Silja Line Seurakisat 11.6.2020


Viren ensimmäiset seurakisat kilpailtiin kauniissa, aurinkoisessa torstai-illassa. Alle 9-vuotiaat aloittivat kisat 40m juoksulla sekä pallonheitolla ja kuulantyönnöllä. Yli 10-vuotiailla lajeina 60m/100m ja kuulantyöntö.

Kilpailut jatkuvat to 25.6. Alle 9-v klo 17.15 alkaen, yli 10-v 18.15 alkaen.

Tulokset

P5 40 m
Lauri Forssell 10,4
    Aku Rantanen 10,7
    Aapo Mikkilä 18,3
    Verneri Salminen 14,7
    Jonne Mäenpää 14,1
    Oliver Halme 11,4
    Enska Kaija 15,5
  
P5 Pallonheitto
Lauri Forssell 7,40
    Aku Rantanen 6,42
    Aapo Mikkilä 3,07
    Verneri Salminen 4,50
    Jonne Mäenpää 6,24
    Oliver Halme 7,27
    Enska Kaija 2,85
    Verneri Nordberg 2,97
 
P6 40 m
Pauli Viitanen 9,3
 
P6 Pallonheitto
Pauli Viitanen 6,21
  Valtteri Salminen 16,90
 
P7 40 m
  1. Vili Rantanen 10,2
 
P7 Pallonheitto
  1. Vili Rantanen 5,77
     Veikka Nordberg 32,10 (ulkop.)
 
P8 40 m
  1. Onni Männistö 8,8
  1. Lassi Kivioja 8,8

P8 Kuula
  1. Veikka Nordberg 6,78       
  2. Lassi Kivioja 3,48
  3. Onni Männistö 3,46

P9 40 m
  1. Joel Kotomäki 7,6
 
P9 Kuula
  1. Joel Kotomäki 5,95

P10 60 m
 1. Oliver Mikkola 9,0
 
P10 Kuula
1. Oliver Mikkola 5,70

P11 60 m
  1. Arttu Rantala 9,4
  2. Tuukka Ketonen 9,7
  3. Santeri Rantala 9,8
  4. Valtteri Luoma 10,0
  5. Onni Unkuri 10,1
  6. Kasper Naski 10,3
  7. Paavo Jaakkola 10,5
  8. Luka Hohtari 10,6
 
P11 Kuula
  1. Santeri Rantala 8,60
  2. Paavo Jaakkola 7,82
  3. Arttu Rantala 6,56
  4. Valtteri Luoma 6,30     
  5. Onni Unkuri 6,24
  6. Kasper Naski 6,19
  7. Luka Hohtari 5,96

P13 60 m
 1. Roni Mikkilä 10,3
 
P13 Kuula
  1. Roni Mikkilä 10,66
 
T5 40 m
    Josefiina Mäenpää 37,8
    Oona Halme 28,3
    Stella Kaija 10,1
    Vanessa Luoma 12,2
    Joanna Sköld 10,6
 
T5 Pallonheitto
    Josefiina Mäenpää 0,36
    Oona Halme 1,55
    Stella Kaija 4,70
    Vanessa Luoma 4,30
    Joanna Sköld 3,05
 
T6 40 m
    Aada-Lotta Mäenpää 9,8
    Lotta Männistö 8,8
 
T6 Pallonheitto
    Aada-Lotta Mäenpää 6,82
    Lotta Männistö 11,76

T7 40 m
  1. Linnea Leppänen 8,7
 
T7 Pallonheitto
  1. Linnea Leppänen 11,06
 
T8 40 m
  1. Hertta Puosi 7,6
  2. Emma Viitanen 8,5
  3. Sonja Laaksonen 8,7
 
T8 Kuula
  1. Emma Viitanen 2,94
  2. Sonja Laaksonen 1,88

T9 40 m
  1. Neea Haapio 6,9
  2. Milja Anttila 7,2
  3. Ilona Rantala 7,4
  4. Julia Sköld 8,1
   
T9 Kuula
  1. Milja Anttila 5,83
          
  2. Julia Sköld 5,13      
  3. Neea Haapio 5,09   
  4. Ilona Rantala 5,04       
  5. Alissa Naski 4,08
 
T10 60 m
  1. Seppänen Peppi-Inkeri 9,5
  2. Ilona Äärelä 9,6
  3. Vilmiina Mattila 10,3
  4. Alissa Naski 10,9
 
T10 Kuula
  1. Vilmiina Mattila 6,98
  2. Ilona Äärelä 6,25
   
T11 60 m
  1. Fanni Harju 9,0
  2. Helmi Äärelä 9,2
  3. Elea Nieminen 9,3
  4. Olivia Lehmikangas 9,4
  5. Jenny Sköld 11,4
    
T11 Kuula
  1. Helmi Äärelä 9,39
  2. Fanni Harju 7,07    
  3. Elea Nieminen 6,71       
  3. Jenny Sköld 6,71
  5. Olivia Lehmikangas 5,97 
  6. Oona Männistö 5,63
      
T12 60 m
  1. Kerttu Anttila 10,0
  2. Sofia Malonen 11,4
 
T12 Kuula
  1. Kerttu Anttila 6,36
  2. Sofia Malonen 3,80
      
T13 60 m
  1. Emilia Palomäki 9,7
     
T13 Kuula
  1. Emilia Palomäki 6,61
2. Inka Männistö 6,43

T14 100 m
  1. Mea Rosenvall 15,6
  2. Aino Anttila 16,0
 
T14 Kuula
  1. Mea Rosenvall 8,72
  2. Aino Anttila 6,09
 
T15 100 m
  1. Eveliina Haviala 13,9
  2. Emmi Patrikainen 14,6
 
T15 Kuula
  1. Eveliina Haviala 8,57