Silja Line 7. seurakisat 17.8.2017


Nakkilan Viren kesän viimeiset Silja Line seurakisat pidettiin lämpimässä kesäsäässä. Mukana oli 65 lasta ja nuorta.

Silja Line Seurakisat 7. osakilpailu 17.8.2017

TULOKSET

P5 40 m: Oliver Heinänen 9,9, Pauli Viitanen 15,7, Joel Helava 14,1, Jere Helava 20,3, Onni Männistö 11,0.

P5 Pallonheitto: Oliver Heinänen 4,56, Pauli Viitanen 2,20, Onni Männistö 8,41.

P6 40 m: Valtteri Nieminen 8,2, Severi Sairanen 9,4, Kosti Nieminen 8,8, Verneri Luoma 9,4, Joel Kotomäki 8,7, Arttu Uimonen 8,1, Lenni Teinilä 9,3.

P6 Pallonheitto: Valtteri Nieminen 14,32, Severi Sairanen 6,87, Kosti Nieminen 8,33, Verneri Luoma 4,78, Joel Kotomäki 8,83, Arttu Uimonen 13,05, Lenni Teinilä 7,69.

P7 40 m: 1) Rasmus Majuri HarjavJy 7,5, 2) Joona Mäkelä 7,6, 3) Oskari Heinänen 8,5, 4) Santeri Maajärvi 8,7.

P7 Pallonheitto: 1) Joona Mäkelä 17,64, 2) Santeri Maajärvi 13,90, 3) Rasmus Majuri HarjavJy 12,76, 4) Oskari Heinänen 9,10.

P8 400 m: 1) Onni Unkuri 1.23,2, 2) Luka Hohtari 1.23,6, 3) Arttu Rantala 1.24,5, 4) Santeri Rantala 1.27,9, 5) Paavo Jaakkola 1.29,6, 6) Kasper Naski 1.36,6, 7) Valtteri Luoma 1.42,7, 8) Joel Kotomäki 1.47,3, 9) Valtteri Nieminen 2.01,1, 10) Kosti Nieminen 2.02,0, 11) Verneri Luoma 2.02,6, 12) Lenni Teinilä 2.11,9.

P8 Pituus: 1) Luka Hohtari 3,10, 2) Onni Unkuri 3,07, 3) Arttu Rantala 3,02, 3) Santeri Rantala 3,02, 5) Paavo Jaakkola 2,85, 6) Kasper Naski 2,68, 7) Valtteri Luoma 2,53.

P8 Moukari: 1) Santeri Rantala 10,24, 2) Onni Unkuri 7,59, 3) Paavo Jaakkola 7,43, 4) Luka Hohtari 6,24, 5) Valtteri Luoma 5,51, 6) Kasper Naski 2,21.

P10 600 m: 1) Miko Ouramaa 2.25,6, 2) Roni Mikkilä 2.34,0.

P10 Pituus: 1) Roni Mikkilä 3,43, 2) Miko Ouramaa 3,18.

P10 Moukari: 1) Roni Mikkilä 12,55, 2) Miko Ouramaa 10,73.

P11 600 m: 1) Oskari Kallela 2.10,8, 2) Niilo Ellä 2.17,1.

P11 Pituus: 1) Niilo Ellä 3,57, 2) Oskari Kallela 3,50.

P11 Moukari: 1) Oskari Kallela 11,74.

P13 600 m: 1) Severi Mäenpää 1.57,3.

P13 Pituus: 1) Severi Mäenpää 4,10.

P15 Moukari: 1) Elmeri Eskola SäkU 53,00, 2) Manu Kurri 44,77.

T5 40 m: Pilvi Kujanpää 9,4, Emma Viitanen 9,3, Lotta Männistö 15,1.

T5 Pallonheitto: Pilvi Kujanpää 4,90, Emma Viitanen 5,86, Lotta Männistö 2,31.

T6 40 m: Ilona Rantala 8,2, Neea Haapio 8,2, Milja Anttila 7,8, Alissa Naski 9,2.

T6 Pallonheitto: Ilona Rantala 10,80, Neea Haapio 8,89, Milja Anttila 7,63, Alissa Naski 5,08.

T7 40 m: 1) Peppi Seppänen 7,8, 2) Vilmiina Mattila 7,8, 3) Ilona Äärelä 8,3.

T7 Pallonheitto: 1) Vilmiina Mattila 10,89, 2) Ilona Äärelä 5,18.

T8 400 m: 1) Helmi Äärelä 1.27,0, 2) Elea Nieminen 1.30,4, 3) Peppi Seppänen 1.33,2, 4) Milja Anttila 1.34,9, 5) Ilona Rantala 1.41,1, 6) Vilmiina Mattila 1.42,7, 7) Alissa Naski 1.44,6, 8) Emma Lahtonen 1.46,8.

T8 Pituus: 1) Helmi Äärelä 3,43, 2) Elea Nieminen 3,16, 3) Emma Lahtonen 2,52.

T8 Moukari: 1) Emma Lahtonen 7,36, 2) Helmi Äärelä 6,66, 3) Elea Nieminen 5,26.

T9 400 m: 1) Siiri Uimonen 1.37,3, 2) Sofia Malonen 1.40,4, 3) Kerttu Anttila 1.43,5.

T9 Pituus: 1) Siiri Uimonen 2,92, 2) Kerttu Anttila 2,50, 3) Sofia Malonen 2,08.

T9 Moukari: 1) Kerttu Anttila 3,86.

T10 600 m: 1) Maija Vuori 2.17,8, 2) Sofia Sjöblom 2.35,9.

T10 Pituus: 1) Maija Vuori 3,61, 2) Sofia Sjöblom 2,80.

T10 Moukari: 1) Maija Vuori 9,02.

T11 600 m: 1) Aino Anttila 2.18,3, 2) Anna Stenroos 2.28,5, 3) Mea Rosenvall 2.33,1.

T11 Pituus: 1) Aino Anttila 3,38, 2) Mea Rosenvall 3,37, 3) Anna Stenroos 3,14.

T11 Moukari: 1) Mea Rosenvall 16,82, 2) Anna Stenroos 13,37, 3) Aino Anttila 10,05.

T12 600 m: 1) Eveliina Haviala 2.05,4, 2) Heini Vuori 2.14,1, 3) Vilma Iivonen 2.23,1.

T12 Pituus: 1) Eveliina Haviala 4,43, 2) Heini Vuori 3,50.

T12 Moukari: 1) Eveliina Haviala 23,35, 2) Heini Vuori 12,05.

T13 600 m: 1) Siiri Heikkilä 2.14,3.