Avoimet aluekisat 11.7.2019


Yleisurheilukisat Nakkilassa

Avoimet aluekisat torstaina 11.7.2019 Nakkila, Nakkilan urheilukenttä klo 17:30 alkaen:

M17: 100m, 800m, pituus, kuula
N17: 100m, 800m, 100m aj, korkeus, keihäs
P15: 100m, 800m, 100m aj, pituus, kuula
T15: 100m, 800m, 80m aj, korkeus, kiekko
P13: 1000m, 200m aj, korkeus, kuula
T13: 1000m, 200m aj, korkeus, moukari
P11: 1000m, 60m aj, pituus, keihäs
T11: 1000m, 60m aj, pituus, kuula
P9: 40m, 1000m, keihäs
T9: 40m, 1000m, pituus

Ilmoittautuminen 9.7 mennessä: https://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=24526

Vireläisiltä ei ilmoittautumismaksua, koska omat kisat! Kaikki mukaan! Paikalla puffetti.

Aikataulu:

            17.30     T13                    moukari

            18.00     P15                    100m aj.  

                        P9/P11               keihäs

                        T9                     pituus (lähdön suuntaan)

                        T13                    korkeus

                        T11                    pituus (maalin suuntaan)

                        T15                    kiekko

            18.10     N17                   100m aj            

            18.20     T15                    80m aj.

                        M17/P15             kuula

            18.30     P13                    200m aj.

            18.40     T13                    200m aj.

            18.50     T11                    60m aj.

            19.00     P11                    60m aj.

                        M17/P15             pituus (maalin suuntaan)

            19.10     T9                     40m

                        N17/T15/P13       korkeus

                        T11                    kuula    

            19.20     P9                     40m

            19.30     M17                   100m

            19.35     N17                   100m

            19.40     P15                    100m

                        P11                    pituus (maalin suuntaan)

            19.45     T15                    100m

            20.00     T/P9                  1000m

                        P13                    kuula

                        N17                   keihäs   

            20.20     T11/T13              1000m

            20.30     P11/P13              1000m

            20.40     T/P15 ja M/N17    800m