Silja Line seurakisat 2.8.2018


Silja Line seurakisat pidettiin Harjavallassa 2.8.2018 helteisessä säässä.

Kesän viimeiset seurakisat pidetään Nakkilassa 16.8.2018. Ilmoittautuminen klo 18.00. Kisat alkavat klo 18.30.

Kisat järestettiin yhteistyössä: Nakkilan Vire, Harjavallan Jymy

Tulokset:

T5 150m
Enni-Sofia Ihamäki            PorinYU              37,2
Neea Lehtiniemi                HaJy                   43,8
Sanni Kotiranta                  Pori                      48,9
Lotta Männistö                  Vire                      53,9
Vanessa Luoma                  Vire                    59,1

T5 Keihäs
Enni-Sofia Ihamäki              PorinYU             3,25
Neea Lehtiniemi                  HaJy                    2,80
Elsi Kotiranta                   Pori                          2,32
Lotta Männistö                   Vire                      2,60
Vanessa Luoma                    Vire                    1,08

P5 150m
Roope Majuri                     HaJy                      51,2
Vihtori Salminen                 HaJy                      48,2

P5 Keihäs
Eemeli Oras                                                3,70
Oskari Oras                                                3,25
Roope Majuri                     HaJy                3,40
Vihtori Salminen                 HaJy               3,48

T6 150m
Emmi Levomäki                    HaJy                      32,7

T6 Keihäs
Emmi Levomäki                    HaJy                      8,80

P6 150m
Aarni Klankki                    HaJy                      42,2
Onni Männistö                    Vire                      41,3

P6 Keihäs
Aarni Klankki                    HaJy                 4,16
Veikka Nordberg                                      12,75
Aatu Paino                                                 6,93
Onni Männistö                    Vire               5,38

P7 150m
1)   Arttu Uimonen                    Vire                      29,40
2)   Joel Kotomäki                    Vire                      30,50
3)   Matias Klankki                   HaJy                      31,10
4)   Kosti Nieminen                   Vire                      33,50
5)   Verneri Luoma                    Vire                      33,60

T7 150m
1)   Ilona Rantala                    Vire                      28,00
2)   Milja Anttila                    Vire                      28,40
3)   Alissa Naski                     Vire                      31,20

P7 Keihäs
1)   Joel Kotomäki                    Vire                      10,09
2)   Kosti Nieminen                   Vire                      8,45
3)   Matias Klankki                   HaJy                      8,15
4)   Arttu Uimonen                    Vire                      6,53
5)   Verneri Luoma                    Vire                      5,81
Veikka Nordberg                                            11,74

T7 Keihäs
1)   Ilona Rantala                    Vire                      10,40
2)   Milja Anttila                    Vire                      8,08
3)   Alissa Naski                     Vire                      6,20

P8   40m
1)   Oliver Mikkola                   Vire                      7,00
2)   Onni Mettänen                    HaJy                      7,50
3)   Jesse Mäkitalo                   KiukKis                   7,60
4)   Rasmus Majuri                    HaJy                      7,70

T8   40m
1)   Vilmiina Mattila                 Vire                      7,60
2)   Ilona Äärelä                     Vire                      7,70
3)   Elma Kotiranta                   Pori                      8,20

P8 Kolmiloikka
1)   Oliver Mikkola                   Vire                      7,50
2)   Luca Peltonen                    Vire                      4,80

T8 Kolmiloikka
1)   Vilmiina Mattila                 Vire                      5,44
2)   Elma Kotiranta                   Pori                      5,11
3)   Ilona Äärelä                     Vire                      4,93

P8   Kuula
1)   Jesse Mäkitalo                   KiukKis                   5,26
2)   Oliver Mikkola                   Vire                      4,98
3)   Luca Peltonen                    Vire                      4,00
4)   Veikka Nordberg                                            3,78
5)   Rasmus Majuri                    HaJy                      3,60
6)   Valtteri Nordberg                                          3,55
T8   Kuula
1)   Vilmiina Mattila                 Vire                      4,46

P9  40m
1)   Arttu Rantala                    Vire                      6,90
2)   Santeri Rantala                  Vire                      7,00
3)   Onni Unkuri                      Vire                      7,20
4)   Luka Hohtari                     Vire                      7,50
5)   Kasper Naski                     Vire                      7,70
6)   Valtteri Luoma                   Vire                      8,00
7)   Eeli Valkeapää                   Vire                      8,20
8)   Joona Kanerva                    Vire                      8,30

T9   40m
1)   Helmi Äärelä                    Vire                      7,00
2)   Aada Oikarinen            PorinYU                   7,40
3)   Elea Nieminen                 Vire                      7,40
4)   Venla Murto                      Vire                      7,70
5)   Neea Johansson            HaJy                      8,00

