Viren avoimet aluekilpailut kilpailtiin Nakkilassa 11.7.2019


Nakkilan Viren avoimet aluekilpailut kisailtiin Nakkilassa torstaina 11.7.2019. Mukana oli reilut 130 kilpailijaa.

Tulokset:
T9 40m 1) Milla Ritvonen VammsVoi 6,98, 2) Viola Soini KalVa 7,20, 3) Vilmiina Mattila NakkVire 7,23, 4) Ilona Äärelä NakkVire 7,24, 5) Sofia Lahdenperä UlvST 7,25, 6) Mila Luukkala PorinTa 7,25, 6) Ilona Rantala NakkVire 7,25, 8) Neea Haapio NakkVire 7,43, 9) Milja Anttila NakkVire 7,44, 10) Mette Häkkinen PunkalKu 7,65, 11) Rosaliina Nelimarkka UlvST 7,75, 12) Elisabeth Suoniemi KiukKi 8,01, 13) Anette Nelimarkka UlvST 8,08, 14) Julia Sköld NakkVire 8,21, 15) Ella Åkerström UlvST 8,24, 16) Alissa Naski NakkVire 8,31, 17) Aada Rastas UlvST 9,72 
Erä 1 (+0,3) 1) Sofia Lahdenperä UlvST 7,25, 2) Mila Luukkala PorinTa 7,25, 3) Neea Haapio NakkVire 7,43, 4) Milja Anttila NakkVire 7,44, 5) Alissa Naski NakkVire 8,31. Erä 2 (+0,7) 1) Rosaliina Nelimarkka UlvST 7,75, 2) Elisabeth Suoniemi KiukKi 8,01, 3) Anette Nelimarkka UlvST 8,08, 4) Julia Sköld NakkVire 8,21, 5) Ella Åkerström UlvST 8,24, 6) Aada Rastas UlvST 9,72. Erä 3 (+0,7) 1) Milla Ritvonen VammsVoi 6,98, 2) Viola Soini KalVa 7,20, 3) Vilmiina Mattila NakkVire 7,23, 4) Ilona Äärelä NakkVire 7,24, 5) Ilona Rantala NakkVire 7,25, 6) Mette Häkkinen PunkalKu 7,65. 

T9 1000m (NM) 1) Milla Ritvonen VammsVoi 3.57,68, 2) Jenny Viitanen NoormNo 3.59,59, 3) Sofia Lahdenperä UlvST 4.03,20, 4) Milja Anttila NakkVire 4.04,34, 5) Ilona Rantala NakkVire 4.17,16, 6) Alissa Naski NakkVire 4.18,32, 7) Mila Luukkala PorinTa 4.19,45, 8) Mette Häkkinen PunkalKu 4.19,55, 9) Neea Haapio NakkVire 4.20,08, 10) Ilona Äärelä NakkVire 4.47,72, 11) Julia Sköld NakkVire 4.59,80, Vilmiina Mattila NakkVire DNS. 

T9 Pituus 1) Jenny Viitanen NoormNo 3,72, 2) Milla Ritvonen VammsVoi 3,49, 3) Ilona Rantala NakkVire 3,30, 4) Ilona Äärelä NakkVire 3,18, 5) Viola Soini KalVa 3,15, 6) Sofia Lahdenperä UlvST 3,12, 7) Neea Haapio NakkVire 3,05, 8) Mila Luukkala PorinTa 3,04, 9) Milja Anttila NakkVire 3,01, 10) Vilmiina Mattila NakkVire 2,95, 11) Rosaliina Nelimarkka UlvST 2,95, 12) Elisabeth Suoniemi KiukKi 2,94, 13) Anette Nelimarkka UlvST 2,73, 14) Alissa Naski NakkVire 2,69, 15) Milja Santa-Nokki PorinTa 2,58, 16) Mette Häkkinen PunkalKu 2,53, 17) Ella Åkerström UlvST 2,51, 18) Julia Sköld NakkVire 2,36, 19) Aada Rastas UlvST 2,03. 

