Silja Line seurakisat 9.7.2018


Neljännet seurakisat kilpailtiin helteisessä kesäilmassa Nakkilan urheilukentällä 9.7.2018. Seuraavat seurakisat pidetään torstaina 2.8.2018 Harjavallassa. Ilmoittautuminen klo 18.00. Kisat alkavat klo 18.30. Vuorossa on palkintokisa eli kaikki palkitaan! Tervetuloa mukaan!

Silja Line seurakisat Nakkila 9.7.2018

Nakkilan Vire

Tulokset:
T5 300m: Lotta Männistö 1.56,3, Vanessa Luoma 2.59,3
T5 Pallonheitto: Lotta Männistö 4,90, Vanessa Luoma 1,90

P5 300m: Musa Yurdakul 1.54,9, Pauli Viitanen 2.06,4, Halti Partinen 2.37,3
P5 Pallonheitto: Musa Yurdakul 7,00, Halti Partinen 3,52, Pauli Viitanen3,17

T6 300m: Emma Viitanen 1.29,2, Lumi Partinen 2.05,5, Enni Tuominen 2.45,4
T6 Pallonheitto:Emma Viitanen  7,57, Lumi Partinen 6,12, Enni Tuominen 5,82

P6 300m: Leo Heinola 1.16,4
P6 Pallonheitto: Veikka Nordberg 17,95, Leo Heinola 11,05, Onni Männistö 9,42

P7 300m
1) Joel Kotomäki 1.11,80
2) Valtteri Nieminen 1.12,70
3) Verneri Luoma 1.18,30
4) Kosti Nieminen1.20,00

T7 300m
1) Milja Anttila 1.03,90
2) Ilona Rantala 1.04,30
3) Neea Haapio1.04,70
4) Alissa Naski  1.10,50

P7 Pallonheitto
1) Veikka Nordberg 18,36
2) Valtteri Nieminen 16,15
3) Joel Kotomäki  14,83
4) Verneri Luoma  9,90
5)  Kosti Nieminen 8,92

T7 Pallonheitto
1) Neea Haapio 14,48
2) Milja Anttila  12,27
3) Ilona Rantala   12,20
4) Alissa Naski  10,12

T7 1000m
1) Milja Anttila 4.39,4
2) Alissa Naski  5.05,4

P8  40m
1) Oliver Mikkola  6,70

T8 40m
1) Vilmiina Mattila 7,30
2) Peppi Seppänen  7,50
3) Ilona Äärelä  8,10

P8 1000m
1) Oliver Mikkola 3.54,80

T8 1000m
1) Vilmiina Mattila 4.40,60
2) Peppi Seppänen  5.05,30

P8 Keihäs
1) Valtteri Norberg  8,80
2) Veikka Nordberg  8,74
3) Oliver Mikkola  6,88

T8 Keihäs
1) Vilmiina Mattila 7,87
2) Ilona Äärelä 6,63
3) Peppi Seppänen 4,70

T9 40m
1) Elea Nieminen  7,30
1) Helmi Äärelä  7,30
3) Emma Lahtonen  8,10
4) Aada Skyttä 9,10

P9 40m
1) Arttu Rantala 6,80
2) Luka Hohtari  7,20
2) Santeri Rantala 7,20
4) Kasper Naski 7,40
4) Onni Unkuri  7,40
4) Paavo Jaakkola 7,40
7) Valtteri Luoma  7,80
8) Joona Kanerva  8,10

T9 1000m
1) Helmi Äärelä 4.23,40
2) Elea Nieminen  4.49,30

P9 1000m
1)   Onni Unkuri  3.50,70
2)   Luka Hohtari  3.58,50
3)   Kasper Naski  4.00,30
4)   Paavo Jaakkola  4.06,50
5)   Santeri Rantala 4.22,30
6)   Joona Kanerva  4.33,20
7)   Valtteri Luoma 4.40,30

T9 Keihäs
1) Helmi Äärelä  14,10
2) Elea Nieminen 8,90
3) Emma Lahtonen 8,67
4) Aada Skyttä 4,88

P9 Keihäs
1) Santeri Rantala  19,05
2) Paavo Jaakkola  17,35
3) Arttu Rantala   17,00
4) Joona Kanerva   13,70
5) Kasper Naski   12,63
6) Luka Hohtari   12,60
7) Valtteri Luoma   9,85
8) Onni Unkuri  8,60

T10 60m
1) Nellie Rouhikko  10,30
2) Kerttu Anttila 11,10
3) Sofia Malonen 11,30

T10 1000m
1)   Kerttu Anttila 4.46,60
2)   Sofia Malonen 5.05,80

T10 Keihäs
1) Kerttu Anttila  7,30

P11 60m
1)   Juho Unkuri 9,80
2)   Roni Mikkilä 10,30

T11 60m
1)   Maija Vuori  9,40
2)   Emilia Kallela 9,80

T11 1000m
1)   Maija Vuori  3.52,10
2)   Emilia Kallela 4.53,80

P11 Keihäs
1) Roni Mikkilä 28,40
2) Juho Unkuri  17,44

T11 Keihäs
1) Maija Vuori  14,93
2) Emilia Kallela 14,12

P12 60m
1) Oskari Kallela 9,30

T12 60m
1) Mea Rosenvall  9,70
2) Aino Anttila 10,10
3) Anna Stenroos 10,50

P12 1000m
1) Oskari Kallela 3.54,90
2) Juho Nurmi  4.11,00

T12 1000m
1) Aino Anttila  4.05,20
2) Anna Stenroos 4.33,90

P12 Keihäs
1) Oskari Kallela 24,63
2) Juho Nurmi 23,60

T12 Keihäs
1) Anna Stenroos 13,80
2) Mea Rosenvall  12,30
3) Aino Anttila 10,02

T13 60m
1)   Eveliina Haviala 8,50
2)   Heini Vuori 9,60
UP   Candy Peltonen 8,40

T13 1000m
1)   Heini Vuori 3.48,60

T13 Keihäs
1)   Eveliina Haviala 28,10
2)   Heini Vuori 13,08