Silja Line Seurakisat 9.7.2020


Neljänsien seurakisojen tulokset. Seuraava ja viimeinen kilpailu ensi torstaina 16.7.2020.



P5 40 m
     Verneri Salminen 14,1
     Aku Rantanen 10,4
     Jonne Mäenpää  13,4
     Lauri Forssel 10,1
     Aapo Mikkilä 17,0

P5 Pallonheitto
     Verneri Salminen 6,47
     Aku Rantanen 11,70
     Jonne Mäenpää  5,74
     Lauri Forssel 9,68
     Aapo Mikkilä 2,31
     Verneri Nordberg 1,61

P6 40 m
     Valtteri Salminen 8,6
     Joonatan Tähtivuori 9,4

P6 Pallonheitto
     Valtteri Salminen 19,43
     Joonatan Tähtivuori 6,03

P7 40 m
  1. Musa Yurdakul 8,5
  2. Vili Rantanen 10,3

P7 Pallonheitto
  1. Musa Yurdakul 10,31
  2. Vili Rantanen 6,03
Kilpailun ulkopuolella
     Veikka Nordberg 33,40

P8 60 m
  1. Onni Männistö 12,5

P8 Korkeus
  1. Onni Männistö 070

P9 60 m
  1. Joel Kotomäki  10,6
  2. Verneri Luoma  12,1

P9 Korkeus
  1. Joel Kotomäki 090
  1. Verneri Luoma 090

P10 Kiekko
  1. Veikka Nordberg 22,50

P11 60 m aj
  1. Arttu Rantala 11,0
  2. Paavo Jaakkola 12,5
  3. Valtteri Luoma 13,6

P11 Korkeus
  1. Arttu Rantala 115
  2. Paavo Jaakkola 110
  2. Valtteri Luoma 110

P11 Kiekko
  1. Paavo Jaakkola 29,32
  2. Valtteri Luoma 17,23
  3. Arttu Rantala 15,80

T5 40 m 
     Meea vaahtio 12,3
     Vanessa Luoma 10,6
     Joanna Sköld 9,4
     Josefiina Mäenpää 32,1

T5 Pallonheitto
     Meea vaahtio 3,26
     Vanessa Luoma 3,65
     Joanna Sköld 5,43
     Josefiina Mäenpää 0,68

T6 40 m 
     Amanda Aalto 9,0
     Venla Perkiökangas 8,3
     Sara Törmä 9,8
     Jade-Christal Kuusimäki 9,8
     Aada-Lotta Mäenpää 9,3
     Lotta Männistö 8,6

T6 Pallonheitto
     Amanda Aalto 6,83
     Venla Perkiökangas 7,83
     Sara Törmä 5,53
     Jade-Christal Kuusimäki 8,82
     Aada-Lotta Mäenpää 5,56
     Lotta Männistö 5,09

T7 40 m
  1. Linnea Leppänen 8,7

T7 Pallonheitto
  1. Linnea Leppänen 10,56

T8 60 m
  1. Hertta Puosi 11,0
  2. Lotta Männistö 11,9
  3. Sonja Laaksonen 12,7

T8 Korkeus
  1. Hertta Puosi 090
  2. Lotta Männistö 075

T9 60 m
  1. Ilona Rantala 9,9
  2. Milja Anttila 10,3
  3. Julia Sköld 11,8

T9 Korkeus
  1. Ilona Rantala 106
  2. Julia Sköld 085
  2. Milja Anttila 085

T10 60 m aj
  1. Ilona Äärelä 12,2
  2. Ilona Rantala 12,7
  3. Milja Anttila 13,9
  4. Vilmiina Mattila 14,6
  5. Hertta Puosi 16,5
  6. Julia Sköld 18,7

T10 Korkeus
  1. Ilona Äärelä 100
  2. Vilmiina Mattila 095

T10 Kiekko
  1. Vilmiina Mattila 17,48
  2. Ilona Äärelä 17,19
  3. Ilona Rantala 15,25

T11 60 m aj
  1. Helmi Äärelä 11,0
  2. Venla Murto 12,5
  3. Jenny Sköld 20,2

T11 Korkeus
  1. Venla Murto 125
  2. Helmi Äärelä 120
  3. Jenny Sköld 100

T11 Kiekko
  1. Helmi Äärelä 20,22
  2. Jenny Sköld 16,66

T12 60 m aj
  1. Kerttu Anttila 14,4

T12 Korkeus
  1. Kerttu Anttila 115

T12 Kiekko
  1. Kerttu Anttila 16,24

T13 60 m aj
  1. Emilia Palomäki 16,0

T13 Korkeus
  1. Emilia Palomäki 120

T13 Kiekko
  1. Emilia Palomäki 17,81

T14 Kiekko
  1. Mea Rosenvall 18,94

T15 60 m aj
  1. Eveliina Haviala 10,6

T15 Korkeus
  1. Eveliina Haviala 135

T15 Kiekko
  1. Eveliina Haviala 21,30