P9 40m 1) Oliver Mikkola NakkVire 6,74, 2) Teemu Kosonen PorinTa 6,83, 3) Rasmus Majuri KiukKi 7,15, 4) Elmeri Lehmikangas KempKi 7,16, 5) Niilo Kartano UlvST 7,25, 6) Veikko Haavisto UlvST 7,85, 7) Veikka Saari KiukKi 8,12, 8) Santeri Mäkelä LauttLu 8,20, 9) Verneri Luoma NakkVire 8,71 
Erä 1 (-0,2) 1) Elmeri Lehmikangas KempKi 7,16, 2) Veikka Saari KiukKi 8,12, 3) Santeri Mäkelä LauttLu 8,20, 4) Verneri Luoma NakkVire 8,71. Erä 2 (-0,2) 1) Oliver Mikkola NakkVire 6,74, 2) Teemu Kosonen PorinTa 6,83, 3) Rasmus Majuri KiukKi 7,15, 4) Niilo Kartano UlvST 7,25, 5) Veikko Haavisto UlvST 7,85. 

P9 1000m (NM) 1) Oliver Mikkola NakkVire 3.52,96, 2) Jami Nummi KiukKi 3.54,19, 3) Elmeri Lehmikangas KempKi 4.15,52, 4) Veikka Saari KiukKi 4.46,65, 5) Verneri Luoma NakkVire 4.58,09. 

P9 Keihäs 1) Teemu Kosonen PorinTa 20,72, 2) Veikka Nordberg PorinYU 17,86, 3) Niilo Kartano UlvST 17,55, 4) Veikko Haavisto UlvST 11,88, 5) Jami Nummi KiukKi 10,62, 6) Santeri Mäkelä LauttLu 10,60, 7) Veikka Saari KiukKi 4,61, Elmeri Lehmikangas KempKi NM. 

T11 1000m (NM) 1) Auni Viitasalo UudKK 3.49,42, 2) Venla Saari KiukKi 3.54,66, 3) Netta Nummi KiukKi 4.04,99, 4) Jasmiida Nieminen NakkVire 4.15,60, 5) Helmi Äärelä NakkVire 4.25,52, 6) Elea Nieminen NakkVire 4.28,99, 7) Jenny Sköld NakkVire 4.54,84. 

T11 60m aidat 1) Jenny Viitanen NoormNo 11,33, 2) Helmi Äärelä NakkVire 11,41, 3) Vilma Koski PorinYU 11,62, 4) Venla-Maria Ihamäki PorinYU 11,71, 5) Elea Nieminen NakkVire 11,97, 6) Fanni Harju UlvST 12,30, 7) Daniela Snäll NoormNo 12,31, 8) Venla Murto NakkVire 12,68, 9) Netta Nummi KiukKi 13,21, 10) Riia-Maria Rajala NakkVire 13,42, 11) Venla Saari KiukKi 13,99, 12) Kerttu Anttila NakkVire 14,03, 13) Jenny Sköld NakkVire 14,87, 14) Alisa Raitanen NakkVire 15,63 
Erä 1 (-0,6) 1) Vilma Koski PorinYU 11,62, 2) Kerttu Anttila NakkVire 14,03, 3) Jenny Sköld NakkVire 14,87. Erä 2 (-0,1) 1) Fanni Harju UlvST 12,30, 2) Venla Murto NakkVire 12,68, 3) Venla Saari KiukKi 13,99. Erä 3 (-0,1) 1) Jenny Viitanen NoormNo 11,33, 2) Daniela Snäll NoormNo 12,31, 3) Riia-Maria Rajala NakkVire 13,42, 4) Alisa Raitanen NakkVire 15,63. Erä 4 (-0,1) 1) Helmi Äärelä NakkVire 11,41, 2) Venla-Maria Ihamäki PorinYU 11,71, 3) Elea Nieminen NakkVire 11,97, 4) Netta Nummi KiukKi 13,21. 

