Silja Line seurakisat 16.8.2018


Silja Line 6. seurakilpailut  Nakkilan Vire 16.08.2018.

Tulokset:

T5 40m
Enni-Sofia Ihamäki                PorinYU                  9,2
Sanni Uimonen                                                      21,4
Vanessa Luoma                                                     13,5
Lotta Männistö                                                       11,3

T5 Pallonheitto
Enni-Sofia Ihamäki                PorinYU                   8,54
Sanni Uimonen                                                       1,69
Vanessa Luoma                                                      1,58
Lotta Männistö                                                        3,39

P5 40m
Pauli Viitanen                                                        12,4

P5 Pallonheitto
Pauli Viitanen                                                        3,07

T6 40m
Emmi Levomäki                        HarjvJy                 8,2
Emma Viitanen                                                        8,9
Enni Tuominen                                                         8,9

T6 Pallonheitto
Emmi Levomäki                        HarjvJy                14,38
Emma Viitanen                                                       5,78
Enni Tuominen                                                        6,67

P6 40m
Niila Valkeapää                                                      9,4
Veikka Nordberg                                                    8,3
Onni Männistö                                                        11,2

P6 Pallonheitto
Niila Valkeapää                                                      5,48
Veikka Nordberg                                                    19,93 (P7 20,75)
Onni Männistö                                                        6,04

P7 40m
1)   Arttu Uimonen                                              7,70
2)   Joel Kotomäki                                              7,70
3)   Kosti Nieminen                                             8,50
4)   Verneri Luoma                                              8,60

T7 40m
1)   Ilona Rantala                                            7,50
2)   Milja Anttila                                              7,80
3)   Neea Haapio                                            7,80
4)   Alissa Naski                                              8,70

P7 Pallonheitto
1)   Joel Kotomäki                                                23,12
2)   Valtteri Nieminen                                          20,07
3)   Kosti Nieminen                                              15,07
4)   Arttu Uimonen                                               13,38
5)   Verneri Luoma                                               9,38

T7 Pallonheitto
1)   Ilona Rantala                                           15,00
2)   Neea Haapio                                           14,25
3)   Milja Anttila                                              11,14
4)   Alissa Naski                                               8,28

T8   60m aidat
1)   Peppi-Inkeri Seppänen                          15,00
2)   Ilona Äärelä                                              15,80
2)   Vilmiina Mattila                                         15,80

T8   Pituus
1)   Ilona Äärelä                                                 3,07
2)   Vilmiina Mattila                                           3,01
3)   Peppi-Inkeri Seppänen                             2,87

T8   Moukari
1)   Vilmiina Mattila                                           5,99

P9   60m aidat
1)   Paavo Jaakkola                                             12,80
2)   Onni Unkuri                                                12,90
3)   Santeri Rantala                                            13,10
4)   Arttu Rantala                                              13,50
5)   Luka Hohtari                                               13,80
6)   Kasper Naski                                               15,00
7)   Valtteri Luoma                                             16,30
8)   Joona Kanerva                                              16,40
9)   Eeli Valkeapää                                             16,90

T9   60m aidat
1)   Helmi Äärelä                                               11,90
2)   Elea Nieminen                                              12,70
3)   Venla Murto                                                13,20
4)   Lotta Kivioja                                              16,40
5)   Aada Skyttä                                                18,90

P9   Pituus
1)   Santeri Rantala                                            3,40
2)   Onni Unkuri                                                3,32
3)   Luka Hohtari                                               3,26
4)   Arttu Rantala                                              3,23
5)   Paavo Jaakkola                                             3,00
5)   Valtteri Luoma                                             3,00
7)   Kasper Naski                                               2,90
8)   Joona Kanerva                                              2,74
9)   Eeli Valkeapää                                             2,22

T9   Pituus
1)   Helmi Äärelä                                               3,64
2)   Elea Nieminen                                              3,60
3)   Venla Murto                                                3,31
4)   Lotta Kivioja                                              2,57
5)   Aada Skyttä                                                2,26

P9   Moukari
1)   Santeri Rantala                                            12,81
2)   Paavo Jaakkola                                             11,82
3)   Arttu Rantala                                              9,08
4)   Joona Kanerva                                              8,66
5)   Kasper Naski                                               8,55
6)   Onni Unkuri                                                7,99
7)   Luka Hohtari                                               7,28
8)   Valtteri Luoma                                             6,25
9)   Eeli Valkeapää                                             5,53

T9   Moukari
1)   Helmi Äärelä                                               11,44
2)   Lotta Kivioja                                              4,55
3)   Venla Murto                                                4,14
4)   Elea Nieminen                                              3,31

T10  60m aidat
1)   Siiri Uimonen                                              14,80
2)   Sofia Malonen                                              15,50
3)   Kerttu Anttila                                             15,60

T10  Pituus
1)   Siiri Uimonen                                              3,06
2)   Kerttu Anttila                                             2,84
3)   Sofia Malonen                                              2,82

T10  Moukari
1)   Kerttu Anttila                                             10,81

P11  60m aidat
1)   Samuel Ekko                                                12,40

T11  60m aidat
1)   Maija Vuori                                                11,40
2)   Emilia Kallela                                             12,70

P11  Pituus
1)   Samuel Ekko                                                3,23

T11  Pituus
1)   Maija Vuori                                                3,82
2)   Emilia Kallela                                             3,46

P11  Moukari
1)   Roni Mikkilä                                               18,62
2)   Samuel Ekko                                                8,41

T11  Moukari
1)   Emilia Kallela                                             10,92
2)   Maija Vuori                                                9,23

T/P 12-13 v. tulokset lisätään myöhemmin. (Tuloslistoja etsitään.)