Pm-ottelut 9-13-v Harjavalta 22.7.2017


Satakunnan piirin 9-13-vuotiaiden ottelut kilpailtiin Harjavallassa 22.7.2017. Mukana reilut 100 kilpailijaa. Kilpailut järjesti Nakkilan Vire. Kiitos kaikille toimitsijoille ja talkoolaisille.

Piiriottelut 9-13 v 22.7.2017

P9 4-ottelu 1) Joose Tiensuu VammsVoi 674, 2) Tuominen Alpo KokemKV 652, 3) Riki Honkanen ParkU 632, 4) Niklas Lehtinen LapSa 620, 5) Toivo Koivu VammsVoi 606, 6) Juho Viitanen NoormNo 602, 7) Jone Sirén ParkU 573, 8) Einari Kaipiainen UlvST 561, 9) Leevi Pein KanksLei 559, 10) Severi Kiili UlvST 527, 11) Arttu Rantala NakkVire 522, 12) Hugo Salmi VammsVoi 510, 13) Santeri Rantala NakkVire 477, 14) Aku Karjala PorinYU 459, 15) Nico Välimäki VammsVoi 455, 16) Onni Unkuri NakkVire 431, 17) Kalle Kyösti ParkU 424, 18) Luka Hohtari NakkVire 409, 19) Daniel Gröndahl UlvST 385, 20) Aapo Manner NoormNo 376, 21) Juho Honganpuhto ParkU 358, 22) Jeri Niinivirta UlvST 0.

T9 4-ottelu 1) Eevi Pohjolainen LauttLu 667, 2) Liina Laine LauttLu 594, 3) Jenna Pelkonen KiukKi 548, 4) Helmi Äärelä NakkVire 493, 5) Emilia Arola UlvST 491, 6) Fanni Harju UlvST 480, 7) Jenny Viitanen NoormNo 450, 8) Susanna Hakala NoormNo 447, 9) Iina Kause PorinYU 429, 10) Maija Wallenius KiukKi 426, 11) Minja Mäkelä NoormNo 400, 11) Elea Nieminen NakkVire 400, 13) Janni Majuri HarjavJy 398, 14) Darja Trubitson UlvST 366, 15) Minea Yli-Kärkelä ParkU 328, 16) Ronja Niemenmaa ParkU 317, 17) Amanda Henttinen KokemKV 285, 18) Emma Lahtonen NakkVire 254, 19) Paulina Deltuvaite UlvST 212.

P10 4-ottelu 1) Luukas Lehtinen LapSa 1352, 2) Samuel Jussila NoormNo 1031, 3) Onni Papinaho UlvST 913, 4) Juho Kallio NoormNo 789, 5) Roni Mikkilä NakkVire 728, 6) Martti Wallenius KiukKi 718, 7) Juho Unkuri NakkVire 658, 8) Joel Peltonen PorinTa 478.

T10 4-ottelu 1) Nuppu Willman NoormNo 1228, 2) Siiri Mäkelä LauttLu 808, 3) Ella Kause PorinYU 805, 4) Ella Harell PorinYU 701, 5) Emmi Vidqvist UlvST 605, 6) Elli Isometsä KanksLei 534, 7) Emilia Palomäki UlvST 529, 8) Moona Kivitie UlvST 464, 9) Emilia Kallela NakkVire 460, 10) Janella Aalto KokemKV 430, 11) Nelli Ranne PorinYU 398, 12) Iida Ilander PorinTa 340.

P11 4-ottelu 1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 1830, 2) Veikka Loikas PorinYU 1199, 3) Niklas Ranne PorinYU 1028, 4) Juho Herrala KokemKV 1025, 5) Oskari Kallela NakkVire 853, 6) Juho Nurmi NakkVire 739, 7) Severi Laine LauttLu 694.