T11 Pituus 1) Helmi Äärelä NakkVire 3,95, 2) Elea Nieminen NakkVire 3,87, 3) Sara Kunnas RaumU 3,85, 4) Rauha Rajainmäki PorinYU 3,74, 5) Daniela Snäll NoormNo 3,61, 6) Netta Nummi KiukKi 3,58, 7) Fanni Harju UlvST 3,48, 8) Riia-Maria Rajala NakkVire 3,46, 9) Olivia Lehmikangas KempKi 3,39, 10) Venla Saari KiukKi 3,26, 11) Pinja Santa-Nokki PorinTa 3,23, 12) Aino Ellä NakkVire 3,14, 13) Kerttu Anttila NakkVire 2,89, 14) Alisa Raitanen NakkVire 2,84, 15) Jenny Sköld NakkVire 2,83, 16) Emma Lahtonen NakkVire 2,60, Janni Majuri KiukKi DNS. 

T11 Kuula 1) Vilma Koski PorinYU 8,49, 2) Helmi Äärelä NakkVire 8,01, 3) Netta Nummi KiukKi 7,79, 4) Kerttu Anttila NakkVire 6,88, 5) Rauha Rajainmäki PorinYU 6,45, 6) Venla Saari KiukKi 6,42, 7) Jasmiida Nieminen NakkVire 6,32, 8) Vilmiina Mattila NakkVire 6,17, 9) Milja Tähkänen MerikI 6,01, 10) Jenny Sköld NakkVire 5,86, 11) Riia-Maria Rajala NakkVire 5,72, 12) Emma Lahtonen NakkVire 5,69, 13) Elea Nieminen NakkVire 5,53, 14) Rosaliina Nelimarkka UlvST 5,37, 15) Venla-Maria Ihamäki PorinYU 5,29, 16) Aino Ellä NakkVire 5,07, 17) Olivia Lehmikangas KempKi 4,99, 18) Fanni Harju UlvST 4,89, 19) Daniela Snäll NoormNo 4,39, 20) Alisa Raitanen NakkVire 4,21. 

P11 1000m (NM) 1) Niklas Lehtinen LapSa 3.34,19, 2) Onni Unkuri NakkVire 3.35,76, 3) Konsta Saari KiukKi 3.44,10, 4) Kasper Naski NakkVire 3.54,05, 5) Aapo Mäkelä UlvST 3.58,20, 6) Sakari Mäkelä LauttLu 3.59,93, 7) Onni Mäkelä UlvST 4.00,69, Robert Saarela RaumU DNS. 

P11 60m aidat 1) Robert Saarela RaumU 10,66, 2) Niklas Nuorsaari PorinYU 10,96, 3) Juho Viitanen NoormNo 11,40, 4) Arttu Rantala NakkVire 11,59, 5) Sakari Mäkelä LauttLu 12,20, 6) Paavo Jaakkola NakkVire 12,33, 7) Jeri Niinivirta UlvST 12,42, 8) Leo Rautio NivU 12,71, 9) Konsta Saari KiukKi 13,08, 10) Kasper Naski NakkVire 13,51, 11) Onni Mäkelä UlvST 14,03, 12) Valtteri Luoma NakkVire 15,15, 13) Hugo Salmi VammsVoi 17,54 
Erä 1 (-0,3) 1) Konsta Saari KiukKi 13,08, 2) Kasper Naski NakkVire 13,51, 3) Valtteri Luoma NakkVire 15,15. Erä 2 (+0,3) 1) Leo Rautio NivU 12,71, 2) Onni Mäkelä UlvST 14,03, 3) Hugo Salmi VammsVoi 17,54. Erä 3 (-0,1) 1) Robert Saarela RaumU 10,66, 2) Niklas Nuorsaari PorinYU 10,96, 3) Jeri Niinivirta UlvST 12,42. Erä 4 (-0,3) 1) Juho Viitanen NoormNo 11,40, 2) Arttu Rantala NakkVire 11,59, 3) Sakari Mäkelä LauttLu 12,20, 4) Paavo Jaakkola NakkVire 12,33. 

