Avoimet aluekisat 12.7.2018 Nakkila


Nakkilan Viren avoimet aluekilpailut käytiin 12.7.2018 helteisessä ja lähes tuulettomassa säässä.

Tulokset:

P9 40m
1) Leo Rautio NivU 6,95
2) Arttu Rantala NakkVire 6,97
3) Teemu Kosonen PorinTa 7,02
4) Joonatan Jalonen EurajVei 7,27
5) Paavo Jaakkola NakkVire 7,41
6) Onni Unkuri NakkVire 7,43
7) Luka Hohtari NakkVire 7,49
8) Santeri Rantala NakkVire 7,67
9) Jami Nummi KiukKi 7,82
10) Jesse Mäkitalo KiukKi 8,00
11) Joona Kanerva NakkVire 8,11
12) Veikka Saari KiukKi 8,24

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1) Joonatan Jalonen EurajVei 7,27
2) Paavo Jaakkola NakkVire 7,41
3) Onni Unkuri NakkVire 7,43
4) Jami Nummi KiukKi 7,82
5) Joona Kanerva NakkVire 8,11
6) Veikka Saari KiukKi 8,24

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1
1) Leo Rautio NivU 6,95
2) Arttu Rantala NakkVire 6,97
3) Teemu Kosonen PorinTa 7,02
4) Luka Hohtari NakkVire 7,49
5) Santeri Rantala NakkVire 7,67
6) Jesse Mäkitalo KiukKi 8,00

T9 40m
1) Sara Kunnas RaumU 6,86
2) Fanni Harju UlvST 6,98
3) Venla-Maria Ihamäki PorinYU 7,14
4) Matleena Peltomäki PorinYU 7,17
5) Elea Nieminen NakkVire 7,32
6) Olivia Jaakonsaari PorinYU 7,43
7) Vilmiina Mattila NakkVire 7,47
8) Emma Vaahtio UlvST 7,48
9) Ilona Rantala NakkVire 7,52
10) Peppi-Inkeri Seppänen NakkVire 7,63
11) Milja Anttila NakkVire 7,87
12) Kiira Broman PorinYU 7,94
13) Elisabeth Suoniemi KiukKi 8,00
14) Rosaliina Nelimarkka UlvST 8,23
15) Ilona Äärelä NakkVire 8,36
16) Anette Nelimarkka UlvST 8,59
17) Alissa Naski NakkVire 8,67
18) Ella Åkerström UlvST 9,54

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3
1) Emma Vaahtio UlvST 7,48
2) Ilona Rantala NakkVire 7,52
3) Milja Anttila NakkVire 7,87
4) Anette Nelimarkka UlvST 8,59
5) Alissa Naski NakkVire 8,67
6) Ella Åkerström UlvST 9,54

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1) Sara Kunnas RaumU 6,86
2) Matleena Peltomäki PorinYU 7,17
3) Elea Nieminen NakkVire 7,32
4) Vilmiina Mattila NakkVire 7,47
5) Peppi-Inkeri Seppänen NakkVire 7,63
6) Rosaliina Nelimarkka UlvST 8,23

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,8
1) Fanni Harju UlvST 6,98
2) Venla-Maria Ihamäki PorinYU 7,14
3) Olivia Jaakonsaari PorinYU 7,43
4) Kiira Broman PorinYU 7,94
5) Elisabeth Suoniemi KiukKi 8,00
6) Ilona Äärelä NakkVire 8,36

P9 1000m
Loppukilpailu
1) Arttu Rantala NakkVire 3.39,36
2) Onni Unkuri NakkVire 3.50,83
3) Kasper Naski NakkVire 3.55,85
4) Luka Hohtari NakkVire 3.56,93
5) Paavo Jaakkola NakkVire 4.01,37
6) Santeri Rantala NakkVire 4.05,10
7) Joonatan Jalonen EurajVei 4.05,25
8) Leo Rautio NivU 4.05,58
9) Jami Nummi KiukKi 4.11,27
10) Joona Kanerva NakkVire 4.31,95
11) Veikka Saari KiukKi 4.42,56
12) Jesse Mäkitalo KiukKi 4.52,33

T9 1000m
Loppukilpailu
1) Matleena Peltomäki PorinYU 4.11,14
2) Milja Anttila NakkVire 4.18,28
3) Helmi Äärelä NakkVire 4.20,03
4) Helmiina Niittymäki KokemKV 4.25,88
5) Lotta Peltomäki PorinYU 4.32,70
6) Vilmiina Mattila NakkVire 4.35,42
7) Elea Nieminen NakkVire 4.37,16
8) Ilona Rantala NakkVire 4.40,11
9) Alissa Naski NakkVire 4.58,95
10) Ilona Äärelä NakkVire 5.07,47

