Seurakisat 10.6.2021


Viren ensimmäiset seurakisat kilpailtiin torstaina 10.6. uudistetulla Nakkilan urheilukentällä kauniissa, aurinkoisessa kesäillassa. Lajeina olivat pikajuoksu, heittolajeista pallonheitto ja kuula. Illan kilpailun päätti 1000 m juoksu.

Tulokset:

Tytöt 5 v 40 m

Meea Vaahtio 11,6

Oona Halme 13,9

Meeri Vaahtio 17,5

Ella Lankinen 21,4

Josefiina Mäenpää 37,9

Tytöt 5 v pallonheitto

Meea Vaahtio 5,12

Oona Halme 1,55

Meeri Vaahtio 1,44

Ella Lankinen 0,90

Josefiina Mäenpää 0,85

Pojat 5 v 40 m

Verneri Salminen 11,6

Jonne Mäenpää 12,8

Enska Kaija 13,5

Aapo Mikkilä 14,8

Joel Rantala 17,5

Asser Kaija 1.21,7

Pojat 5 v pallonheitto

Verneri Salminen 8,42

Jonne Mäenpää 4,75

Aapo Mikkilä 3,27

Enska Kaija 2,97

Joel Rantala 2,23

Asser Kaija 0,85

Tytöt 6 v 40 m

Joanna Sköld 8,6

Stella Kaija 9,3

Vanessa Luoma 9,8

Tytöt 6 v pallonheittto

Stella Kaija 7,23

Joanna Sköld 5,52

Vanessa Luoma 4,60

Tytöt 6 v 1000 m

Stella Kaija 6.42,1

Pojat 6 v 40 m

Lauri Forssell 8,9

Aku Rantanen 9,1

Joel Lankinen, Oliver Halme 9,3

Pojat 6 v pallonheitto

Lauri Forssell 11,95

Aku Rantanen 10,21

Oliver Halme 9,40

Joel Lankinen 8,30

Tytöt 7 v 40 m

Nea Lerkki 8,9

Tytöt 7 v pallonheitto

Nea Lerkki 10,23

Tytöt 7 v 1000 m

Nea Lerkki 7.07,6

Tytöt 8 v 40 m

1. Linnea Leppänen 8,3

Tytöt 8 v kuula

1. Linnea Leppänen 4,46

Pojat 8 v 40 m

1. Vili Rantanen 8,1

1. Edvin Tulonen 8,6

Pojat 8 v kuula

1. Edvin Tulonen 4,22

2. Vili Rantanen 3,42

Tytöt 9 v 40 m

1. Hertta Puosi 7,2

2. Ilona Rahkonen (Toijalan Vauhti) 7,3

Pojat 9 v 40 m

1. Lassi Kivioja 8,3

Pojat 9 v kuula

1. Lassi Kivioja 4,42

Tytöt 10 v 60 m

1. Ilona Rantala 9,7

2. Milja Anttila 9,8

3. Neea Haapio 10,0

4. Elsa Taimi 10,5

5. Julia Sköld 10,7

Tytöt 10 v kuula

1. Milja Anttila 6,30

2. Julia Sköld 6,20

3. Ilona Rantala 6,08

4. Neea Haapio 5,70

5. Elsa Taimi 4,20

Tytöt 10 v 1000 m

1. Milja Anttila 4.01,4

2. Ilona Rantala 4.15,7

3. Elsa Taimi 4.19,7

4. Neea Haapio 4.21,3

Pojat 10 v 60 m

1. Joel Kotomäki 10,0

2. Kosti Nieminen 10,9

3. Verneri Luoma 11,5

Pojat 10 v kuula

1. Joel Kotomäki 6,02

2. Kosti Nieminen 5,88

3. Verneri Luoma 4,33

Pojat 10 v 1000 m

1. Kosti Nieminen 4.22,7

2. Verneri 4.23,6

3. Joel Kotomäki 4.40,4

Tytöt 11 v 60 m

1. Peppi-Inkeri Seppänen 9,2

2. Ilona Äärelä 9,4

3. Roosa Prihti 9,7

4. Vilmiina Mattila 9,9

5. Aisha Neziri 10,1

6. Oona Prihti 10,3

Tytöt 11 v kuula

1. Ilona Äärelä 9,09

2. Vilmiina Mattila 7,80

3. Roosa Prihti 4,69

4. Aisha Neziri 4,28

5. Oona Prihti 2,93

Tytöt 11 v 1000 m

1. Peppi-Inkeri Seppänen 3.57,7

2. Vilmiina Mattila 4.26,8

3. Oona Prihti 4.28,2

4. Roosa Prihti 4.36,2

Pojat 11 v 60 m

1. Luca Peltonen 9,4

Pojat 11 v kuula

1. Luca Peltonen 5,27

Pojat 11 v 1000 m

1. Luca Peltonen 4.13,1

Tytöt 12 v 60 m

1. Elea Nieminen 8,8

2. Helmi Äärelä 9,2

Tytöt 12 v kuula

1 Helmi Äärelä 9,31

2. Jenny Sköld 7,45

3. Elea Nieminen 7,12

4. Oona Männistö 6,71

Tytöt 12 v 1000 m

1. Oona Männistö 4.39,1

Pojat 12 v 60 m

1. Arttu Rantala 8,9

2. Onni Unkuri ja Valtteri Luoma 9,1

4. Santeri Rantala 9,4

Pojat 12 v kuula

1. Santeri Rantala 7,60

2. Valtteri Luoma 7,48

3. Arttu Rantala 6,18

4. Onni Unkuri 5,96

Pojat 12 v 1000 m

1. Arttu Rantala 3.24,1

2. Valtteri Luoma 3.51,6

3. Santeri Rantala 4.07,1

Tytöt 13 v kuula

1. Kerttu Anttila 7,06

Tytöt 13 v 1000 m

1. Kerttu Anttila 4.09,5

Tytöt 14 v kuula

1. Inka Männistö 7,09

Tytöt 14 v 1000 m

1. Inka Männistö 4.12,8