P11 Pituus 1) Niklas Nuorsaari PorinYU 4,01, 2) Robert Saarela RaumU 3,95, 3) Jeri Niinivirta UlvST 3,83, 4) Hugo Salmi VammsVoi 3,77, 5) Arttu Rantala NakkVire 3,71, 6) Niklas Lehtinen LapSa 3,65, 7) Juho Viitanen NoormNo 3,62, 8) Leo Rautio NivU 3,58, 9) Onni Unkuri NakkVire 3,54, 10) Sakari Mäkelä LauttLu 3,43, 11) Jussi Soraluoma KaarUra 3,42, 12) Santeri Rantala NakkVire 3,41, 13) Konsta Saari KiukKi 3,40, 14) Kasper Naski NakkVire 3,32, 15) Aapo Mäkelä UlvST 3,27, 16) Onni Mäkelä UlvST 3,10, 17) Valtteri Luoma NakkVire 3,02. 

P11 Keihäs 1) Aarni Elomaa TampPy 36,34, 2) Niklas Lehtinen LapSa 28,66, 3) Jussi Soraluoma KaarUra 28,58, 4) Jeri Niinivirta UlvST 28,24, 5) Robert Saarela RaumU 27,97, 6) Onni Mäkelä UlvST 27,42, 7) Paavo Jaakkola NakkVire 23,81, 8) Santeri Rantala NakkVire 23,13, 9) Arttu Rantala NakkVire 23,10, 10) Aapo Mäkelä UlvST 22,96, 11) Aapo Manner NoormNo 19,13, 12) Leo Rautio NivU 19,04, 13) Sakari Mäkelä LauttLu 18,69, 14) Hugo Salmi VammsVoi 17,23, 15) Kasper Naski NakkVire 15,47, 16) Valtteri Luoma NakkVire 13,75, 17) Konsta Saari KiukKi 13,33. 

T13 1000m (NM) 1) Sofia Sivunen PorinYU 3.31,69, 2) Alisa Lehmikangas KempKi 3.40,92, 3) Siiri Mäkelä LauttLu 3.44,56, 4) Aino Anttila NakkVire 3.45,51, 5) Emilia Palomäki UlvST 3.49,93, Vanessa Laulumaa LaitJy DNS. 

T13 200m aidat 1) Kärki Olivia LauttLu 33,13, 2) Elle Kariniemi LauttLu 36,12, 3) Sofia Sivunen PorinYU 36,76, 4) Siiri Mäkelä LauttLu 36,94, 5) Neea Nummi KiukKi 37,04, 6) Aino Anttila NakkVire 40,57, Linnea Salo NakkVire DNS, Salla Mäkipere LiedPa DNS 
Erä 1 (+0,1) 1) Siiri Mäkelä LauttLu 36,94, 2) Neea Nummi KiukKi 37,04, 3) Aino Anttila NakkVire 40,57, Linnea Salo NakkVire DNS. Erä 2 (+0,5) 1) Kärki Olivia LauttLu 33,13, 2) Elle Kariniemi LauttLu 36,12, 3) Sofia Sivunen PorinYU 36,76, Salla Mäkipere LiedPa DNS. 

T13 Korkeus 1) Sofia Sivunen PorinYU 145, 2) Siiri Mäkelä LauttLu 135, 3) Emmi Vidqvist UlvST 130, 4) Venla Murto NakkVire 110, Linnea Salo NakkVire. 

