Yleisurheilu – palkitut


Nakkilan Viren parhaat yleisurheilijat palkittiin 2.11.2018 Nakkilassa. Vuoden urheilija on Manu Kurri ja vuoden sisulisäurheilija Eveliina Haviala.

YLEISURHEILU VUODEN 2018 PARHAAT

VUODEN URHEILIJA Manu Kurri
VUODEN SISULISÄURHEILIJA Eveliina Haviala
VUODEN PIKAJUOKSIJA Maija Vuori
VUODEN KESTÄVYYSJUOKSIJA Arttu Rantala
VUODEN HYPPÄÄJÄ Elea Nieminen
VUODEN HEITTÄJÄ Roni Mikkilä
VUODEN OTTELIJA Helmi Äärelä
REHDIN URHEILIJAN PALKINTO Aino Anttila
VUODEN KÄVELIJÄ Onni Unkuri
VUODEN AIKUISURHEILIJA Jutta Vaahtio

SM-MENESTYS
P16 moukari 4. Manu Kurri

A-LUOKAN TULOS 9-13v sarjoissa
Eveliina Haviala, 60 m aj, korkeus, pituus, keihäs, 4-ottelu ja 5-ottelu
Aino Ranki, keihäs
Roni Mikkilä, keihäs ja kiekko
Miko Ouramaa, 1000 m kävely
Mea Rosenvall, moukari
Maija Vuori, 60 m aj ja 3-loikka
Helmi Äärelä, 3-ottelu, pituus, korkeus, kuula, kiekko, moukari ja 600 m kävely
Elea Nieminen, pituus, korkeus ja 3-ottelu
Venla Murto, korkeus ja 600 m kävely
Arttu Rantala, 1000 m ja 600 m kävely
Onni Unkuri, 1000 m ja 600 m kävely
Måns Selivaara, 3-ottelu
Vilmiina Mattila, 600 m kävely
Oliver Mikkola, 40 m ja 3-ottelu

STIPENDIT MENESTYS JA A-LUOKKA (14v-)
Manu Kurri moukari

KESÄN 2018 TILASTOTIETOA
*Kakkosliigan seura; seuraluokittelupisteitä 31 (Suomen 160.)
*Kalevan Malja –pisteitä 3 (Suomen 158.)
*Nuorisotoiminta 438p (Satakunnan 2. ja Suomen 25.)
*Pm-mitaleita 61kpl (kultaa 24 kpl, hopeaa 20 kpl, pronssia 17 kpl)
*Seuracup 10 356p. Mega sarjan 26.

SILJA LINE SEURAKISOJEN SEKÄ MUISSA YLEISURHEILUKILPAILUISSA EDUSTANEET 2018
Silja Line seurakisojen 5-6 v palkitut, kaikki vähintään kolmeen kilpailuun osallistuneet palkittiin. Yli 7-vuotiaat palkittiin kerättyjen pisteiden perusteella sekä aktiivisuuden mukaan.

Palkittavat 5-7 v
Tytöt 5-v
Vanessa Luoma
Lotta Männistö
Fanni Paino
Pojat 5-v
Musa Yurdakul
Tytöt 6-v 
Enni Tuominen
Pojat 6-v
Onni Männistö
Aatu Paino
Niila Valkeapää
Tytöt 7-v
Ilona Rantala 107 p
Milja Anttila 103 p
Neea Haapio 62 p
Alissa Naski 52 p
Pojat 7-v
Joel Kotomäki 87 p
Kosti Nieminen 83,5 p
Valtteri Nieminen 76 p
Verneri Luoma 75,5 p
Arttu Uimonen 53 p
Palkittavat 8-15v
T8 pisteet
Vilmiina Mattila 3998
Ilona Äärelä 2703
Peppi-Inkeri Seppänen 1234
P8
Oliver Mikkola 3675
Luca Peltonen 770
T9
Helmi Äärelä 7866
Elea Nieminen 5124
Venla Murto 3495
Emma Lahtonen 1496
Aada Skyttä 681
Lotta Kivioja 659
Neea Haapio 431
P9
Arttu Rantala 7236
Santeri Rantala 6141
Onni Unkuri 5618
Paavo Jaakkola 4963
Kasper Naski 3947
Luka Hohtari 3423
Valtteri Luoma 2630
Joona Kanerva 1685
Måns Selivaara 1360
Eeli Valkeapää 834
T10
Kerttu Anttila 2797
Sofia Malonen 1676
Nellie Rouhikko 1282
Siiri Uimonen 858
P10
Elmeri Hirvikoski 946
T11
Maija Vuori 6775
Emilia Kallela 2152
Sofia Sjöblom 1919
Minea Pyykkö 290
P11
Roni Mikkilä 5580
Juho Unkuri 4433
Samuel Ekko 1146
T12
Aino Anttila 5528
Mea Rosenvall 5206
Anna Stenroos 3713
Fanni Heikkilä 1327
P12
Oskari Kallela 4061
Niilo Ellä 1138
Juho Nurmi 546
T13
Eveliina Haviala 14179
Lotta Sjöblom 2870
Heini Vuori 2517
T14
Candy Peltonen 1170
Siiri Heikkilä 729
T15
Eeva Kari 996

MAASTOJUOKSUSARJAN PALKITUT 2018

Maastojuoksut palkittavat 2018

ARKISTO:

Parhaat 2018

Parhaat 2017

Parhaat 2016

Parhaat 2015

Parhaat 2014

Parhaat 2013

Parhaat 2012

Parhaat 2011

Parhaat 2010