T11 4-ottelu 1) Sofia Sivunen PorinYU 1044, 2) Rebecca Nelimarkka UlvST 967, 3) Emmi Sirén ParkU 943, 4) Aada-Olivia Oksanen NoormNo 886, 5) Vilma Laaksonen PorinYU 844, 6) Emmi Niemenmaa ParkU 708, 7) Maisa Aarikka PorinYU 678, 8) Olga Kononen NoormNo 621, 9) Anna Stenroos NakkVire 511.

P12 5-ottelu 1) Matias Henttinen KokemKV 1806, 2) Janne Pajunen PorinYU 1160.

T12 5-ottelu 1) Eveliina Haviala NakkVire 1463, 2) Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 1407, 3) Siiri Pein KanksLei 1344, 4) Emmi Harell PorinYU 1265, 5) Lotta Vaarapuro PorinYU 1198, 6) Lotta Sjöblom NakkVire 1185, 7) Pinja Nieminen PorinYU 768.

P13 5-ottelu 1) Kosti Saine KanksLei 2749, 2) Elias Sairio KanksLei 1961, 3) Mikael Lähteenmäki KanksLei 1948, 4) Severi Mäenpää NakkVire 1872, 5) Oskari Palomäki UlvST 1430, 6) Eemil Sairio KanksLei 1129, 7) Miikka Haapio NakkVire 904.

T13 5-ottelu 1) Nina Välimäki VammsVoi 1853, 2) Laura Heinonen ParkU 1699, 3) Veera Niemenmaa ParkU 1301, 4) Sofie Latva-Risku PorinTa 1215, 5) Senni Mustakoski ParkU 1170, 6) Aino Manner NoormNo 1054, 7) Anni Välimäki PorinYU 967, 8) Maaria Ruoho PorinTa 931, 9) Olivia Kononen NoormNo 894, 10) Jasmin Pajunen PorinYU 812.

Piiriottelut 9-13 v 22.07.2017

P9 4-ottelu 40m
1) Einari Kaipiainen UlvST 6,95
2) Leevi Pein KanksLei 7,11
3) Joose Tiensuu VammsVoi 7,16
4) Riki Honkanen ParkU 7,21
5) Juho Viitanen NoormNo 7,21
6) Jone Sirén ParkU 7,23
7) Toivo Koivu VammsVoi 7,28
8) Arttu Rantala NakkVire 7,35
9) Tuominen Alpo KokemKV 7,38
10) Severi Kiili UlvST 7,43
11) Santeri Rantala NakkVire 7,45
12) Hugo Salmi VammsVoi 7,47
13) Aku Karjala PorinYU 7,55
14) Onni Unkuri NakkVire 7,60
15) Nico Välimäki VammsVoi 7,66
16) Juho Honganpuhto ParkU 7,70
17) Niklas Lehtinen LapSa 7,72
18) Luka Hohtari NakkVire 7,84
19) Daniel Gröndahl UlvST 8,18
20) Aapo Manner NoormNo 8,19
21) Kalle Kyösti ParkU 8,26
Jeri Niinivirta UlvST DNS

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,7
1) Einari Kaipiainen UlvST 6,95
2) Juho Viitanen NoormNo 7,21
3) Jone Sirén ParkU 7,23
4) Toivo Koivu VammsVoi 7,28
5) Arttu Rantala NakkVire 7,35
6) Hugo Salmi VammsVoi 7,47
7) Aku Karjala PorinYU 7,55
8) Kalle Kyösti ParkU 8,26

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,9
1) Leevi Pein KanksLei 7,11
2) Tuominen Alpo KokemKV 7,38
3) Santeri Rantala NakkVire 7,45
4) Onni Unkuri NakkVire 7,60
5) Nico Välimäki VammsVoi 7,66
6) Aapo Manner NoormNo 8,19
Jeri Niinivirta UlvST DNS

