Seurakisat 1.7.2021


Helteisenä torstai-iltana Seurakisoissa oli vuorossa 150m/200m juoksut, pituus ja seiväs.

Seuraava osakilpailu to 15.7. kaikki osallistujat palkitaan. Tervetuloa!

Tulokset

Tytöt 5 v 150 m

Viola Sunikka 40,9

Meea Vaahtio 44,6

Oona Halme 54,8

Meeri Vaahtio 1.28,8

Josefiina Mäenpää 3.01,3

Tytöt 5 v pituus

Viola Sunikka 1,69

Meea Vaahtio 1,28

Oona Halme 1,03

Josefiina Mäenpää 0,39

Meeri Vaahtio 0,14

Pojat 5 v 150 m

Jonne Mäenpää 54,2

Enska Kaija 57,4

Asser Kaija 3.05,0

Pojat 5 v pituus

Jonne Mäenpää 1,47

Enska Kaija 1,47

Asser Kaija 0,42

Tytöt 6 v 150 m

Joanna Sköld 39,0

Vanessa Luoma 39,1

Stella Kaija 43,0

Tytöt 6 v pituus

Stella Kaija 1,89

Vanessa Luoma 1,81

Joanna Sköld 1,72

Pojat 6 v 150 m

Lauri Forssell 36,6

Oliver Halme 39,3

Pojat 6 v pituus

Lauri Forssell 2,12

Oliver Halme 1,50

Tytöt 7 v 150 m

Amanda Aalto 32,4

Olivia Sunikka 32,5

Nea Lerkki 36,2

Aada-Lotta Mäenpää 36,5

Tytöt 7 v pituus

Aada-Lotta Mäenpää 2,26

Amanda Aalto 2,18

Nea Lerkki 2,02

Olivia Sunikka 1,96

Pojat 7 v 150 m

Jonatan Tähtivuori 33,6

Pojat 7 v pituus

Jonatan Tähtivuori 1,72

Pojat 8 v 150 m

1. Joonas Tiainen 29,0

2. Edvin Tulonen 34,5

Pojat 8 v pituus

1. Joonas Tiainen 2,83

2. Edvin Tulonen 2,11

Pojat 9 v 150 m

1. Lassi Kivioja 32,9

2. Lauri Kares 34,7

Pojat 9 v pituus

1. Lassi Kivioja 2,31

2. Lauri Kares 1,62

Tytöt 10 v 150 m

1. Milja Anttila 24,3

2. Neea Haapio 24,8

3. Ilona Rantala 24,9

4. Alissa Naski 26,6

5. Elsa Taimi 26,9

Tytöt 10 v pituus

1. Ilona Rantala 3,73

2. Milja Anttila 3,65

3. Neea Haapio 3,49

4. Alissa Naski 3,37

5. Elsa Taimi 3,19

Pojat 10 v 150m

1. Joel Kotomäki 25,9

2. Verneri Luoma 28,9

Pojat 10 v pituus

1. Joel Kotomäki 3,67

3. Verneri Luoma 2,87

Tytöt 11 v 150 m

1. Peppi-Inkeri Seppänen 23,6

2. Ilona Äärelä 24,4

3. Roosa Prihti 24,6

4. Aisha Neziri 24,9

5. Siiri Kortesniemi 25,2

6. Vilmiina Mattila 25,8

7. Oona Prihti 26,7

Tytöt 11 v pituus

1. Ilona Äärelä 3,82

2. Peppi-Inkeri Seppänen 3,72

3. Aisha Neziri 3,60

4. Vilmiina Mattila 3,50

5. Roosa Prihti 3,27

6. Oona Prihti 3,26

7. Siiri Kortesniemi 3,15

Tytöt 11 v seiväs

1. Ilona Äärelä 130

Tytöt 12 v 200 m

1. Helmi Äärelä 31,4

2. Oona Männistö 34,9

Tytöt 12 v pituus

1. Helmi Äärelä 4,00

2. Oona Männistö 3,40

Tytöt 12 v seiväs

1. Helmi Äärelä 200

Pojat 12 v 200 m

1. Arttu Rantala 30,4

2. Valtteri Luoma 31,2

3. Santeri Rantala 31,8

4. Tuukka Ketonen 33,2

Pojat 12 v pituus

1. Arttu Rantala 4,14

2. Tuukka Ketonen 4,08

3. Santeri Rantala 3,90

4. Valtteri Luoma 3,70

Tytöt 13 v 200 m

1. Kerttu Anttila 33,1

2. Sofia Malonen 35,0

Tytöt 13 v pituus

1. Kerttu Anttila 3,93

2. Sofia Malonen 3,20

Tytöt 14 v 200 m

1. Inka Männistö 34,1