Silja Line seurakisat 7.6.2018


Nakkilan Viren toiset seurakisat kilpailtiin 7.6.2018 mukavassa kesäsäässä.

Seuraavat seurakisat pidetään maanantaina 18.6.2018 Vuorossa on palkintokisa, eli kaikki palkitaan. Tervetuloa!

Silja Line seurakisat 7.6.2018 Nakkila

Tulokset:
T5 Kuula: Vanessa Luoma 0,84, Lotta Männistö 1,09, Fanni Paino 2,11.
T5 150m: Fanni Paino 47.2. Lotta Männistö 51.8. Ronja Strasser 53.2. Vanessa Luoma 54.8.
T6 150m: Enni Tuominen 40,4.
T6 Kuula: Enni Tuominen 3,02.
P6 150m: Niila Valkeapää 39,8, Severin Strasser 44,1, Veikka Nordberg PorinYU 33,8, Onni Männistö 44,1, Aatu Paino 36,5.
P6 Kuula: Niila Valkeapää 2,50, Veikka Nordberg PorinYU 4,25, Onni Männistö 2,68, Aatu Paino 3,69.
P6 Kiekko: Veikka Nordberg PorinYU 7,45.

P7 150m
1) Valtteri Nieminen 31,80
2) Kosti Nieminen 33,00
2) Verneri Luoma 33,00

T7 150m
1) Milja Anttila 28,60
2) Ilona Rantala 29,70
3) Alissa Naski 31,70

P7 Kuula
1) Valtteri Nieminen 5,16
2) Kosti Nieminen 3,84
3) Verneri Luoma 3,01

T7 Kuula
1) Milja Anttila 4,95
2) Ilona Rantala  4,07
3) Alissa Naski   3,09

P8  150m
1) Oliver Mikkola 25,20
2) Luca Peltonen 30,90

T8 150m
1) Vilmiina Mattila 28,10
2) Ilona Äärelä 29,30
3) Peppi-Inkeri Seppänen 29,70
4) Mette Selivaara 30,30

P8 Korkeus
1) Luca Peltonen  85
1) Oliver Mikkola 85

T8  Korkeus
1) Vilmiina Mattila 80
2) Peppi-Inkeri Seppänen 70

P8 Kiekko
1) Luca Peltonen  7,92
2) Valtteri Nordberg 7,45
3) Oliver Mikkola 7,14

T8 Kiekko
1) Ilona Äärelä  5,94
2) Mette Selivaara  5,00
3) Vilmiina Mattila 4,55

P9  150m
1)  Måns Selivaara 24,30
2)  Arttu Rantala 25,40
3)  Santeri Rantala 26,00
4)  Paavo Jaakkola 27,20
5)  Kasper Naski 28,70
6)  Valtteri Luoma 30,20
7)  Joona Kanerva 31,30
8)  Eeli Valkeapää 31,80

T9  150m
1)   Helmi Äärelä  25,80
2)   Elea Nieminen 26,30
3)   Emma Lahtonen 29,00
4)   Venla Murto  29,70
5)   Lotta Kivioja  30,10
6)   Aada Skyttä  35,70

P9  Korkeus
1)  Måns Selivaara 105
2)  Luka Hohtari 100
3)  Arttu Rantala  95
3)  Paavo Jaakkola  95
5)  Santeri Rantala 90
6)  Kasper Naski  80
7)  Valtteri Luoma 80

T9  Korkeus
1) Elea Nieminen  110
2) Venla Murto 105
3) Helmi Äärelä 100
4)Emma Lahtonen  85
5)Aada Skyttä 80
6)Lotta Kivioja 75

P9  Kiekko
1) Måns Selivaara 14,60
2) Eeli Valkeapää 12,05
3) Kasper Naski  11,50
4) Paavo Jaakkola 11,05
5) Luka Hohtari 10,95
6) Santeri Rantala 10,76
7) Arttu Rantala 10,65
8) Valteri Luoma  8,80
9) Joona Kanerva  6,90

T9  Kiekko
1) Helmi Äärelä 12,20
2) Emma Lahtonen 10,52
3) Elea Nieminen 9,30
4) Lotta Kivioja 7,60

T10 150m
1) Nellie Rouhikko 26,70
2) Kerttu Anttila  29,60
3) Sofia Malonen  30,10

T10 Korkeus
1) Kerttu Anttila 105
2) Sofia Malonen  85

T10 Kiekko
1) Kerttu Anttila 10,20

P11 150m
1) Roni Mikkilä 26,40

T11 150m
1) Sofia Sjöblom 27,70

T11 Korkeus
1) Sofia Sjöblom 100

P11 Kiekko
1) Roni Mikkilä 20,13

T11 Kiekko
1) Sofia Sjöblom 10,90

P12 200m
1) Oskari Kallela  33,10

T12 200m
1) Mea Rosevall 34,90
2) Aino Anttila 35,20
3) Anna Stenroos 37,80

P12 Kolmiloikka
1) Oskari Kallela 7,36

T12 Kolmiloikka
1) Aino Anttila  7,87
2) Mea Rosevall  7,28
3) Anna Stenroos 6,62

P12 Kiekko
1) Oskari Kallela 16,42

T12 Kiekko
1) Mea Rosevall 20,25
2) Aino Anttila 14,42
3) Anna Stenroos 11,35

T13 Kiekko
1) Eveliina Haviala 23,60
2) Lotta Sjöblom  17,40

P15 300m
1) Niko Mikkola  PorinYU  43,60