T9 Pituus
Loppukilpailu
1) Helmi Äärelä NakkVire 3,77
3,77 3,65 3,72 3,47

2) Sara Kunnas RaumU 3,72
3,60 3,57 3,72 3,62

3) Matleena Peltomäki PorinYU 3,47
3,47 3,44 3,38 3,17

4) Elea Nieminen NakkVire 3,44
3,21 3,38 3,44 x

5) Fanni Harju UlvST 3,30
x 3,17 3,30 3,30

6) Vilmiina Mattila NakkVire 3,02
2,92 2,78 2,79 3,02

7) Ilona Äärelä NakkVire 2,80
x x 2,72 2,80

8) Peppi-Inkeri Seppänen NakkVire 2,77
2,70 2,77 x 2,71

9) Lotta Peltomäki PorinYU 2,76
2,64 x 2,72 2,76

10) Milja Anttila NakkVire 2,72
2,72 2,58 2,71 x

11) Kiira Broman PorinYU 2,71
2,65 2,69 2,71 2,67

12) Elisabeth Suoniemi KiukKi 2,64
x 2,64 2,56 x

13) Emma Vaahtio UlvST 2,58
2,54 x 2,50 2,58

14) Ilona Rantala NakkVire 2,54
x 2,54 2,50 2,42

15) Rosaliina Nelimarkka UlvST 2,48
2,48 x 2,33 2,46

16) Ella Åkerström UlvST 2,45
2,18 2,26 2,40 2,45

17) Anette Nelimarkka UlvST 2,33
2,30 2,08 2,33 x

18) Alissa Naski NakkVire 2,27
2,18 2,02 2,27 2,19

Olivia Jaakonsaari PorinYU NM

Venla-Maria Ihamäki PorinYU NM

P9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Arttu Rantala NakkVire 18,96
18,21 15,67 15,05 18,96

2) Paavo Jaakkola NakkVire 18,39
18,39 16,27 17,89 17,88

3) Santeri Rantala NakkVire 16,58
x x 16,12 16,58

4) Luka Hohtari NakkVire 15,83
10,35 15,83 10,90 11,45

5) Leo Rautio NivU 15,76
15,76 12,75 9,20 14,33

6) Kasper Naski NakkVire 14,40
10,90 14,40 11,90 13,04

7) Joona Kanerva NakkVire 12,63
12,63 9,74 11,62 10,62

8) Jesse Mäkitalo KiukKi 12,06
10,92 12,06 11,25 x

9) Onni Unkuri NakkVire 7,86
6,18 6,10 6,05 7,86

P11 1000m
Loppukilpailu
1) Aleksi Ahlfors RaumU 3.28,79
2) Niklas Nuorsaari PorinYU 3.47,70
3) Konsta Saari KiukKi 3.55,81
4) Aapo Mäkelä UlvST 4.26,80
5) Onni Mäkelä UlvST 4.26,82

T11 1000m
Loppukilpailu
1) Maija Vuori NakkVire 3.49,59
2) Eevi Pohjolainen LauttLu 3.57,35
3) Venla Saari KiukKi 4.06,94
4) Emilia Arola UlvST 4.20,15

P11 60m aidat
1) Samuel Jussila NoormNo 11,42
2) Joel Peltonen PorinTa 11,72
3) Niklas Nuorsaari PorinYU 12,48
4) Roni Mikkilä NakkVire 12,49
5) Onni Mäkelä UlvST 13,85
6) Jeri Niinivirta UlvST 13,89
7) Aapo Mäkelä UlvST 14,27
8) Konsta Saari KiukKi 16,53

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,8
1) Samuel Jussila NoormNo 11,42
2) Joel Peltonen PorinTa 11,72
3) Niklas Nuorsaari PorinYU 12,48
4) Onni Mäkelä UlvST 13,85

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,3
1) Roni Mikkilä NakkVire 12,49
2) Jeri Niinivirta UlvST 13,89
3) Aapo Mäkelä UlvST 14,27
4) Konsta Saari KiukKi 16,53

T11 60m aidat
1) Maija Vuori NakkVire 11,04
2) Elle Kariniemi LauttLu 11,15
3) Liina Laine LauttLu 11,75
4) Petra Broman PorinYU 12,71
5) Nellie Rouhikko NakkVire 13,11
6) Eevi Pohjolainen LauttLu 13,19
7) Ellen Kaasalainen LauttLu 13,22
8) Iida Ilander PorinTa 13,85
9) Helmi Äärelä NakkVire 14,04
10) Inkeri Rantapelkonen KiukKi 14,16
11) Venla Saari KiukKi 14,63
12) Netta Nummi KiukKi 14,77

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1) Elle Kariniemi LauttLu 11,15
2) Nellie Rouhikko NakkVire 13,11
3) Eevi Pohjolainen LauttLu 13,19
4) Helmi Äärelä NakkVire 14,04

