Silja Line seurakisat 30.5.2019


Silja Line seurakisat kilpailtiin Nakkilassa 30.5.2019 tuulisessa säässä. Seuraavat Silja Line seurakisat kisaillaan 13.6.2019. Vuorossa on palkintokisa, eli kaikki osallistujat saavat palkinnon.

TULOKSET

P5 150 m: Aku Rantanen 54,7, Pauli Viitanen 47,8, Jonne Mäenpää 1.20, Oliver Halme 57,4, Enska Kaija 85,4.

P5 Kuula: Aku Rantanen 1,53, Pauli Viitanen 2,30, Jonne Mäenpää 0,87, Oliver Halme 1,80, Enska Kaija 1,10.

P6 150 m: Voitto Rajainmäki 42,4, Musa Yurdakul 35,4, Vili Rantanen 43,0.

P6 Kuula: Voitto Rajainmäki 3,63, Musa Yurdakul 4,28, Vili Rantanen 1,79.

T5 150 m: Venla Perkiökangas 37,6, Aada-Lotta Mäenpää 44,6, Lotta Männistö 43,4, Enni-Sofia Ihamäki PorinYU 37,3, Oona Halme 59,8, Stella Kaija 47,6, Joanna Sköld 48,7.

T5 Kuula: Venla Perkiökangas 1,75, Aada-Lotta Mäenpää 2,22, Lotta Männistö 2,93, Enni-Sofia Ihamäki PorinYU 3,45, Oona Halme 0,39, Stella Kaija 1,55, Joanna Sköld 1,48.

T6 150 m: Linnea Leppänen 39,3, Hilda Suomalainen 41,8.

T6 Kuula: Linnea Leppänen 2,39, Hilda Suomalainen 1,77.

P7 150 m
1) Veikka Nordberg PorinYU 33,1
2) Lauri Kares 40,7
3) Lassi Kivioja 41,0

P7 Kuula
1) Veikka Nordberg PorinYU 8,27
2) Lauri Kares 3,51
3) Lassi Kivioja 3,09

P8 150 m
1) Joel Kotomäki 29,8
2) Aapeli Myllymaa PorinYU 30,6
3) Kosti Nieminen 31,3
4) Verneri Luoma 32,4

P8 Korkeus
1) Verneri Luoma 085
2) Joel Kotomäki 080

P8 Kiekko
1) Veikka Nordberg PorinYU 13,93
2) Joel Kotomäki 7,95
3) Aapeli Myllymaa PorinYU 7,32
4) Kosti Nieminen 6,80
5) Verneri Luoma 5,40

P9 150 m
1) Oliver Mikkola 24,1

P9 Korkeus
1) Oliver Mikkola 100

P9 Kiekko
1) Valtteri Nordberg PorinYU 7,63

P10 150 m
1) Santeri Rantala 24,3
2) Paavo Jaakkola 25,4
3) Onni Unkuri 26,1
4) Valtteri Luoma 28,3

P10 Korkeus
1) Paavo Jaakkola 110
1) Santeri Rantala 110
3) Onni Unkuri 110
4) Luka Hohtari 105
5) Valtteri Luoma 100

P10 Kiekko
1) Paavo Jaakkola 15,63
2) Luka Hohtari 12,65
3) Santeri Rantala 12,00
4) Valtteri Luoma 9,77

P12 Kolmiloikka
1) Roni Mikkilä 7,87

P12 Kiekko
1) Roni Mikkilä 24,63

P13 200 m
1) Petrus Rajala 36,9

T7 150 m
1) Emma Viitanen 36,1

T7 Kuula
1) Emma Viitanen 1,98

T8 150 m
1) Milja Anttila 26,8
2) Ilona Rantala 27,2
3) Neea Haapio 27,5
4) Julia Sköld 32,1

T8 Korkeus
1) Neea Haapio 095
2) Milja Anttila 090
2) Ilona Rantala 090
4) Julia Sköld 070

T8 Kiekko
1) Neea Haapio 6,93
2) Ilona Rantala 6,64
3) Milja Anttila 4,88
4) Julia Sköld 4,28

T9 150 m
1) Peppi-Inkeri Seppänen 26,2
2) Ilona Äärelä 26,5
3) Vilmiina Mattila 27,4

T9 Korkeus
1) Ilona Äärelä 100
2) Vilmiina Mattila 095
3) Peppi-Inkeri Seppänen 085

T9 Kiekko
1) Ilona Äärelä 7,72
2) Vilmiina Mattila 7,43

T10 150 m
1) Helmi Äärelä 24,8
2) Venla-Maria Ihamäki PorinYU 24,9
3) Elea Nieminen 25,0
4) Aino Ellä 26,4
5) Alisa Raitanen 26,5
6) Jenny Sköld 30,2

T10 Korkeus
1) Helmi Äärelä 115
2) Elea Nieminen 105
3) Aino Ellä 100
4) Alisa Raitanen 095
5) Jenny Sköld 085

T10 Kiekko
1) Helmi Äärelä 20,82
2) Mila Mäkinen PorinYU 20,70
3) Jenny Sköld 12,95
4) Venla-Maria Ihamäki PorinYU 11,50
5) Elea Nieminen 11,20
6) Aino Ellä 11,10
7) Alisa Raitanen 8,60

T11 150 m
1) Vilma Koski PorinYU 23,4
2) Minea Kiskola NoormNo 24,4
3) Kiia Mäkinen PorinYU 25,0
4) Rauha Rajainmäki PorinYU 25,7
5) Kerttu Anttila 26,5
6) Sofia Malonen 29,0

T11 Korkeus
1) Kerttu Anttila 100
2) Sofia Malonen 090

T11 Kiekko
1) Kiia Mäkinen PorinYU 19,94
2) Kerttu Anttila 12,68

T12 200 m
1) Maija Vuori 33,8

T12 Kolmiloikka
1) Maija Vuori 8,08

T12 Kiekko
1) Maija Vuori 8,18

T13 200 m
1) Aino Anttila 34,7

T13 Kolmiloikka
1) Aino Anttila 8,10

T13 Kiekko
1) Aino Anttila 13,03

T14 300 m
1) Eveliina Haviala 47,8

T14 Kolmiloikka
1) Eveliina Haviala 9,50

T14 Kiekko
1) Eveliina Haviala 25,23