T13 Moukari 1) Roosa Haanpää ViialVa 37,98, 2) Mea Rosenvall NakkVire 32,39, 3) Kiia Mäkinen PorinYU 28,78, 4) Sara Soini KalVa 24,41, 5) Mila Mäkinen PorinYU 21,81, Paavo Jaakkola NakkVire 20,10. 

P13 1000m (NM) 1) Aleksi Ahlfors RaumU 3.14,49, 2) Miikka Hautaniemi KiukKi 3.34,32. 

P13 200m aidat (+0,3) 1) Aleksi Ahlfors RaumU 34,63, 2) Luukas Lehtinen LapSa 34,73, 3) Veikka Loikas PorinYU 35,44, 4) Samuel Jussila NoormNo 37,54. 

P13 Korkeus 1) Veikka Loikas PorinYU 140, 2) Luukas Lehtinen LapSa 135, 3) Aleksi Ahlfors RaumU 135, 4) Veikko Koski PorinYU 130, 5) Konsta Saari KiukKi 95. 

P13 Kuula 1) Miiro Tähkänen MerikI 9,16, 2) Juho Herrala TöysVe 8,71, 3) Roni Mikkilä NakkVire 8,58, 4) Veikka Loikas PorinYU 8,23. 

P15 100m (+0,2) 1) Miko Tähkänen MerikI 12,33, 2) Aatu Pelli NakkVire 12,55, 3) Juho Kivistö PorinYU 12,58. 

P15 800m (NM) 1) Aatu Pelli NakkVire 2.43,03, 2) Nico Sivonen NakkVire 2.43,29. 

P15 Pituus 1) Juho Kivistö PorinYU 5,12. 

P15 Kuula 1) Petrus Jakonen NakkVire 14,37, 2) Miko Tähkänen MerikI 11,74. 

T15 100m (-1,4) 1) Aada Juhala PorinTa 13,50, 2) Maria Pukkila PorinTa 13,90, 3) Eveliina Haviala NakkVire 13,92, 4) Neea Nummi KiukKi 14,34, 5) Candy Peltonen NakkVire 14,49. 

T15 800m (NM) 1) Annika Laulumaa LaitJy 2.34,32, 2) Amanda Yli-Futka NakkVire 2.56,48, 3) Helmi Finska VammsVoi 3.10,16. 

T15 80m aidat (-0,4) 1) Jenny-Maria Jäniskangas KanksLei 13,57, 2) Eveliina Haviala NakkVire 13,97. 

T15 Korkeus 1) Sofie Latva-Risku PorinTa 158, 2) Eveliina Haviala NakkVire 145, 3) Helmi Finska VammsVoi 130, 4) Amanda Yli-Futka NakkVire 120. 

T15 Kiekko 1) Lyydia Herrala TöysVe 40,11, 2) Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 36,68, 3) Rebecca Nelimarkka UlvST 29,52, 4) Amanda Yli-Futka NakkVire 28,76, 5) Aino Manner NoormNo 22,19. 

N17 100m 1) Vilma Reunanen YlänKi 13,27, 2) Laura Koivukoski EurajVei 13,29, 3) Aada Puosi EurajVei 13,58, 4) Meri Elomaa TampPy 13,77, 5) Charlotta Pettersson TampPy 13,84, 6) Liinu Karjala PorinYU 14,19, 7) Inari Leppäniemi KokemKV 14,41, 8) Jenna Järvinen KanksLei 15,11 
Erä 1 (-0,1) 1) Meri Elomaa TampPy 13,77, 2) Liinu Karjala PorinYU 14,19, 3) Inari Leppäniemi KokemKV 14,41, 4) Jenna Järvinen KanksLei 15,11. Erä 2 (-0,4) 1) Vilma Reunanen YlänKi 13,27, 2) Laura Koivukoski EurajVei 13,29, 3) Aada Puosi EurajVei 13,58, 4) Charlotta Pettersson TampPy 13,84. 