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1) Liina Laine LauttLu 11,75
2) Petra Broman PorinYU 12,71
3) Ellen Kaasalainen LauttLu 13,22
4) Venla Saari KiukKi 14,63

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,0
1) Maija Vuori NakkVire 11,04
2) Iida Ilander PorinTa 13,85
3) Inkeri Rantapelkonen KiukKi 14,16
4) Netta Nummi KiukKi 14,77

P11 Pituus
Loppukilpailu
1) Samuel Jussila NoormNo 4,22
4,04 4,00 4,22 4,15

2) Aleksi Ahlfors RaumU 3,86
3,66 3,85 3,86 3,86

3) Niklas Nuorsaari PorinYU 3,83
3,83 3,71 3,31 3,61

4) Jeri Niinivirta UlvST 3,56
2,41 3,53 3,56 3,29

5) Roni Mikkilä NakkVire 3,47
3,47 1,67 x 3,45

6) Konsta Saari KiukKi 3,21
3,21 2,97 3,02 2,93

7) Onni Mäkelä UlvST 3,19
3,09 3,19 3,02 3,16

8) Veeti Vikström PorinYU 3,15
3,11 3,15 2,01 3,08

9) Aapo Mäkelä UlvST 2,96
x 2,92 2,96 2,85

T11 Pituus
Loppukilpailu
1) Elle Kariniemi LauttLu 3,94
3,94 x 3,77 3,85

2) Maija Vuori NakkVire 3,80
3,80 3,71 3,77 3,69

3) Milja Miikkulainen PorinYU 3,73
3,73 3,68 3,62 3,72

4) Nellie Rouhikko NakkVire 3,63
3,37 3,63 3,45 3,37

5) Inkeri Rantapelkonen KiukKi 3,60
3,53 3,56 3,60 3,49

6) Eevi Pohjolainen LauttLu 3,42
3,37 3,09 3,42 3,23

7) Emilia Arola UlvST 3,39
3,36 3,34 3,32 3,39

8) Iida Saariola PorinTa 3,39
3,32 3,31 3,08 3,39

9) Petra Broman PorinYU 3,35
3,21 3,20 3,26 3,35

10) Netta Nummi KiukKi 3,27
3,22 3,27 3,24 3,17

11) Iida Ilander PorinTa 3,26
3,21 3,26 3,11 3,12

12) Venla Saari KiukKi 3,00 NM
2,90 x 3,00 2,91

T11 Kuula
Loppukilpailu
1) Venla Kärhä LoimJa 10,99
10,75 10,99 10,32 10,19

2) Pinja Kärhä LoimJa 10,88
10,88 x x x

3) Iida Saariola PorinTa 6,68
6,33 5,25 6,68 6,26

4) Kiia Mäkinen PorinYU 6,53
6,23 6,53 6,42 x

5) Sofia Sjöblom NakkVire 6,44
6,44 5,52 x 5,42

6) Senja Kärhä LoimJa 6,37
x x 6,05 6,37

7) Liina Laine LauttLu 6,25
5,57 5,59 5,59 6,25

8) Emilia Arola UlvST 5,52
4,71 5,08 5,48 5,52

9) Kerttu Anttila NakkVire 5,22
4,83 5,22 5,02 x

10) Netta Nummi KiukKi 4,98
4,52 4,95 4,98 4,66

11) Iida Ilander PorinTa 4,92
4,92 4,79 4,63 4,70

12) Venla Saari KiukKi 4,75
4,42 4,75 4,56 4,48

Elle Kariniemi LauttLu

P11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Roni Mikkilä NakkVire 27,60
x x 25,09 27,60

2) Samuel Jussila NoormNo 26,62
26,62 22,78 24,15 23,90

3) Aleksi Ahlfors RaumU 26,38
24,95 24,66 26,38

4) Onni Mäkelä UlvST 25,32
x x x 25,32

5) Jeri Niinivirta UlvST 21,78
21,42 21,78 19,80 18,55

6) Aapo Mäkelä UlvST 21,67
19,89 21,67 21,00 x

7) Veeti Vikström PorinYU 21,20
19,68 19,60 18,90 21,20

8) Sami Lähde VammsVoi 19,61
18,68 x 18,10 19,61

9) Konsta Saari KiukKi 14,80
14,80 11,95 12,58 13,25

P13 1000m
Loppukilpailu
1) Aleksi Miikkulainen PorinYU 3.26,84
2) Joel Peltonen PorinTa 3.30,02
Juhana Siivonen SäkU DNS

T13 1000m
Loppukilpailu
1) Heini Vuori NakkVire 3.34,97
2) Eveliina Haviala NakkVire 3.41,51
3) Lotta Sjöblom NakkVire 3.46,79
4) Katri Kyösti HimU 3.54,56
5) Sanni Pihko LauttLu 3.54,64
6) Aino Anttila NakkVire 3.56,35
7) Emmi Patrikainen RaumU 4.03,98
8) Anna Stenroos NakkVire 4.13,66

