Silja Line Seurakisat 2.7.2020


Viren kolmansissa seurakisoissa lajeina olivat 300/600m juoksu ja keihäänheitto. Tällä kertaa sadesää yllätti kilpailijat, mutta mitali odotti maalissa kaikkia reippaita osallistujia.

Tulokset

P5 300 m 
    Jonne Mäenpää 2.47,3
    Aku Rantanen 1.46,7
    Oliver Halme 1.48,0
    Lauri Forssel 1.40,6
    Enska Kaija 2.46,2
    Asser Kaija 9.00,0

P5 Keihäs 
    Jonne Mäenpää 1,60
    Aku Rantanen 3,75
    Oliver Halme 3,90
    Lauri Forssel  4,44
    Enska Kaija 2,05
    Asser Kaija 0,20

P7 300 m
  1. Vili Rantanen 1.35,60

P7 Keihäs
  1. Vili Rantanen 4,00

P8 600 m
  1. Lassi Kivioja 3.04,0
  2. Ville Koivisto 3.13,8
  3. Onni Männistö 4.54,7

P8 Keihäs
  1. Onni Männistö 7,68
  2. Lassi Kivioja 7,34
  3. Ville Koivisto 5,70

P9 600 m
  1. Joel Kotomäki 2.27,5
  2. Kosti Nieminen 2.38,0
  2. Verneri Luoma 2.38,0

P9 Keihäs
  1. Joel Kotomäki 22,96
  2. Kosti Nieminen 12,50
  3. Verneri Luoma 11,95

P11 600 m
  1. Santeri Rantala 2.11,2
  2. Valtteri Luoma 2.12,1
  3. Paavo Jaakkola 2.17,7

P11 Keihäs
  1. Santeri Rantala 28,70
  2. Paavo Jaakkola 24,62
  3. Valtteri Luoma 17,80

P13 Keihäs
  1. Roni Mikkilä 36,46

T5 300 m
    Josefiina Mäenpää 4.57,5
    Meea Vaahtio 1.58,2
    Joanna Sköld 1.33,4
    Vanessa Luoma 1.38,1
    Oona Halme 2.40,6
    Stella Kaija 1.41,1

T5 Keihäs
    Josefiina Mäenpää 0,20
    Meea Vaahtio 1,75
    Joanna Sköld 3,25
    Vanessa Luoma 2,40
    Oona Halme 1,20
    Stella Kaija 3,55

T6 300 m
    Aada-Lotta Mäenpää 1.39,7
    Jane-Christal Kuusimäki 1.32,1
    Nea Verkki 1.42,2
    Lotta Männistö 1.21,5

T6 Keihäs
    Aada-Lotta Mäenpää 2,90
    Jane-Christal Kuusimäki 5,35
    Nea Verkki 3,00
    Lotta Männistö 3,43

T7 300 m
  1. Silja Lehtinen 1.27,7

T7 Keihäs
  1. Silja Lehtinen 6,80

T8 600 m
  1. Hertta Puosi 2.45,0
2. Sonja Laaksonen 5.28,8
     
T8 Keihäs
  1. Sonja Laaksonen 2,80
     
T9 600 m
  1. Neea Haapio 2.16,5
  1. Ilona Rantala 2.16,5

T9 Keihäs
  1. Ilona Rantala 13,55
  2. Neea Haapio 10,76

T10 600 m
  1. Peppi-Inkeri Seppänen 2.20,5
  2. Ilona Äärelä 2.23,0

T10 Keihäs
  1. Ilona Äärelä 14,48
     
T11 600 m
  1. Fanni Harju 2.00,5
  2. Elea Nieminen 2.12,6
  3. Helmi Äärelä 2.13,4
  4. Venla Murto 2.29,1

T11 Keihäs
  1. Fanni Harju 20,30
  2. Helmi Äärelä 19,42
  3. Elea Nieminen 18,00
  4. Venla Murto 13,36

T15 600 m
  1. Eveliina Haviala 2.06,8

T15 Keihäs
  1. Eveliina Haviala 30,80