N17 800m (NM) 1) Susanna Palomäki UlvST 2.37,54, 2) Inari Leppäniemi KokemKV 2.39,20. 

N17 100m aidat 1) Iida Verainen NousSu 15,02, 2) Laura Koivukoski EurajVei 15,55, 3) Ilana Onnela NaantLöy 15,65, 4) Vilma Reunanen YlänKi 15,70, 5) Kaisa Äijälä NousSu 15,93, 6) Aada Puosi EurajVei 16,06, 7) Liinu Karjala PorinYU 18,33 
Erä 1 (-0,4) 1) Vilma Reunanen YlänKi 15,70, 2) Aada Puosi EurajVei 16,06, 3) Liinu Karjala PorinYU 18,33. Erä 2 (-1,0) 1) Iida Verainen NousSu 15,02, 2) Laura Koivukoski EurajVei 15,55, 3) Ilana Onnela NaantLöy 15,65, 4) Kaisa Äijälä NousSu 15,93. 

N17 Korkeus 1) Iida Verainen NousSu 140, 2) Kaisa Äijälä NousSu 135. 

N17 Keihäs 1) Charlotta Pettersson TampPy 39,84, 2) Meri Elomaa TampPy 36,37, 3) Charlotta Suoniemi KiukKi 28,91. 

M17 100m (+0,2) 1) Patrik Jakonen NakkVire 11,63. 

M17 Pituus 1) Patrik Jakonen NakkVire 6,46, 2) Rami Eura NousSu 5,70. 

M17 Kuula 1) Manu Kurri NakkVire 10,41.

https://www.tilastopaja.eu/fi/db/tulokset.php?CID=71563

Aluekilpailut Nakkila 11.7.2019. Vireläisten tulokset:

M17 100 m
1) Patrik Jakonen NakkVire  11,63

M17 Pituus/LJ
1) Patrik Jakonen NakkVire 6,46

M17 Kuula/SP
1) Manu Kurri NakkVire  10,41

P15 100 m
2) Aatu Pelli NakkVire 12,55  PB

P15 800 m
1) Aatu Pelli NakkVire  2.43,03  PB  
2) Nico Sivonen NakkVire  2.43,29  PB

P15 Kuula/SP
1) Petrus Jakonen NakkVire 14,37

P13 Kuula/SP
3) Roni Mikkilä NakkVire 8,58  PB

P13 Moukari/HT
1) Paavo Jaakkola NakkVire 20,10  PB

P11 1000 m
2) Onni Unkuri NakkVire 3.35,76  PB  
4) Kasper Naski NakkVire 3.54,05

P11 60 m aidat/hurdles
4) Arttu Rantala NakkVire 11,59  PB
6) Paavo Jaakkola NakkVire  12,33  PB
10) Kasper Naski NakkVire 13,51  PB  
12) Valtteri Luoma NakkVire 15,15  PB

P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
5) Arttu Rantala NakkVire  3,71   PB  
9) Onni Unkuri NakkVire  3,54   PB  
12) Santeri Rantala NakkVire  3,41   PB  
14) Kasper Naski NakkVire  3,32   PB  
17) Valtteri Luoma NakkVire 3,02   SB 

P11 Keihäs/JT
7) Paavo Jaakkola NakkVire 23,81    
8) Santeri Rantala NakkVire 23,13  PB  
9) Arttu Rantala NakkVire 23,10
15) Kasper Naski NakkVire 15,47  PB  
16) Valtteri Luoma NakkVire 13,75  PB

P9 40 m
1) Oliver Mikkola NakkVire 6,74
9) Verneri Luoma NakkVire 8,71  PB

P9 1000 m
1) Oliver Mikkola NakkVire 3.52,96  SB  
5) Verneri Luoma NakkVire 4.58,09  PB

T15 100 m
3) Eveliina Haviala NakkVire 13,92  PB  
5) Candy Peltonen NakkVire  14,49 