T13 200m aidat
1) Eveliina Haviala NakkVire 34,47
2) Olivia Kärki LauttLu 34,57
3) Lotta Sjöblom NakkVire 37,05
4) Neea Nummi KiukKi 38,27
5) Sanni Pihko LauttLu 38,50

Loppukilpailu erä 1
1) Lotta Sjöblom NakkVire 37,05
2) Neea Nummi KiukKi 38,27
3) Sanni Pihko LauttLu 38,50

Loppukilpailu erä 2
1) Eveliina Haviala NakkVire 34,47
2) Olivia Kärki LauttLu 34,57

P13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Severi Laine LauttLu 115
110 115 120
xo o xxx

Kilpailun ulkopuolella
Leevi Törölä UlvST 165
110 115 120 160 165 173
– – – o xo xxx

T13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Eveliina Haviala NakkVire 145
125 130 135 140 145 148
o – o oo o xxx

2) Emmi Patrikainen RaumU 130
115 120 125 130 135
o o o xo xxx

3) Fredrica Suoniemi KiukKi 125
100 105 110 115 120 125 130
o o o o o o xxx

4) Neea Nummi KiukKi 110
100 105 110 115
o o o xxx

P13 Kuula
Loppukilpailu
1) Petrus Jakonen PorinYU 15,63
13,62 15,63 14,83 14,13 x x

2) Joona Nurmi NoormNo 10,27
10,16 10,27 x x 10,01 x

Juhana Siivonen SäkU DNS

T13 Moukari
Loppukilpailu
1) Pinja Kärhä LoimJa 40,75
40,75 x x x 39,63 x

2) Venla Kärhä LoimJa 38,53
x x 38,33 x 34,39 38,53

3) Mea Rosenvall NakkVire 26,32
26,32 x 24,84 x 23,30 19,22

4) Eveliina Haviala NakkVire 25,25
25,25 22,13 23,49 x – –

5) Katariina Lammi UlvST 23,44
x 23,44 22,86 19,94 22,24 23,37

6) Rebecca Nelimarkka UlvST 21,11
20,63 21,11 20,76 20,36 18,86 20,41

7) Senja Kärhä LoimJa 15,83
14,51 15,83 x x 12,62 15,54

8) Anna Stenroos NakkVire 15,11
12,33 12,25 13,99 15,11 x 14,63

9) Fredrica Suoniemi KiukKi 12,72
– 11,68 12,72 – – –

P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1) Carlos Peltonen SäkU 12,47
2) Eemeli Mäntylä PorinTa 12,76
3) Juho Kivistö PorinYU 12,84
4) Eero Saariola PorinTa 14,01

T15 100m
1) Sofia Määttä EurajVei 13,34
2) Hilla Leväniemi RaumU 13,48
3) Aada Juhala PorinTa 13,84
4) Charlotta Suoniemi KiukKi 13,98
5) Candy Peltonen NakkVire 14,10
6) Jenni Kahri SiikSi 14,54
7) Inari Leppäniemi KokemKV 14,56
8) Iida Rautio NivU 14,64
9) Anni Välimäki PorinYU 15,35
10) Essi Mattila KokemKV 16,20

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1) Jenni Kahri SiikSi 14,54
2) Inari Leppäniemi KokemKV 14,56
3) Iida Rautio NivU 14,64
4) Anni Välimäki PorinYU 15,35
5) Essi Mattila KokemKV 16,20

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,6
1) Sofia Määttä EurajVei 13,34
2) Hilla Leväniemi RaumU 13,48
3) Aada Juhala PorinTa 13,84
4) Charlotta Suoniemi KiukKi 13,98
5) Candy Peltonen NakkVire 14,10

T15 800m
Loppukilpailu
1) Pihla Salonen PorinYU 2.32,10
2) Inari Leppäniemi KokemKV 2.49,56
3) Emmi Pohjolainen LauttLu 2.51,26
4) Tilda Vuorinen PiikkKe 2.55,21
5) Iida Rautio NivU 2.56,14
6) Helmi Finska VammsVoi 3.05,55
7) Anni Välimäki PorinYU 3.13,66
Jenni Kahri SiikSi DNS

T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1) Aada Puosi EurajVei 13,31
2) Emmi Pohjolainen LauttLu 13,52
Liinu Karjala PorinYU DNS

T15 Korkeus
Loppukilpailu
1) Taika Vuorinen PiikkKe 145
135 140 145
o o xxo

2) Charlotta Suoniemi KiukKi 140
125 130 135 140 145
o o o xxo xxx

3) Emmi Pohjolainen LauttLu 135
125 130 135 140
o xo xo xxx

4) Eeva Kari NakkVire 130
125 130 135
o o xxx

5) Helmi Finska VammsVoi 130
120 125 130 135
o o xxo xxx

P15 Pituus
Loppukilpailu
1) Carlos Peltonen SäkU 4,45 +0,0
x 4,45 3,97 x 3,85 4,28
+0,0 +0,0 +0,0 +0,0 +0,0 -0,7