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,6
1) Joose Tiensuu VammsVoi 7,16
2) Riki Honkanen ParkU 7,21
3) Severi Kiili UlvST 7,43
4) Juho Honganpuhto ParkU 7,70
5) Niklas Lehtinen LapSa 7,72
6) Luka Hohtari NakkVire 7,84
7) Daniel Gröndahl UlvST 8,18

T9 4-ottelu 40m
1) Fanni Harju UlvST 7,06
2) Eevi Pohjolainen LauttLu 7,16
3) Liina Laine LauttLu 7,23
4) Helmi Äärelä NakkVire 7,38
5) Emilia Arola UlvST 7,38
6) Janni Majuri HarjavJy 7,40
7) Maija Wallenius KiukKi 7,42
8) Susanna Hakala NoormNo 7,50
9) Jenna Pelkonen KiukKi 7,50
10) Jenny Viitanen NoormNo 7,56
11) Elea Nieminen NakkVire 7,58
12) Darja Trubitson UlvST 7,59
13) Amanda Henttinen KokemKV 7,59
14) Iina Kause PorinYU 7,70
15) Minja Mäkelä NoormNo 7,78
16) Minea Yli-Kärkelä ParkU 7,84
17) Ronja Niemenmaa ParkU 8,30
18) Emma Lahtonen NakkVire 8,57
19) Paulina Deltuvaite UlvST 8,82

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,0
1) Emilia Arola UlvST 7,38
2) Maija Wallenius KiukKi 7,42
3) Jenna Pelkonen KiukKi 7,50
4) Elea Nieminen NakkVire 7,58
5) Amanda Henttinen KokemKV 7,59
6) Ronja Niemenmaa ParkU 8,30

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1) Eevi Pohjolainen LauttLu 7,16
2) Helmi Äärelä NakkVire 7,38
3) Janni Majuri HarjavJy 7,40
4) Susanna Hakala NoormNo 7,50
5) Darja Trubitson UlvST 7,59
6) Emma Lahtonen NakkVire 8,57
7) Paulina Deltuvaite UlvST 8,82

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,1
1) Fanni Harju UlvST 7,06
2) Liina Laine LauttLu 7,23
3) Jenny Viitanen NoormNo 7,56
4) Iina Kause PorinYU 7,70
5) Minja Mäkelä NoormNo 7,78
6) Minea Yli-Kärkelä ParkU 7,84

P9 4-ottelu 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Joose Tiensuu VammsVoi 2.58,51
2) Hugo Salmi VammsVoi 3.06,43
3) Niklas Lehtinen LapSa 3.07,16
4) Aku Karjala PorinYU 3.07,41
5) Einari Kaipiainen UlvST 3.08,34
6) Arttu Rantala NakkVire 3.09,02
7) Onni Unkuri NakkVire 3.11,15
8) Riki Honkanen ParkU 3.19,07
9) Leevi Pein KanksLei 3.20,40
10) Juho Viitanen NoormNo 3.22,16
11) Severi Kiili UlvST 3.23,63
12) Jone Sirén ParkU 3.23,72
13) Toivo Koivu VammsVoi 3.24,37
14) Luka Hohtari NakkVire 3.27,07
15) Tuominen Alpo KokemKV 3.28,13
16) Nico Välimäki VammsVoi 3.29,04
17) Kalle Kyösti ParkU 3.32,35
18) Aapo Manner NoormNo 3.33,75
19) Santeri Rantala NakkVire 3.35,58
20) Daniel Gröndahl UlvST 3.38,60
21) Juho Honganpuhto ParkU 3.40,94
Jeri Niinivirta UlvST DNS