T15 800 m
2) Amanda Yli-Futka NakkVire 2.56,48  PB 

T15 80 m aidat/hurdles
2) Eveliina Haviala NakkVire 13,97  PB 

T15 Korkeus/HJ
2) Eveliina Haviala NakkVire  1,45    
4) Amanda Yli-Futka NakkVire 1,20  SB 

T15 Kiekko/DT
4) Amanda Yli-Futka NakkVire 28,76

T13 1000 m
4) Aino Anttila NakkVire 3.45,51

T13 200 m aidat/hurdles
6) Aino Anttila NakkVire 40,57  PB

T13 Korkeus/HJ
4)Venla Murto NakkVire  1,10

T13 Moukari/HT
2) Mea Rosenvall NakkVire  32,39

T11 1000 m
4) Jasmiida Nieminen NakkVire 4.15,60  PB  
5) Helmi Äärelä NakkVire 4.25,52  SB  
6) Elea Nieminen NakkVire 4.28,99    
7) Jenny Sköld NakkVire 4.54,84

T11 60 m aidat/hurdles
2) Helmi Äärelä NakkVire 11,41  PB
5) Elea Nieminen NakkVire 11,97  PB

8) Venla Murto NakkVire 12,68  PB
10) Riia-Maria Rajala NakkVire 13,42  PB
12) Kerttu Anttila NakkVire 14,03  PB  
13) Jenny Sköld NakkVire  14,87  PB 
14) Alisa Raitanen NakkVire 15,63  PB

T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1) Helmi Äärelä NakkVire  3,95     
2) Elea Nieminen NakkVire  3,87 
8) Riia-Maria Rajala NakkVire 3,46   PB
12) Aino Ellä NakkVire 3,14   PB  
13) Kerttu Anttila NakkVire 2,89     
14) Alisa Raitanen NakkVire  2,84     
15) Jenny Sköld NakkVire  2,83   PB  
16) Emma Lahtonen NakkVire  2,60 PB

T11 Kuula/SP
2) Helmi Äärelä NakkVire 8,01
4) Kerttu Anttila NakkVire  6,88  PB
7) Jasmiida Nieminen NakkVire  6,32  PB  
8 Vilmiina Mattila NakkVire 19.7.10 6,17
10) Jenny Sköld NakkVire  5,86  PB  
11) Riia-Maria Rajala NakkVire  5,72  PB  
12) Emma Lahtonen NakkVire  5,69  PB  
13) Elea Nieminen NakkVire  5,53  PB 
16) Aino Ellä NakkVire  5,07  PB 
20) Alisa Raitanen NakkVire  4,21 

T9 40 m
3) Vilmiina Mattila NakkVire  7,23  PB 
4) Ilona Äärelä NakkVire 7,24    
7) Ilona Rantala NakkVire 7,25
8) Neea Haapio NakkVire 7,43  PB  
9) Milja Anttila NakkVire  7,44  PB  
14) Julia Sköld NakkVire  8,21  PB
16) Alissa Naski NakkVire  8,31  PB

T9 1000 m
4) Milja Anttila NakkVire  4.04,34  PB  
5) Ilona Rantala NakkVire  4.17,16  PB  
6) Alissa Naski NakkVire  4.18,32  PB  
9) Neea Haapio NakkVire  4.20,08  PB  
10) Ilona Äärelä NakkVire  4.47,72  PB  
11) Julia Sköld NakkVire  4.59,80  PB 

T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
3) Ilona Rantala NakkVire  3,30   PB  
4) Ilona Äärelä NakkVire  3,18     
7) Neea Haapio NakkVire  3,05   PB  
9) Milja Anttila NakkVire  3,01   SB  
10) Vilmiina Mattila NakkVire  2,95     
14) Alissa Naski NakkVire  2,69   PB  
18) Julia Sköld NakkVire 2,36   PB