2) Eero Saariola PorinTa 4,00 +0,0
3,85 3,86 4,00 x 3,10 3,75
+0,0 +1,2 +0,0 +0,0 -0,5 -1,5

Tommi Järvenpää KeurKi DNS

T15 Kiekko
Loppukilpailu
1) Lyydia Herrala TöysVe 36,18
36,18 x x x 31,72 x

2) Salla Jylhänkoski UlvST 28,14
x x x 28,14 x x

3) Mea Rosenvall NakkVire 18,15
17,97 18,15 15,33 14,50 16,31 18,14

M17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1) Patrik Jakonen PorinYU 11,42

N17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1) Laura Koivukoski EurajVei 13,34
2) Saara Vahtokari RaumU 14,13
Anni Laaksonen EurajVei DNS

M17 800m
Loppukilpailu
1) Kristian Nurmi PorinTa 2.24,44

N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Laura Koivukoski EurajVei 15,11

N17 Korkeus
Loppukilpailu
1) Elisa Lähde VammsVoi 140
125 130 135 140 145
o o o xo xxx

M17 Pituus
Loppukilpailu
1) Patrik Jakonen PorinYU 6,25 -0,5
5,95 x x x 6,25 6,19
+0,0 +0,5 +0,0 +0,0 -0,5 -0,6

2) Vertti Kolkkala LiedPa 5,70 +0,8
x 5,38 x 5,70 x 5,43
+0,0 +0,0 +0,0 +0,8 -0,3 -0,8

N17 Keihäs
Loppukilpailu
1) Elisa Lähde VammsVoi 25,62
23,26 25,62 25,43 22,61 – –


Avoimet aluekisat 12.7.2018 Nakkila.

Lehdistö tulokset:

T9 40m 1) Sara Kunnas RaumU 6,86, 2) Fanni Harju UlvST 6,98, 3) Venla-Maria Ihamäki PorinYU 7,14, 4) Matleena Peltomäki PorinYU 7,17, 5) Elea Nieminen NakkVire 7,32, 6) Olivia Jaakonsaari PorinYU 7,43, 7) Vilmiina Mattila NakkVire 7,47, 8) Emma Vaahtio UlvST 7,48, 9) Ilona Rantala NakkVire 7,52, 10) Peppi-Inkeri Seppänen NakkVire 7,63, 11) Milja Anttila NakkVire 7,87, 12) Kiira Broman PorinYU 7,94, 13) Elisabeth Suoniemi KiukKi 8,00, 14) Rosaliina Nelimarkka UlvST 8,23, 15) Ilona Äärelä NakkVire 8,36, 16) Anette Nelimarkka UlvST 8,59, 17) Alissa Naski NakkVire 8,67, 18) Ella Åkerström UlvST 9,54
Erä 1 (-0,3) 1) Emma Vaahtio UlvST 7,48, 2) Ilona Rantala NakkVire 7,52, 3) Milja Anttila NakkVire 7,87, 4) Anette Nelimarkka UlvST 8,59, 5) Alissa Naski NakkVire 8,67, 6) Ella Åkerström UlvST 9,54. Erä 2 (-0,5) 1) Sara Kunnas RaumU 6,86, 2) Matleena Peltomäki PorinYU 7,17, 3) Elea Nieminen NakkVire 7,32, 4) Vilmiina Mattila NakkVire 7,47, 5) Peppi-Inkeri Seppänen NakkVire 7,63, 6) Rosaliina Nelimarkka UlvST 8,23. Erä 3 (-0,8) 1) Fanni Harju UlvST 6,98, 2) Venla-Maria Ihamäki PorinYU 7,14, 3) Olivia Jaakonsaari PorinYU 7,43, 4) Kiira Broman PorinYU 7,94, 5) Elisabeth Suoniemi KiukKi 8,00, 6) Ilona Äärelä NakkVire 8,36.

T9 1000m 1) Matleena Peltomäki PorinYU 4.11,14, 2) Milja Anttila NakkVire 4.18,28, 3) Helmi Äärelä NakkVire 4.20,03, 4) Helmiina Niittymäki KokemKV 4.25,88, 5) Lotta Peltomäki PorinYU 4.32,70, 6) Vilmiina Mattila NakkVire 4.35,42, 7) Elea Nieminen NakkVire 4.37,16, 8) Ilona Rantala NakkVire 4.40,11, 9) Alissa Naski NakkVire 4.58,95, 10) Ilona Äärelä NakkVire 5.07,47.

