöt 7 v 40 m ja pallonheitto

Lotta Männistö 8,1 ja 9,85

Olivia Sunikka 8,4 ja 5,95

Fanni Paino 8,7 ja 14,87

Elviira Unkuri 8,9 ja 7,03

Pojat 7 v 40 m ja pallonheitto

Jonatan Tähtivuori 8,1 ja 9,47

Tytöt 9 v 40 m

  1. Hertta Puosi 7,2
  2. Marinella Jokela 8,2
  3. Aurora Kulmala 8,4

Tytöt 9 v korkeus

  1. Hertta Puosi 105
  2. Aurora Kulmala 80

Pojat 9 v 40 m

  1. Onni Männistö 7,8
  2. Lassi Kivioja 8,2

Pojat 9 v korkeus

  1. Lassi Kivioja 80

Tytöt 10 v korkeus

  1. Neea Haapio 115
  2. Alissa Naski 115
  3. Ilona Rantala 110
  4. Milja Anttila 105
  5. Julia Sköld 100

Tytöt 10 v kiekko

  1. Milja Anttila 15,00
  2. Neea Haapio 13,15
  3. Ilona Rantala 12,64
  4. Julia Sköld 11,64
  5. Alissa Naski 9,52
  6. Elsa Taimi 8,60

Tytöt 10 v 600 m

  1. Milja Anttila 2.08,0
  2. Alissa Naski 2.15,6
  3. Neea Haapio 2.16,9
  4. Julia Sköld 2.35,3

Pojat 10 v korkeus

  1. Joel Kotomäki 105
  2. Juha Ruotsalainen, HaJy 105
  3. Verneri Luoma 100

Pojat 10 v kiekko

  1. Joel Kotomäki 22,07
  2. Juha Ruotsalainen, HaJy 18,12
  3. Verneri Luoma 9,97

Pojat 10 v 600 m

  1. Juha Ruotsalainen, HaJy 2.27,0

Tytöt 11 v korkeus

  1. Vilmiina Mattila 110
  2. Oona Prihti 105
  3. Siiri Kortesniemi 100
  4. Julia Sköld 100

Tytöt 11 v kiekko

  1. Ilona Äärelä 17,42
  2. Vilmiina Mattila 16,75

Tytöt 11 v 600 m

  1. Ilona Äärelä 2.21,2
  2. Roosa Prihti 2.24,5
  3. Vilmiina Mattila 2.29,5
  4. Siiri Kortesniemi 2.34,9
  5. Oona Prihti 2.35,1
  6. Julia Sköld 2.35,3

Pojat 11 v korkeus, kiekko ja 600 m

  1. Luca Peltonen 110, 10,25 ja 2.15,1

Tytöt 12 v korkeus

  1. Venla Murto 135
  2. Helmi Äärelä 130
  3. Jenny Sköld 115
  4. Oona Männistö 105

Tytöt 12 v kiekko

  1. Jenny Sköld 26,92
  2. Oona Männistö 23,73
  3. Helmi Äärelä 17,62

Pojat 12 v korkeus

  1. Valtteri Luoma 135
  2. Kasper Naski 120

Pojat 12 v kiekko

  1. Paavo Jaakkola 28,18
  2. Valtteri Luoma 22,96
  3. Santeri Rantala 21,88
  4. Kasper Naski 19,06

Pojat 12 v 600 m

  1. Santeri Rantala 2.04,8

Tytöt 13 v korkeus, kiekko, 600 m

  1. Kerttu Anttila 115, 23,16 ja 2.07,8

Tytöt 14 v kiekko

  1. Inka Männistö 25,63