Seurakisat 24.5.2018


Silja Line seurakisojen 1.osakilpailu  kisailtiin torstaina 24.5.2018 aurinkoisessa säässä Nakkilan urheilukentällä. Mukana oli 51 kilpailijaa.

Nakkilan Vire seurakisat 24.5.2018
Tulokset

T5 40m: Enni-Sofia Ihamäki 10,3, Vanessa Luoma 15,1, Fanni Paino 11,0.
T5 Pallonheitto: Enni-Sofia Ihamäki 4.11, Vanessa Luoma 1.85, Fanni Paino 5.86.

P5 40m: Musa Yurdakul 9,7.
P5 Pallonheitto: Musa Yurdakul 9.51.

T6 40m: Alisia Pajunen 11,6.
T6 Pallonheitto: Alisia Pajunen 5.23.

P6 40m: Aatu Paino 9,4, Aaron Pajunen 12,3, Veikka Nordberg PorinYU 8,8.
P6 Pallonheitto: Aatu Paino 13.25, Aaro Pajunen 4.93, Veikka Nordberg PorinYU 11.30.

T7 40m: 1) Milja Anttila 7,9, 2) Neea Haapio 7,9, 3) Ilona Rantala 7,9, 4) Eevi Ellä 8,3.
T7 Pallonheitto: 1) Ilona Rantala 10.50, 2) Milja Anttila 9.40, 3) Neea Haapio 8.61, 4) Eevi Ellä 8.34.
T7 600m: 1) Milja Anttila 2.33,1, 2) Ilona Rantala 2.45,8, 3) Eevi Ellä 3.02,0.

P7 40m: 1) Joel Kotomäki 7,8, 2) Kosti Nieminen 8,2, 3) Valtteri Nieminen 8,5, 4) Verneri Luoma 9,0.
P7 Pallonheitto: 1) Valtteri Nieminen 17.15, 2) Joel Kotomäki 15.39, 3) Kosti Nieminen 10.13, 4) Verneri Luoma 6.52.
P7 600m: 1) Verneri Luoma 2.55,8. 2) Kosti Nieminen 2.59,2.

T8 40m: 1) Iina Mansikka 7,1, 2) Vilmiina Mattila 7,3, 3) Peppi-Inkeri Seppänen 7,4, 4) Ilona Äärelä 7,7, 4) Fiianna Saarinen PorinYU 7,7, 6) Alisa Oikkonen 8,1.
T8 Kuula: 1) Vilmiina Mattila 3.97, 2) Ilona Äärelä 3.72.
T8 600m: 1) Iina Mansikka 2.36,5, 2) Vilmiina Mattila 2.39,2, 3) Fiianna Saarinen PorinYU 2.42,0, 4) Peppi-Inkeri 2.43,7, 5) Ilona Äärelä 2.46,4, 6) Alisa Oikkonen 2.52,8.

P8 40m: 1) Oliver Mikkola 6,9, 2) Luca Peltonen 8,2.
P8 Kuula: 1) Oliver Mikkola 5.15, 2) Luca Peltonen 3.92.
P8 600m: 1) Oliver Mikkola 2.10,8.

T9 40m: 1) Venla Murto 7,0, 1) Helmi Äärelä 7,0, 3) Elea Nieminen 7,0, 4) VenlaMaria Ihamäki 7,1, 5) Bettina Rosendahl 7,6, 6) Olivia Jaakonsaari 7,6, 7) Emma Lahtonen 8,1.
T9 Kuula: 1) Helmi Äärelä 5.31, 2) Elea Nieminen 4.92, 3) Venla Murto 4.90, 4) Emma Lahtonen 4.86, 5) VenlaMaria Ihamäki 4.71, 6) Bettina Rosendahl 4.45.
T9 600m: 1) Helmi Äärelä 2.25,8, 2) Elea Nieminen 2.27,4, 3) Venla Murto 2.34,6, 4) Olivia Jaakonsaari PorinYU 2.35,4, 5) Bettina Rosendahl 2.44,7, 6) Emma Lahtonen 2.51,0.

P9 40m: 1) Arttu Rantala 7,2, 2) Onni Unkuri 7,4, 2) Santeri Rantala 7,4.
P9 Kuula: 1) Santeri Rantala 5.94, 2) Arttu Rantala 5.46, 3) Onni Unkuri 4.32.
P9 600m: 1) Arttu Rantala 2.09,2 2) Onni Unkuri 2.12,9, 3) Santeri Rantala 2.24,9.

T10 60m: 1) Sofia Malonen 11,3, 2) Kerttu Anttila 11,4.
T10 Kuula: 1) Kerttu Anttila 5.31, 2) Sofia Malonen 2.96.
T10 600m: 1) Kerttu Anttila 2.45,1, 2) Sofia Malonen 2.50,8.

P10 40m: 1) Elmeri Hirvikoski 7,7.
P10 Kuula: 1) Elmeri Hirvikoski 7.16.
P10 600m: Elmeri Hirvikoski 2.47,3.

T11 60m: 1) Maija Vuori 9,8.
T11 Kuula: 1) Maija Vuori 5.25.
T11 600m: 1) Maija Vuori 2.14,8.

P11 40m: 1) Roni Mikkilä 7,3.
P11 Kuula: Roni Mikkilä 8.71.

T12 60m: 1) Mea Rosenvall 10,0, 2) Aino Anttila 10,3, 3) Anna Stenroos 10,3.
T12 Pituus: 1) Mea Rosenvall 3.48, 2) Aino Anttila 3.14, 3) Anna Stenroos 3.00.
T12 600m: 1) Aino Anttila 2.11,1, 2) Anna Stenroos 2.24,4.

P12 60m: 1) Oskari Kallela 9,4, 2) Niilo Ellä 9,4.
P12 Kuula: 1) Niilo Ellä 3.62 2) Oskari Kallela 3.53.
P12 600m: 1) Oskari Kallela 2.04,6, 2) Niilo Ellä 2.08,4.

T13 60m: 1) Eveliina Haviala 9,0.
T13 Pituus: 1) Eveliina Haviala 4.53.
T13 600m: 1) Eveliina Haviala 2.01,3.

T14 60m: 1) Candy Peltonen 8,7.