T9 Pituus 1) Helmi Äärelä NakkVire 3,77, 2) Sara Kunnas RaumU 3,72, 3) Matleena Peltomäki PorinYU 3,47, 4) Elea Nieminen NakkVire 3,44, 5) Fanni Harju UlvST 3,30, 6) Vilmiina Mattila NakkVire 3,02, 7) Ilona Äärelä NakkVire 2,80, 8) Peppi-Inkeri Seppänen NakkVire 2,77, 9) Lotta Peltomäki PorinYU 2,76, 10) Milja Anttila NakkVire 2,72, 11) Kiira Broman PorinYU 2,71, 12) Elisabeth Suoniemi KiukKi 2,64, 13) Emma Vaahtio UlvST 2,58, 14) Ilona Rantala NakkVire 2,54, 15) Rosaliina Nelimarkka UlvST 2,48, 16) Ella Åkerström UlvST 2,45, 17) Anette Nelimarkka UlvST 2,33, 18) Alissa Naski NakkVire 2,27, Olivia Jaakonsaari PorinYU NM, Venla-Maria Ihamäki PorinYU NM.

P9 40m 1) Leo Rautio NivU 6,95, 2) Arttu Rantala NakkVire 6,97, 3) Teemu Kosonen PorinTa 7,02, 4) Joonatan Jalonen EurajVei 7,27, 5) Paavo Jaakkola NakkVire 7,41, 6) Onni Unkuri NakkVire 7,43, 7) Luka Hohtari NakkVire 7,49, 8) Santeri Rantala NakkVire 7,67, 9) Jami Nummi KiukKi 7,82, 10) Jesse Mäkitalo KiukKi 8,00, 11) Joona Kanerva NakkVire 8,11, 12) Veikka Saari KiukKi 8,24
Erä 1 (+0,2) 1) Joonatan Jalonen EurajVei 7,27, 2) Paavo Jaakkola NakkVire 7,41, 3) Onni Unkuri NakkVire 7,43, 4) Jami Nummi KiukKi 7,82, 5) Joona Kanerva NakkVire 8,11, 6) Veikka Saari KiukKi 8,24. Erä 2 (+0,1) 1) Leo Rautio NivU 6,95, 2) Arttu Rantala NakkVire 6,97, 3) Teemu Kosonen PorinTa 7,02, 4) Luka Hohtari NakkVire 7,49, 5) Santeri Rantala NakkVire 7,67, 6) Jesse Mäkitalo KiukKi 8,00.

P9 1000m 1) Arttu Rantala NakkVire 3.39,36, 2) Onni Unkuri NakkVire 3.50,83, 3) Kasper Naski NakkVire 3.55,85, 4) Luka Hohtari NakkVire 3.56,93, 5) Paavo Jaakkola NakkVire 4.01,37, 6) Santeri Rantala NakkVire 4.05,10, 7) Joonatan Jalonen EurajVei 4.05,25, 8) Leo Rautio NivU 4.05,58, 9) Jami Nummi KiukKi 4.11,27, 10) Joona Kanerva NakkVire 4.31,95, 11) Veikka Saari KiukKi 4.42,56, 12) Jesse Mäkitalo KiukKi 4.52,33.

P9 Keihäs 1) Arttu Rantala NakkVire 18,96, 2) Paavo Jaakkola NakkVire 18,39, 3) Santeri Rantala NakkVire 16,58, 4) Luka Hohtari NakkVire 15,83, 5) Leo Rautio NivU 15,76, 6) Kasper Naski NakkVire 14,40, 7) Joona Kanerva NakkVire 12,63, 8) Jesse Mäkitalo KiukKi 12,06, 9) Onni Unkuri NakkVire 7,86, Elisabeth Suoniemi KiukKi DNS.

T11 1000m 1) Maija Vuori NakkVire 3.49,59, 2) Eevi Pohjolainen LauttLu 3.57,35, 3) Venla Saari KiukKi 4.06,94, 4) Emilia Arola UlvST 4.20,15.

T11 60m aidat 1) Maija Vuori NakkVire 11,04, 2) Elle Kariniemi LauttLu 11,15, 3) Liina Laine LauttLu 11,75, 4) Petra Broman PorinYU 12,71, 5) Nellie Rouhikko NakkVire 13,11, 6) Eevi Pohjolainen LauttLu 13,19, 7) Ellen Kaasalainen LauttLu 13,22, 8) Iida Ilander PorinTa 13,85, 9) Helmi Äärelä NakkVire 14,04, 10) Inkeri Rantapelkonen KiukKi 14,16, 11) Venla Saari KiukKi 14,63, 12) Netta Nummi KiukKi 14,77
Erä 1 (+0,0) 1) Elle Kariniemi LauttLu 11,15, 2) Nellie Rouhikko NakkVire 13,11, 3) Eevi Pohjolainen LauttLu 13,19, 4) Helmi Äärelä NakkVire 14,04. Erä 2 (+0,2) 1) Liina Laine LauttLu 11,75, 2) Petra Broman PorinYU 12,71, 3) Ellen Kaasalainen LauttLu 13,22, 4) Venla Saari KiukKi 14,63. Erä 3 (+0,0) 1) Maija Vuori NakkVire 11,04, 2) Iida Ilander PorinTa 13,85, 3) Inkeri Rantapelkonen KiukKi 14,16, 4) Netta Nummi KiukKi 14,77.