T9 4-ottelu 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Jenna Pelkonen KiukKi 3.03,54
2) Eevi Pohjolainen LauttLu 3.06,54
3) Liina Laine LauttLu 3.11,11
4) Darja Trubitson UlvST 3.15,89
5) Fanni Harju UlvST 3.16,08
6) Emilia Arola UlvST 3.16,21
7) Susanna Hakala NoormNo 3.20,53
8) Iina Kause PorinYU 3.23,39
9) Maija Wallenius KiukKi 3.27,35
10) Helmi Äärelä NakkVire 3.28,62
11) Elea Nieminen NakkVire 3.32,12
12) Jenny Viitanen NoormNo 3.35,64
13) Minja Mäkelä NoormNo 3.40,04
14) Ronja Niemenmaa ParkU 3.42,63
15) Minea Yli-Kärkelä ParkU 3.49,47
16) Amanda Henttinen KokemKV 3.50,54
17) Janni Majuri HarjavJy 3.51,71
18) Emma Lahtonen NakkVire 4.07,53
19) Paulina Deltuvaite UlvST 4.55,30

P9 4-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Tuominen Alpo KokemKV 110
70 75 80 85 90 95 100 105 110 115
— — o o o o o o xxo xxx

2) Juho Viitanen NoormNo 105
70 75 80 85 90 95 100 105 110
— — o o o o o o xxx

3) Jone Sirén ParkU 100
70 75 80 85 90 95 100 105
— — o o o o o xxx

3) Joose Tiensuu VammsVoi 100
70 75 80 85 90 95 100 105
o o o o o o o xxx

3) Riki Honkanen ParkU 100
70 75 80 85 90 95 100 105
— — o o o o o xxx

6) Nico Välimäki VammsVoi 95
70 75 80 85 90 95 100
o o o o o xo xxx

6) Toivo Koivu VammsVoi 95
70 75 80 85 90 95 100
o o o o o xo xxx

8) Kalle Kyösti ParkU 95
70 75 80 85 90 95 100
— — o xo o xo xxx

9) Severi Kiili UlvST 95
70 75 80 85 90 95 100
o o o o o xxo xxx

10) Arttu Rantala NakkVire 90
70 75 80 85 90 95
— o o o o xxx

11) Niklas Lehtinen LapSa 90
70 75 80 85 90 95
— o o o xxo xxx

12) Einari Kaipiainen UlvST 85
70 75 80 85 90
o o o o xxx

12) Hugo Salmi VammsVoi 85
70 75 80 85 90
o o o o xxx

12) Juho Honganpuhto ParkU 85
70 75 80 85 90
o o o o xxx

12) Leevi Pein KanksLei 85
70 75 80 85 90
o o o o xxx

16) Daniel Gröndahl UlvST 85
70 75 80 85 90
o o o xo xxx

16) Luka Hohtari NakkVire 85
70 75 80 85 90
— o o xo xxx

16) Onni Unkuri NakkVire 85
70 75 80 85 90
— o o xo xxx

19) Aapo Manner NoormNo 85
70 75 80 85 90
xo o o xo xxx

20) Santeri Rantala NakkVire 85
70 75 80 85 90
— o o xxo xxx

21) Aku Karjala PorinYU 75
70 75 80
o xo xxx

Jeri Niinivirta UlvST

T9 4-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Helmi Äärelä NakkVire 105
70 75 80 85 90 95 100 105 110
— o o o o xxo xo xo xxx

