Silja-Line seurakisat 25.6.2020


Helteinen sää siivitti lapsia hyviin tuloksiin Viren toisissa seurakisoissa. Seuraavat kisat torstaina 2.7.

P5 150 m
Oliver Halme 51,2
Jonne Mäenpää 1.04,5
Lauri Forssell 41,7

P5 Pituus
Oliver Halme 1,31
Jonne Mäenpää 0,86
Lauri Forssell 1,78

P7 150 m
1. Musa Yrdakul 35,0

P7 Pituus
1. Musa Yrdakul 2,12

P9 150 m
1. Joel Kotomäki 27,5
2. Verneri Luoma 29,7
3. Kosti Nieminen 31,3

P9 600 m kävely
1. Verneri Luoma 4.51,1
2. Kosti Nieminen 4.58,5

P9 Pituus
1. Joel Kotomäki 3,53
2. Kosti Nieminen 2,95
3. Verneri Luoma 2,67

P11 150 m
1. Arttu Rantala 22,8
2. Santeri Rantala 23,8
3. Tuukka Ketonen 24,1
4. Onni Unkuri 24,3
5. Valtteri Luoma 24,8
6. Kasper Naski 25,0

P11 1000 m kävely
1. Onni Unkuri 5.46,5
2. Arttu Rantala 6.07,3
3. Valtteri Luoma 7.06,3
4. Luka Hohtari 7.07,0
5. Kasper Naski 7.07,0

P11 Pituus
1. Arttu Rantala 4,02
2. Tuukka Ketonen 3,80
3. Kasper Naski 3,72
4. Onni Unkuri 3,63
5. Santeri Rantala 3,60
6. Valtteri Luoma 3,60
7. Luka Hohtari 3,40

T5 150 m
Stella Kaija 44,1
Oona Halme 1.21,6
Josefiina Mäenpää 2.37,7
Milena Lehtimäki 1.00,6
Joanna Sköld 40,2
Vanessa Luoma 47,0

T5 Pituus
Stella Kaija 1,49
Oona Halme 0,91
Josefiina Mäenpää 0,16
Milena Lehtimäki 0,77
Joanna Sköld 1,67
Vanessa Luoma 1,67

T6 150 m
Aada-Lotta Mäenpää 38,8

T6 Pituus
Aada-Lotta Mäenpää 1,79

T7 150 m
1. Silja Lehtinen 38,1

T7 Pituus
1. Silja Lehtinen 2,15

T8 150 m
1. Sonja Laaksonen 36,7

T8 Pituus
1. Sonja Laaksonen 226

T9 150 m
1. Neea Haapio 24,9
2. Milja Anttila 25,1
3. Alissa Naski 27,6
4. Julia Sköld 30,4

T9 600 m kävely
1. Milja Anttila 4.13,2
2. Julia Sköld 4.29,6
3. Alissa Naski 4.33,9
4. Neea Haapio 4.42,3

T9 Pituus
1. Neea Haapio 3,53
2. Milja Anttila 3,39
3. Alissa Naski 3,26
4. Julia Sköld 2,87

T10 150 m
1. Ilona Äärelä 24,8
2. Vilmiina Mattila 26,1

T10 1000 m kävely
1. Vilmiina Mattila 6.26,6
2. Ilona Äärelä 7.16,8

T10 Pituus
1. Ilona Äärelä 3,57
2. Vilmiina Mattila 3,30

T11 150 m
1. Fanni Harju 22,7
2. Helmi Äärelä 22,8
3. Elea Nieminen 22,9

T11 1000 m kävely
1. Jenny Sköld 6.27,8
2. Helmi Äärelä 7.11,5
3. Elea Nieminen 7.13,1

T11 Pituus
1. Helmi Äärelä 4,11
2. Elea Nieminen 4,05
3. Fanni Harju 3,97
4. Jenny Sköld 2,92

T13 200 m
1. Emilia Palomäki 31,2

T13 1000 m kävely
1. Emilia Palomäki 6.52,4

T13 Pituus
Emilia Palomäki 3,85

T14 200 m
1. Aino Anttila 32,9

T14 1000 m kävely
1. Aino Anttila 5.09,0