T11 Pituus 1) Elle Kariniemi LauttLu 3,94, 2) Maija Vuori NakkVire 3,80, 3) Milja Miikkulainen PorinYU 3,73, 4) Nellie Rouhikko NakkVire 3,63, 5) Inkeri Rantapelkonen KiukKi 3,60, 6) Eevi Pohjolainen LauttLu 3,42, 7) Emilia Arola UlvST 3,39, 8) Iida Saariola PorinTa 3,39, 9) Petra Broman PorinYU 3,35, 10) Netta Nummi KiukKi 3,27, 11) Iida Ilander PorinTa 3,26, 12) Venla Saari KiukKi 3,00.

T11 Kuula 1) Venla Kärhä LoimJa 10,99, 2) Pinja Kärhä LoimJa 10,88, 3) Iida Saariola PorinTa 6,68, 4) Kiia Mäkinen PorinYU 6,53, 5) Sofia Sjöblom NakkVire 6,44, 6) Senja Kärhä LoimJa 6,37, 7) Liina Laine LauttLu 6,25, 8) Emilia Arola UlvST 5,52, 9) Kerttu Anttila NakkVire 5,22, 10) Netta Nummi KiukKi 4,98, 11) Iida Ilander PorinTa 4,92, 12) Venla Saari KiukKi 4,75, Elle Kariniemi LauttLu.

P11 1000m 1) Aleksi Ahlfors RaumU 3.28,79, 2) Niklas Nuorsaari PorinYU 3.47,70, 3) Konsta Saari KiukKi 3.55,81, 4) Aapo Mäkelä UlvST 4.26,80, 5) Onni Mäkelä UlvST 4.26,82.

P11 60m aidat 1) Samuel Jussila NoormNo 11,42, 2) Joel Peltonen PorinTa 11,72, 3) Niklas Nuorsaari PorinYU 12,48, 4) Roni Mikkilä NakkVire 12,49, 5) Onni Mäkelä UlvST 13,85, 6) Jeri Niinivirta UlvST 13,89, 7) Aapo Mäkelä UlvST 14,27, 8) Konsta Saari KiukKi 16,53
Erä 1 (-0,8) 1) Samuel Jussila NoormNo 11,42, 2) Joel Peltonen PorinTa 11,72, 3) Niklas Nuorsaari PorinYU 12,48, 4) Onni Mäkelä UlvST 13,85. Erä 2 (+0,3) 1) Roni Mikkilä NakkVire 12,49, 2) Jeri Niinivirta UlvST 13,89, 3) Aapo Mäkelä UlvST 14,27, 4) Konsta Saari KiukKi 16,53.

P11 Pituus 1) Samuel Jussila NoormNo 4,22, 2) Aleksi Ahlfors RaumU 3,86, 3) Niklas Nuorsaari PorinYU 3,83, 4) Jeri Niinivirta UlvST 3,56, 5) Roni Mikkilä NakkVire 3,47, 6) Konsta Saari KiukKi 3,21, 7) Onni Mäkelä UlvST 3,19, 8) Veeti Vikström PorinYU 3,15, 9) Aapo Mäkelä UlvST 2,96.

P11 Keihäs 1) Roni Mikkilä NakkVire 27,60, 2) Samuel Jussila NoormNo 26,62, 3) Aleksi Ahlfors RaumU 26,38, 4) Onni Mäkelä UlvST 25,32, 5) Jeri Niinivirta UlvST 21,78, 6) Aapo Mäkelä UlvST 21,67, 7) Veeti Vikström PorinYU 21,20, 8) Sami Lähde VammsVoi 19,61, 9) Konsta Saari KiukKi 14,80.

T13 1000m 1) Heini Vuori NakkVire 3.34,97, 2) Eveliina Haviala NakkVire 3.41,51, 3) Lotta Sjöblom NakkVire 3.46,79, 4) Katri Kyösti HimU 3.54,56, 5) Sanni Pihko LauttLu 3.54,64, 6) Aino Anttila NakkVire 3.56,35, 7) Emmi Patrikainen RaumU 4.03,98, 8) Anna Stenroos NakkVire 4.13,66.

T13 200m aidat 1) Eveliina Haviala NakkVire 34,47, 2) Olivia Kärki LauttLu 34,57, 3) Lotta Sjöblom NakkVire 37,05, 4) Neea Nummi KiukKi 38,27, 5) Sanni Pihko LauttLu 38,50
Erä 1 1) Lotta Sjöblom NakkVire 37,05, 2) Neea Nummi KiukKi 38,27, 3) Sanni Pihko LauttLu 38,50. Erä 2 1) Eveliina Haviala NakkVire 34,47, 2) Olivia Kärki LauttLu 34,57.