2) Jenny Viitanen NoormNo 105
70 75 80 85 90 95 100 105 110
— o o o o o o xxo x–

3) Eevi Pohjolainen LauttLu 100
70 75 80 85 90 95 100 105
— — o o o o xo xxx

4) Liina Laine LauttLu 95
70 75 80 85 90 95 100
— — o o o o xxx

5) Susanna Hakala NoormNo 95
70 75 80 85 90 95 100
o xo o xo o xo xxx

6) Jenna Pelkonen KiukKi 95
70 75 80 85 90 95 100
o o o o o xxo xxx

7) Janni Majuri HarjavJy 95
70 75 80 85 90 95 100
o o o o xo xxo xxx

8) Ronja Niemenmaa ParkU 90
70 75 80 85 90 95
o o o o xo xxx

9) Maija Wallenius KiukKi 90
70 75 80 85 90 95
o o o xxo xxo xxx

10) Emilia Arola UlvST 85
70 75 80 85 90
— o o o xxx

10) Iina Kause PorinYU 85
70 75 80 85 90
o o o o xxx

12) Fanni Harju UlvST 85
70 75 80 85 90
— o xxo o xxx

13) Minja Mäkelä NoormNo 85
70 75 80 85 90
o o o xxo xxx

14) Minea Yli-Kärkelä ParkU 80
70 75 80 85
o o o xxx

15) Elea Nieminen NakkVire 80
70 75 80 85
— o xo xxx

16) Emma Lahtonen NakkVire 75
70 75 80
o o xxx

16) Paulina Deltuvaite UlvST 75
70 75 80
— o xxx

18) Darja Trubitson UlvST 75
70 75 80
o xo xxx

Amanda Henttinen KokemKV NH
70 75
— xxx

P9 4-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Niklas Lehtinen LapSa 20,44
20,44 19,27 x

2) Tuominen Alpo KokemKV 18,06
17,30 18,06 16,22

3) Toivo Koivu VammsVoi 17,91
17,22 16,33 17,91

4) Riki Honkanen ParkU 16,45
x 16,45 12,69

5) Santeri Rantala NakkVire 14,26
11,43 12,45 14,26

6) Leevi Pein KanksLei 14,00
11,58 11,31 14,00

7) Joose Tiensuu VammsVoi 13,17
11,85 11,16 13,17

8) Severi Kiili UlvST 13,11
12,27 8,78 13,11

9) Juho Viitanen NoormNo 13,11
11,16 10,43 13,11

10) Jone Sirén ParkU 13,02
12,15 13,02 11,05

11) Daniel Gröndahl UlvST 12,77
11,19 12,77 10,70

12) Kalle Kyösti ParkU 12,73
11,46 12,73 11,68

13) Aapo Manner NoormNo 11,42
9,24 8,49 11,42

14) Hugo Salmi VammsVoi 10,65
7,83 10,65 10,02

15) Nico Välimäki VammsVoi 10,61
x 10,61 6,97

16) Luka Hohtari NakkVire 10,56
x 10,56 8,77

17) Aku Karjala PorinYU 9,85
8,48 8,58 9,85

18) Arttu Rantala NakkVire 9,81
9,51 8,70 9,81

19) Einari Kaipiainen UlvST 8,61
8,61 7,55 7,97

20) Juho Honganpuhto ParkU 7,41
7,41 7,35 7,00

21) Onni Unkuri NakkVire 6,58
6,09 x 6,58

Jeri Niinivirta UlvST NM
– – –

T9 4-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Eevi Pohjolainen LauttLu 15,39
15,39 13,02 12,02

