Seurakisat 15.7.


Kolmannessa Seurakisassa lajeina olivat 60 m aitajuoksua, 300 m, 600 m ja keihäänheittoa. Kaikki osallistujat palkittiin kilpailun päätteeksi mitalilla.

Tytöt 5 v 300 m

Viola Sunikka 1.27,6

Aliina Unkuri 1,32,5

Meea Vaahtio 1.58,1

Meeri Vaahtio 3.40,2

Tytöt 5 v turbokeihäs

Viola Sunikka 4,05

Meea Vaahtio 3,23

Aliina Unkuri 2,94

Meeri Vaahtio 1,55

Pojat 5 v 300 m

Enska Kaija 1.53,9

Aapo Mikkilä 2.14,2

Joona Haviala 4.57,0

Pojat 5 v turbokeihäs

Enska Kaija 3,13

Aapo Mikkilä 2,91

Asser Kaija 0,76

Tytöt 6 v 300 m

Stella Kaija 1.30,1

Vanessa Luoma 1.31,8

Tytöt 6 v turbokeihäs

Stella Kaija 5,60

Vanessa Luoma 3,61

Linnea Tulonen 2,40

Pojat 6 v 300 m

Jami Virtanen 1.15,2

Pojat 6 v turbokeihäs

Jami Virtanen 6,30

Tytöt 7 v 300 m

Olivia Sunikka 1.14,9

Amanda Aalto 1.16,5

Fanni Paino 1.17,6

Lotta Männistö 1.18,2

Elviira Unkuri 1.19,3

Neea Lerkki 1.26,3

Tytöt 7 v turbokeihäs

Lotta Männistö 7,17

Fanni Paino 6,07

Amanda Aalto 5,72

Elviira Unkuri 5,42

Neea Lerkki 5,19

Olivia Sunikka 4,39

Pojat 7 v 300 m

Jonatan Tähtivuori 1.09,9

Pojat 7 v turbokeihäs

Jonatan Tähtivuori 5,32

Tytöt 8 v 600 m

1. Linnea Leppänen 2.58,6

2. Neea Lerkki (7 v) 3.28,4

3. Stella Kaija (7 v) 4.17,8

Tytöt 8 v keihäs

1. Linnea Leppänen 8,70

2. Lotta Männistö (7 v) 7,30

Pojat 8 v 600 m

1. Edvin Tulonen 3.06,3

Pojat 8 v keihäs

1. Edvin Tulonen 7,07

Pojat 9 v 600 m

1. Lassi Kivioja 2.54,0

Pojat 9 v keihäs

1. Lassi Kivioja 8,33

Tytöt 10 v 60 m aj.

1. Milja Anttila 11,0

2. Ilona Rantala 11,7

3. Elsa Taimi 14,2

Tytöt 10 v keihäs

1. Ilona Rantala 17,70

2. Milja Anttila 14,70

3. Elsa Taimi 8,90

Pojat 10 v 60 m aj.

1. Joel Kotomäki 13,4

2. Juha Ruotsalainen, HaJy 13,6

3. Kosti Nieminen 14,9

P10 v keihäs

1. Joel Kotomäki 29,49

2. Juha Ruotsalainen, HaJy 22,45

3. Kosti Nieminen 17,70

Tytöt 11 v 60 m aj.

1. Ilona Äärelä 11,2

2. Vilmiina Mattila 11,9

3. Aisha Neziri 12,3

4. Siiri Kortesniemi 12,5

5. Roosa Prihti 13,5

6. Oona Prihti 14,1

Tytöt 11 v keihäs

1. Ilona Äärelä 19,81

2. Vilmiina Mattila 18,58

3. Aisha Neziri 12,34

4. Roosa Prihti 9,69

5. Oona Prihti 9,57

6. Siiri Kortesniemi 7,08

Tytöt 12v 60 m aj.

1. Helmi Äärelä 10,7

2. Elea Nieminen 10,8

Tytöt 12v keihäs

1. Oona Männistö 20,50

2. Helmi Äärelä 18,71

3. Elea Nieminen 17,73

Pojat 12v keihäs

1. Paavo Jaakkola 34,36

2. Santeri Rantala 32,16

3. Onni Unkuri 25,23

Tytöt 13 v 60 m aj.

1. Kerttu Anttila 13,6

Tytöt 13v keihäs

1. Kerttu Anttila 26,30

Tytöt 14 v keihäs

1. Inka Männistö 18,88