Tuloksia tammikuu 2020


Tampereen Talvikisat/KristaCup -osakilpailu, 11.01.2020

N10 3,0 km P
7) Milja Anttila Nakkilan Vire 13.10.2, 24) Julia Sköld Nakkilan Vire 16.27.3.

N12 4,5 km P
16) Kerttu Anttila Nakkilan Vire 18.14.6, 26) Jenny Sköld Nakkilan Vire 22.14.0.

N14 6,0 km P
3) Anna Stenroos Nakkilan Vire 19.17.4, 19) Aino Anttila Nakkilan Vire 21.50.8.

N16 10,5 km P
9) Amanda Yli-Futka Nakkilan Vire 35.59.4.

Tampereen Talvikisat/Krista Cup-osakilpailu, 12.01.2020

N10 1,5 km V
7) Wilhelmiina Ruohomäki Nakkilan Vire 6.35.2, 20) Julia Sköld Nakkilan Vire 7.35.7.

N12 3,0 km V
18) Jenny Sköld Nakkilan Vire 11.56.8.

N14 4,5 km V
2) Anna Stenroos Nakkilan Vire 14.15.3, 9) Maija Vuori Nakkilan Vire 15.20.3.

Tulokset

Valtakunnallinen yläkoululeirien yhteinen kilpailuviikonloppu 11.-12.1.2020

Kilpailupäivä 1: XCX-skicrossi 1km V aikahiihdot 11.1.2020
Fanni Heikkilä Nakkilan Vire  1km                     N14                     +10:03:30
Heini Vuori Nakkilan Vire 1km                           N15                     +10:06:15
Lotta Sjöblom Nakkilan Vire 1km                      N15                     +10:10:00
Siiri Heikkilä Nakkilan Vire 1km                          N16                     +10:13:30

N14 XCX-skicrossi
15) Fanni Heikkilä

N15 XCX-skicrossi
9) Heini vuori
18) Lotta Sjöblom

N16 XCX-skicrossi
8) Siiri Heikkilä

Kilpailupäivä 2: Su 12.1.2020 yhteislähtö P

N14 5km
18) Fanni Heikkilä Nakkilan Vire  20:15.1

N15 5km
16) Heini Vuori Nakkilan Vire 18:59.4
17) Lotta Sjöblom Nakkilan Vire  19:16.0

N16 7,5km
8) Siiri Heikkilä Nakkilan Vire 28:31.9

https://vuokattisport.fi/tapahtumat/valtakunnallinen-ylakoululeirien-yhteinen-kilpailuviikonloppu-11-12-1-2020/

Timanttiset Ryske hiihdot 19.1.2020

Naiset 10 vuotta 2 km V,
3) Milja Anttila                             Nakkilan Vire  9:40.8
7) Wilhelmiina Ruohomäki     Nakkilan Vire  10:12.1

Naiset 14 vuotta 3 km V,
14) Aino Anttila                           Nakkilan Vire  12:46.3

https://www.tammelanryske.fi/tulokset/190120/tulokset.htm