Nakkila juoksu ja lasten/nuorten tonttujuoksu 23.11.2019 tulokset


Nakkila juoksu ja lasten tonttujuoksu juostiin Nakkilan Viikkalassa Nakkila cup maantiejuoksureitillä lauantaina 23.11.2019. Mukana oli 51 osallistujaa. Juuso Hakala juoksi reittiennätyksen miesten 5km matkalla aikaan 16.14 ja Anna-Liisa Häkkinen paransi naisten 5km reittiennätystä aikaan 19.30. Tiina Valamaa voitti naisten 10km maantiejuoksun aikaan 40.21 ja Jouko Mahlamäki voitti miesten 10km maantiejuoksun aikaan 37.21.  

Tulokset:

Tonttujuoksu 23.11.2019 Nakkila

P9 maantiejuoksu 1km
1) Akseli Änäkkälä                      Salon Vilpas                                  3.44
2) Joel Kotomäki                         Nakkilan Vire                               4.44
3) Onni Männitö                         Nakkilan Vire                               6.30
4) Tarmo Sinikallas                     Rauma                                            6.39

T9 maantiejuoksu 1km                                        
1) Iina Kause                                Porin Yleisurheilu                       3.53
2) Mette Häkkinen                    Punkalaidun                                 4.22
3) Ilona Rantala                           Nakkilan Vire                               4.25
4) Peppi-Inkeri Seppänen      Nakkilan Vire                               4.32
5) Alissa Naski                              Nakkilan Vire                               4.39
6) Lotta Männistö                      Nakkilan Vire                               6.47

P11 maantiejuoksu 1km
1) Kasper Naski                           Nakkilan Vire                               3.58

T11 maantiejuoksu 1km
1) Saara Souko                            Pori                                                  4.53

P13 maantiejuoksu 2km        
1) Oskari Kallela                          Nakkilan Vire                               8.49
2) Jesse Souko                             Pori                                                  9.41

T13 maantiejuoksu 2km         
1) Ella Kause                                 Porin Yleisurheilu                       7.47
2) Emilia Palomäki                      Nakkilan Vire                               8.43

P15 maantiejuoksu 2km
1) Oskari Palomäki                     Ulvilan Ura                                    7.17

Nakkila juoksu 23.11.2019

5km maantiejuoksu Miehet                             
1) Juuso Hakala                           Turun Urheiluliitto                    16.14 reittiennätys
2) Jussi Kivioja                             Nakkilan Vire                               19.48
3) Jukka Färm                              APK maratoonarit                      20.52
4) Mikko Laaksonen                  Luvian Veto                                  21.05
5) Arttu Rantala (-09)                Nakkilan Vire                               21.11
6) Topias Stenroos (-04)          Nakkilan Vire                               23.02
7) Aatu Pelli     (-04)                   Nakkilan Vire                               24.52
Jarkko Kujamäki                         Nakkilan Vire  dq

5km maantiejuoksu Naiset
1) Anna-Liisa Häkkinen            Punkalaidun                              19.30 reittiennätys
2) Laura Valli                                 Turku                                              21.21
3) Susanna Palomäki (-02)      Nakkilan Vire                               21.52
4) Birgit Tuomola (-05)             Ylöjärven Ryhti                            22.26
5) Sini Laari                                    FMR                                                 22.35
6) Päivi Mäkelä                            Huittinen                                       23.32
7) Terhi Männistö                      Nakkilan Vire                              25.27
8) Matleena Ranki (-02)           Nakkilan Vire                               28.21
8) Eeva Kari (-03)                        Nakkilan Vire                               28.21
10) Kaisa Ojaniitty (-03)           Nakkilan Vire                               31.59

5km kunto M                                                     
1) Janne Hilden                           PoKu                                               25.37

10km maantiejuoksu Miehet                                                        
1) Jouko Mahlamäki                  Lauttakylän Luja                         37.21
2) Juha Souko                              Spiidi.net                                       40.35
3) Markus Heino                         Viasveden maratonklubi         40.44
4) Markku Männistö                 APK maratoonarit                      42.17
5) Mika Koivumäki                     Nakkilan Vire                               45.00
6) Aulis Valli                                 APK maratoonarit                      45.01
7) Tomi Collander                       Rasti Karhut                                  45.27
8) Erkki Sundelin                         Nakkilan Vire                               51.11
Marko Paakkola                          Spiidi.net                                       kesk.

10km maantiejuoksu Naiset
1) Tiina Valamaa                         KKV                                                  40.21
2) Angelika Anttila                     Noormarkku                                41.49
3) Veronika Anttila                    Noormarkku                                43.57
4) Leena Kivi                                 Nakkilan Vire                               47.48
5) Laura Sinikallas                       Lapin Salama                                48.10

10km  kunto M                     
1) Timo Koivisto                          KKV suunnistus                           46.00

Laten ja nuorten Tonttujuoksun lähtö