Silja Line seurakisat 25.7.2019


Viidennet Silja Line Seurakisat kilpailtiin helteisessä säässä 25.7.2019.

TULOKSET

P5 150 m: Eino Kunvik 1.15,2, Oliver Halme 54,0, Jonne Mäenpää 1.47,6, Jonatan Tähtivuori 41,5.

P5 Turbokeihäs: Eino Kunvik 1,95, Oliver Halme 3,30, Jonne Mäenpää 1,82, Jonatan Tähtivuori 3,26.

P6 150 m: Musa Yurdakul 36,5.

P6 Turbokeihäs: Musa Yurdakul 5,68.

P7 Keihäs: 1) Veikka Nordberg PorinYU 21,46. 

P8 40 m: 1) Elmeri Lehmikangas 6,8, 2) Joel Kotomäki 7,1, 3) Verneri Luoma 8,5.

P8 Kolmiloikka: 1) Elmeri Lehmikangas 7,23, 2) Joel Kotomäki 6,04, 3) Verneri Luoma 5,25. 

P8 Kuula: 1) Veikka Nordberg PorinYU 5,44, 2) Elmeri Lehmikangas 3,81, 3) Joel Kotomäki 3,72, 4) Verneri Luoma 3,41. 

P9 Kuula: 1) Valtteri Nordberg PorinYU 4,11. 

P10 60 m: 1) Arttu Rantala 9,5, 2) Santeri Rantala 9,8, 3) Onni Unkuri 10,2, 4) Paavo Jaakkola 10,4, 5) Kasper Naski 10,7, 6) Valtteri Luoma 11,0.

P10 Kolmiloikka: 1) Arttu Rantala 7,95, 2) Onni Unkuri 7,76, 3) Paavo Jaakkola 7,75, 4) Santeri Rantala 7,05, 5) Kasper Naski 7,00, 6) Valtteri Luoma 6,88. 

P10 Kuula: 1) Paavo Jaakkola 7,04, 2) Santeri Rantala 6,86, 3) Valtteri Luoma 5,12, 4) Arttu Rantala 4,95, 5) Kasper Naski 4,47, 6) Onni Unkuri 4,39. 

P12 60 m: 1) Juho Unkuri 9,5.

P12 Kuula: 1) Roni Mikkilä 7,76, 2) Juho Unkuri 5,48. 

T5 150 m: Vanessa Luoma 47,8, Oona Halme 2.20,9, Aada-Lotta Mäenpää 42,8, Joanna Sköld 43,8, Lotta Männistö 37,8.

T5 Turbokeihäs: Vanessa Luoma 2,33, Oona Halme 0,70, Aada-Lotta Mäenpää 4,10, Joanna Sköld 2,94, Lotta Männistö 3,04.

T6 150 m: Hilda Suomalainen 44,7, Linnea Leppänen 39,7, Anja Kunvik 51,6.

T6 Turbokeihäs: Hilda Suomalainen 2,38, Linnea Leppänen 4,08, Anja Kunvik 3,40.

T8 40 m: 1) Ilona Rantala 7,3, 2) Milja Anttila 7,5, 3) Alissa Naski 7,8, 4) Julia Sköld 8,0, 5) Ramona Grönfors 8,0.

T8 Kolmiloikka: 1) Ilona Rantala 6,69, 2) Milja Anttila 6,50, 3) Alissa Naski 6,05, 4) Julia Sköld 5,42. 

T8 Kuula: 1) Milja Anttila 4,82, 2) Ilona Rantala 4,40, 3) Julia Sköld 3,82, 4) Ramona Grönfors 3,59, 5) Alissa Naski 2,89. 

T9 40 m: 1) Ilona Äärelä 7,1, 2) Peppi-Inkeri Seppänen 7,2, 3) Vilmiina Mattila 7,7.

T9 Kolmiloikka: 1) Peppi-Inkeri Seppänen 7,06, 2) Ilona Äärelä 6,77, 3) Vilmiina Mattila 6,33. 

T9 Kuula: 1) Vilmiina Mattila 5,82, 2) Ilona Äärelä 5,57, 3) Peppi-Inkeri Seppänen 3,58. 

T10 60 m: 1) Helmi Äärelä 9,7, 2) Olivia Lehmikangas KempKi 10,0, 3) Alisa Raitanen 10,4, 4) Jenny Sköld 11,3, 5) Emma Lahtonen 11,6, 6) Aada Skyttä 12,4.

T10 Kolmiloikka: 1) Helmi Äärelä 8,40, 2) Olivia Lehmikangas KempKi 7,20, 3) Jenny Sköld 5,71. 

T10 Kuula: 1) Helmi Äärelä 9,14, 2) Jenny Sköld 5,82, 3) Emma Lahtonen 5,68, 4) Olivia Lehmikangas KempKi 4,71, 5) Aada Skyttä 4,48, 6) Alisa Raitanen 4,03. 

T12 60 m: 1) Alisa Lehmikangas KempKi 8,7.

T12 Kolmiloikka: 1) Alisa Lehmikangas KempKi 8,38. 

T12 Kuula: 1) Alisa Lehmikangas KempKi 4,82. 

T13 60 m: 1) Linnea Salo 9,2, 2) Aino Anttila 10,0.

T13 Kolmiloikka: 1) Linnea Salo 8,98, 2) Aino Anttila 8,23. 

T13 Kuula: 1) Aino Anttila 6,68. 

T14 100 m: 1) Eveliina Haviala 14,0, 2) Iida-Kristiina Salminen HarjavTU 15,6, 3) Riina Lähdeviita HarjavTU 16,3.

T14 Kolmiloikka: 1) Eveliina Haviala 9,81, 2) Iida-Kristiina Salminen HarjavTU 7,26. 

T14 Kuula: 1) Eveliina Haviala 9,45.