T13 Korkeus 1) Eveliina Haviala NakkVire 145, 2) Emmi Patrikainen RaumU 130, 3) Fredrica Suoniemi KiukKi 125, 4) Neea Nummi KiukKi 110.

T13 Moukari 1) Pinja Kärhä LoimJa 40,75, 2) Venla Kärhä LoimJa 38,53, 3) Mea Rosenvall NakkVire 26,32, 4) Eveliina Haviala NakkVire 25,25, 5) Katariina Lammi UlvST 23,44, 6) Rebecca Nelimarkka UlvST 21,11, 7) Senja Kärhä LoimJa 15,83, 8) Anna Stenroos NakkVire 15,11, 9) Fredrica Suoniemi KiukKi 12,72.

P13 1000m 1) Aleksi Miikkulainen PorinYU 3.26,84, 2) Joel Peltonen PorinTa 3.30,02, Juhana Siivonen SäkU DNS.

P13 Korkeus 1) Severi Laine LauttLu 115, Leevi Törölä UlvST 165.

P13 Kuula 1) Petrus Jakonen PorinYU 15,63, 2) Joona Nurmi NoormNo 10,27, Juhana Siivonen SäkU DNS.

P15 100m (+0,2) 1) Carlos Peltonen SäkU 12,47, 2) Eemeli Mäntylä PorinTa 12,76, 3) Juho Kivistö PorinYU 12,84, 4) Eero Saariola PorinTa 14,01.

P15 Pituus 1) Carlos Peltonen SäkU 4,45, 2) Eero Saariola PorinTa 4,00, Tommi Järvenpää KeurKi DNS.

T15 100m 1) Sofia Määttä EurajVei 13,34, 2) Hilla Leväniemi RaumU 13,48, 3) Aada Juhala PorinTa 13,84, 4) Charlotta Suoniemi KiukKi 13,98, 5) Candy Peltonen NakkVire 14,10, 6) Jenni Kahri SiikSi 14,54, 7) Inari Leppäniemi KokemKV 14,56, 8) Iida Rautio NivU 14,64, 9) Anni Välimäki PorinYU 15,35, 10) Essi Mattila KokemKV 16,20
Erä 1 (-0,1) 1) Jenni Kahri SiikSi 14,54, 2) Inari Leppäniemi KokemKV 14,56, 3) Iida Rautio NivU 14,64, 4) Anni Välimäki PorinYU 15,35, 5) Essi Mattila KokemKV 16,20. Erä 2 (+0,6) 1) Sofia Määttä EurajVei 13,34, 2) Hilla Leväniemi RaumU 13,48, 3) Aada Juhala PorinTa 13,84, 4) Charlotta Suoniemi KiukKi 13,98, 5) Candy Peltonen NakkVire 14,10.

T15 800m 1) Pihla Salonen PorinYU 2.32,10, 2) Inari Leppäniemi KokemKV 2.49,56, 3) Emmi Pohjolainen LauttLu 2.51,26, 4) Tilda Vuorinen PiikkKe 2.55,21, 5) Iida Rautio NivU 2.56,14, 6) Helmi Finska VammsVoi 3.05,55, 7) Anni Välimäki PorinYU 3.13,66, Jenni Kahri SiikSi DNS.

T15 80m aidat (+0,1) 1) Aada Puosi EurajVei 13,31, 2) Emmi Pohjolainen LauttLu 13,52, Liinu Karjala PorinYU DNS.

T15 Korkeus 1) Taika Vuorinen PiikkKe 145, 2) Charlotta Suoniemi KiukKi 140, 3) Emmi Pohjolainen LauttLu 135, 4) Eeva Kari NakkVire 130, 5) Helmi Finska VammsVoi 130.

T15 Kiekko 1) Lyydia Herrala TöysVe 36,18, 2) Salla Jylhänkoski UlvST 28,14, 3) Mea Rosenvall NakkVire 18,15.

N17 100m (-0,3) 1) Laura Koivukoski EurajVei 13,34, 2) Saara Vahtokari RaumU 14,13, Anni Laaksonen EurajVei DNS.

N17 100m aidat (+0,0) 1) Laura Koivukoski EurajVei 15,11.

N17 Korkeus 1) Elisa Lähde VammsVoi 140.

N17 Keihäs 1) Elisa Lähde VammsVoi 25,62.

M17 100m (+0,2) 1) Patrik Jakonen PorinYU 11,42.

M17 800m 1) Kristian Nurmi PorinTa 2.24,44.

M17 Pituus 1) Patrik Jakonen PorinYU 6,25, 2) Vertti Kolkkala LiedPa 5,70.