Youth Athletics Games 14.-16.6.2019 Lahti


Youth Athletics Gamesit alkoivat vireläisten osalta upeasti 14.6.2019 Lahdessa.

T9 4*400m viestijuoksussa Vilmiina Mattila, Peppi-Inkeri Seppänen, Ilona Rantala ja Neea Haapio juoksivat hopealle. T9 4*50m viestijuoksussa tytöt juoksivat neljänneksi.

P11 4*600m viestijuoksussa Onni Unkuri, Luka Hohtari, Santeri Rantala ja Arttu Rantala juoksivat viidenneksi.

Vireläisten tulokset 14.6.2019

T9 4 x 400 m 2) Nakkilan Vire 5.40,02
Vilmiina Mattila , Peppi-Inkeri Seppänen , Ilona Rantala , Neea Haapio

T9 4 x 50 m 4) Nakkilan Vire 33,14
Neea Haapio , Peppi-Inkeri Seppänen , Vilmiina Mattila , Ilona Rantala

P11 4 x 600 m 5) Nakkilan Vire 8.30,58
Onni Unkuri , Luka Hohtari , Santeri Rantala , Arttu Rantala
P11 4 x 100 m 10) Nakkilan Vire 1.04,39
Onni Unkuri , Arttu Rantala , Luka Hohtari , Santeri Rantala

Youth Athletics Games 15.6.2019

* Arttu ja Santeri Rantala voittivat P10 keihäänheiton joukkuekilpailun.
* Oliver Mikkola juoksi P9 40m pronssia.
* Helmi Äärelä heitti T10 keihäässä pronssia.
* Onni Unkuri voitti kultaa P10 1000m kävelyssä
* Vilmiina Mattila käveli pronssille T9 1000m kävelyssä.

P10 60m Alkuerät
26) Santeri Rantala 9,83 
T9 Kuula
8) Vilmiina Mattila 5.53 
P10 Keihäs
6) Arttu Rantala 23.24 
9) Santeri Rantala 21.78 
Joukkuekilpailu:
1) Nakkilan Vire 45.02
Arttu Rantala 23.24
Santeri Rantala 21.78

P9 40m Alkuerät
4) Oliver Mikkola 6,68 q 
T9 40m Alkuerät
11) Peppi-Inkeri Seppänen 6,90 q 
21) Ilona Rantala 7,29 
22) Vilmiina Mattila 7,30 
P9 40m Loppukilpailu
3) Oliver Mikkola 6,67
T9 40m
14) Peppi-Inkeri Seppänen 7,06 
T10 Keihäs
3) Helmi Äärelä 17.79 

P10 1000m kävely
1) Onni Unkuri 5.59,91 

T9 1000m kävely
3) Vilmiina Mattila 6.55,11

Youth Athletics Games 16.6.2019

*Arttu Rantala voitti P9 1000m juoksun.
*Helmi Äärelä voitti T10 kuulan ja pituuden.

P10 1000m
1) Arttu Rantala 3.26,55 
6) Onni Unkuri 3.35,80
T10 Kuula
1) Helmi Äärelä 8.67 
T10 Pituus
1) Helmi Äärelä 3.97 
P10 Kuula
6) Santeri Rantala 6.97 
T9 600m
15) Ilona Rantala 2.18,27 
P9 Pituus
5) Oliver Mikkola 3.66 
P10 Pituus
15) Arttu Rantala 3.60 
T9 Pituus
32) Vilmiina Mattila 2.91 
T13 Moukari
8) Mea Rosenvall 33.41

https://live.tuloslista.com/4235