P9 Kolmiloikka
1)   Arttu Rantala                    Vire                      7,02
1)   Luka Hohtari                     Vire                      7,02
3)   Onni Unkuri                      Vire                      6,95
4)   Santeri Rantala                  Vire                      6,27
5)   Valtteri Luoma                   Vire                      5,80

T9 Kolmiloikka
1)   Helmi Äärelä                     Vire                      8,11
2)   Elea Nieminen                 Vire                      7,12
3)   Venla-Maria Ihamäki   PorinYU                   6,96
4)   Venla Murto                      Vire                      6,59
5)   Neea Johansson            HaJy                      6,18

P9   Kuula
1)   Kasper Naski                     Vire                      5,40
2)   Arttu Rantala                    Vire                      5,29
3)   Santeri Rantala                  Vire                      5,13
4)   Onni Unkuri                      Vire                      4,88
5)   Luka Hohtari                     Vire                      4,87
6)   Valtteri Luoma                   Vire                      4,72
7)   Joona Kanerva                    Vire                      4,38
8)   Eeli Valkeapää                   Vire                      3,91

T9   Kuula
1)   Helmi Äärelä                     Vire                      6,97
2)   Aada Oikarinen                   PorinYU                   4,73
3)   Elea Nieminen                    Vire                      4,53
4)   Neea Johansson                   HaJy                      3,37

T9 400m
1)   Helmi Äärelä                      Vire                        1.23,7
2)   Elea Nieminen                      Vire                        1.27,0
3)   Milja Anttila                      Vire                        1.28,5
4)   Venla Murto                      Vire                        1.29,4
5)   Ilona Rantala                      Vire                        1.32,3
6)   Vilmiina Mattila                      Vire                        1.33,7
7)   Alissa Naski                      Vire                        1.38,7
8)   Ilona Äärelä                      Vire                        1.41,8

P9 400m
1)   Arttu Rantala                    Vire                      1.17,8
2)   Onni Unkuri                      Vire                      1.18,1
3)   Oliver Mikkola                   Vire                      1.19,3
4)   Santeri Rantala                      Vire                        1.20,7
5)   Luka Hohtari                      Vire                        1.22,2
6)   Kasper Naski                      Vire                        1.25,3
7)   Valtteri Luoma                      Vire                        1.30,9
8)   Rasmus Majuri                      HaJy                        1.36,7
9)   Luca Peltonen                    Vire                        1.37,3
10)  Jesse Mäkitalo                      KiukKis                         1.40,8
11)  Verneri Luoma                      Vire                        1.47,6
12)  Kosti Nieminen                      Vire                          1.50,3

P10  60m
1)   Jimi Lepistö                     HaJy                      12,90

T10  60m
1)   Siiri Uimonen                    Vire                      10,40
2)   Janni Majuri                     HaJy                      10,40
3)   Kerttu Anttila                   Vire                      11,20
4)   Sofia Malonen                    Vire                      11,40

P10 Kolmiloikka
1)   Jimi Lepistö                     HaJy                      5,05                         

T10 Kolmiloikka
1)   Janni Majuri                     HaJy                      6,41
2)   Kerttu Anttila                   Vire                      6,39

P10  Kuula
1)   Jimi Lepistö                     HaJy                      3,35

T10  Kuula
1)   Kerttu Anttila                   Vire                      5,10
2)   Janni Majuri                     HaJy                      3,91
3)   Sofia Malonen                    Vire                      2,95

P11  60m
1)   Roni Mikkilä                     Vire                      10,20

T11  60m
1)   Maija Vuori                      Vire                      9,60

P11 Kolmiloikka
1)   Roni Mikkilä                     Vire                      7,91

T11 Kolmiloikka
1)   Maija Vuori                      Vire                      7,81

P11  Kuula
1)   Roni Mikkilä                     Vire                      8,58

T11  Kuula
1)   Sofia Sjöblom                    Vire                      5,69
2)   Maija Vuori                      Vire                      5,26

T12  60m
1)   Mea Rosenvall                    Vire                      9,60
2)   Aino Anttila                     Vire                      10,40
2)   Anna Stenroos                    Vire                      10,40
4)   Jessica de la Rosa                                         12,40

T12 Kolmiloikka
1)   Mea Rosenvall                    Vire                      8,00
2)   Aino Anttila                     Vire                      7,59
3)   Anna Stenroos                    Vire                      6,41

T12  Kuula
1)   Mea Rosenvall                    Vire                      8,02
2)   Aino Anttila                     Vire                      5,82
3)   Anna Stenroos                    Vire                      4,97

P13  60m
1)   Ville Koivula                    HaJy                      9,90

T13  60m
1)   Iida-Kristiina Salminen          HTU                       10,10

P13 Kolmiloikka
1)   Ville Koivula                    HaJy                      6,95

T13 Kolmiloikka
1)   Iida-Kristiina Salminen          HTU                       7,05

P13   Kuula
1)   Ville Koivula                    HaJy                      5,53

T13  Kuula
1)   Iida-Kristiina Salminen          HTU                       5,63