Hiihto – palkitut


Nakkilan Viren hiihtäjien palkitsemistilaisuus pidettiin keskiviikkona 10.4.2019 klo 18.30 Nakkilan liikuntakeskuksen kahviossa. Tilaisuudessa palkittiin kaikki sarjahiihtoihin osallistuneet sekä muut hiihtokaudella menestyneet hiihtäjät.

HIIHDON PALKITUT 2019

  • Vuoden aikuishiihtäjä: Rauno Tuomi
  • Vuoden hiihtäjä: Anna Stenroos
  • Vuoden tyttöhiihtäjä: Emmi Patrikainen
  • Vuoden lupauspytty: Helmi Äärelä
  • Kannustepytty: Luka Hohtari
  • Pistepytty: Heini Vuori
  • Kunnanpytty: Siiri Heikkilä
  • Postipytty: Maija Vuori
  • Hiihtäjäpatsas: Amanda Yli-Futka
  • Aktiivinen hiihtokoululainen tyttö: Ilona Äärelä
  • Aktiivinen hiihtokoululainen poika: Eemeli Heinola
  • Vuoden positiivinen hiihtokoululainen: Lotta Kivioja

    Viestimenestyksestä:

  • N12 pm3. joukkue Maija Vuori, Kerttu Anttila, Helmi Äärelä
  • N14 pm1. joukkue: Emmi Patrikainen, Heini Vuori, Lotta Sjöblom
  • N14 pm2. joukkue: Anna Stenroos, Fanni Heikkilä, Aino Anttila
  • M16 pm3. Topias Stenroos, Joona Haapio, Miikka Haapio
  • NYL pm 2. Siiri Heikkilä, Helmi Finska, Terhi Männistö
  • Nuorisoviestijoukkue B-sarja: 1-joukkue: Juho Unkuri, Neea Haapio, Konsta Koskenniemi, Helmi Äärelä, Luka Hohtari, Maija Vuori. 2-joukkue: Samuel Ekko, Alissa Naski, Lauri Kares, Lotta Kivioja, Onni Unkuri, Kerttu Anttila
  • Maakuntaviestijoukkue A-sarja: Anna Stenroos, Miikka Haapio, Heini Vuori, Topias Stenroos, Tuuli Haula, Rauno Tuomi
  • Hopeasompa: Maija Vuori, Heini Vuori, Anna Stenroos, Aino Anttila, Siiri Heikkilä, Fanni Heikkilä, Helmi Finska, Amanda Yli-Futka, Lotta Sjöblom, Emmi Patrikainen

Sarjahiihtojen palkittavat 2019:

N5
1) Vanessa Luoma 280p
2) Stella Kaija 260p

M5
1) Kaapo Koskenniemi 300p
2) Oliver Halme 160p
3) Enska Kaija 100p

M6
1) Konsta Koskenniemi 300p
2) Vili Rantanen 260p

M7
1) Lauri Kares 300p

N8
1) Milja Anttila 300p
2) Neea Haapio 240p
3) Ilona Rantala 180p

M8
1)Verneri Luoma 280p

N9
1) Ilona Äärelä 300p
2) Vilmiina Mattila 260p

N10
1) Helmi Äärelä 280p ja Lotta Kivioja 280p

M10
1) Luka Hohtari 300p
2) Onni Unkuri 240p
3) Valtteri Luoma 180p

N11
1) Kerttu Anttila 300p

N13
1) Aino Anttila 300p

Satakunnan junior-cup 2019

M6
1) Kosta Koskenniemi Nakkilan Vire 150p

M10
3) Luka Hohtari Nakkilan Vire 143p
9) Onni Unkuri Nakkilan Vire 44p
10) Santeri Rantala Nakkilan Vire 41p

N8
1) Milja Anttila Nakkilan Vire 150p
8) Neea Haapio Nakkilan Vire 132p
12) Ilona Rantala Nakkilan Vire 41p
13) Alissa Naski Nakkilan Vire 40p

N9
10) Ilona Äärelä Nakkilan Vire 124p
11) Vilmiina Mattila Nakkilan Vire 120p

N10
2) Helmi Äärelä Nakkilan Vire 146p
7) Lotta Kivioja Nakkilan Vire 133,5p

N11
6) Kerttu Anttila Nakkilan Vire 139p

N12
3) Maija Vuori Nakkilan Vire 145p

LähiTapiola HS-cup 2019

M15
4) Topias Stenroos Nakkilan Vire 95p
5) Aatu Hakanen Nakkilan Vire 47p

N13
1) Anna Stenroos Nakkilan Vire 150p
3) Fanni Heikkilä Nakkilan Vire146p
4) Aino Anttila Nakkilan Vire 142p

N14
1) Lotta Sjöblom Nakkilan Vire 150p
2) HeiniVuori Nakkilan Vire147p
3)Emmi Patrikainen Nakkilan Vire145 p

N15
2) Siiri Heikkilä Nakkilan Vire 146p
5) Helmi Finska Nakkilan Vire 91p

HIIHDON PALKITUT 2018

HIIHDON PALKITUT 2017

HIIHDON PALKITUT 2016