2) Liina Laine LauttLu 13,48
12,69 13,48 12,55

3) Minja Mäkelä NoormNo 11,58
11,46 11,58 10,84

4) Emilia Arola UlvST 10,85
10,49 10,85 10,71

5) Iina Kause PorinYU 10,46
10,20 10,46 8,98

6) Jenna Pelkonen KiukKi 10,44
10,06 10,44 8,06

7) Elea Nieminen NakkVire 9,66
9,66 9,49 8,73

8) Emma Lahtonen NakkVire 9,21
8,57 9,21 5,17

9) Paulina Deltuvaite UlvST 9,15
x 7,82 9,15

10) Minea Yli-Kärkelä ParkU 8,33
8,33 7,53 7,97

11) Amanda Henttinen KokemKV 8,05
5,88 x 8,05

12) Helmi Äärelä NakkVire 7,20
6,00 7,20 x

13) Ronja Niemenmaa ParkU 6,98
6,98 6,02 6,56

14) Maija Wallenius KiukKi 6,72
6,72 6,39 6,50

15) Jenny Viitanen NoormNo 6,57
5,08 6,57 6,12

16) Susanna Hakala NoormNo 6,50
6,47 5,28 6,50

17) Janni Majuri HarjavJy 6,13
4,78 6,13 4,98

18) Fanni Harju UlvST 5,70
5,31 5,70 4,65

19) Darja Trubitson UlvST 4,28
3,16 x 4,28

P9 4-ottelu
Loppukilpailu
1) Joose Tiensuu VammsVoi 674
2) Tuominen Alpo KokemKV 652
3) Riki Honkanen ParkU 632
4) Niklas Lehtinen LapSa 620
5) Toivo Koivu VammsVoi 606
6) Juho Viitanen NoormNo 602
7) Jone Sirén ParkU 573
8) Einari Kaipiainen UlvST 561
9) Leevi Pein KanksLei 559
10) Severi Kiili UlvST 527
11) Arttu Rantala NakkVire 522
12) Hugo Salmi VammsVoi 510
13) Santeri Rantala NakkVire 477
14) Aku Karjala PorinYU 459
15) Nico Välimäki VammsVoi 455
16) Onni Unkuri NakkVire 431
17) Kalle Kyösti ParkU 424
18) Luka Hohtari NakkVire 409
19) Daniel Gröndahl UlvST 385
20) Aapo Manner NoormNo 376
21) Juho Honganpuhto ParkU 358
22) Jeri Niinivirta UlvST 0

T9 4-ottelu
Loppukilpailu
1) Eevi Pohjolainen LauttLu 667
2) Liina Laine LauttLu 594
3) Jenna Pelkonen KiukKi 548
4) Helmi Äärelä NakkVire 493
5) Emilia Arola UlvST 491
6) Fanni Harju UlvST 480
7) Jenny Viitanen NoormNo 450
8) Susanna Hakala NoormNo 447
9) Iina Kause PorinYU 429
10) Maija Wallenius KiukKi 426
11) Elea Nieminen NakkVire 400
11) Minja Mäkelä NoormNo 400
13) Janni Majuri HarjavJy 398
14) Darja Trubitson UlvST 366
15) Minea Yli-Kärkelä ParkU 328
16) Ronja Niemenmaa ParkU 317
17) Amanda Henttinen KokemKV 285
18) Emma Lahtonen NakkVire 254
19) Paulina Deltuvaite UlvST 212

P10 4-ottelu 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Luukas Lehtinen LapSa 2.46,26
2) Juho Kallio NoormNo 2.52,50
3) Martti Wallenius KiukKi 3.04,94
4) Juho Unkuri NakkVire 3.07,80
5) Samuel Jussila NoormNo 3.09,12
6) Onni Papinaho UlvST 3.13,89
7) Roni Mikkilä NakkVire 3.32,71
Joel Peltonen PorinTa DNS

T10 4-ottelu 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Nuppu Willman NoormNo 2.50,94
2) Ella Kause PorinYU 2.58,41
3) Siiri Mäkelä LauttLu 3.02,73
4) Ella Harell PorinYU 3.10,83
5) Iida Ilander PorinTa 3.14,24
6) Emilia Palomäki UlvST 3.15,52
7) Emmi Vidqvist UlvST 3.31,36
8) Moona Kivitie UlvST 3.36,85
9) Elli Isometsä KanksLei 3.36,87
10) Emilia Kallela NakkVire 3.45,29
11) Nelli Ranne PorinYU 3.48,33
12) Janella Aalto KokemKV 3.58,70

P10 4-ottelu 60m aidat
1) Luukas Lehtinen LapSa 10,79
2) Samuel Jussila NoormNo 11,36
3) Onni Papinaho UlvST 12,08
4) Martti Wallenius KiukKi 12,30
5) Roni Mikkilä NakkVire 13,16
6) Joel Peltonen PorinTa 13,24
7) Juho Unkuri NakkVire 13,70
8) Juho Kallio NoormNo 14,72

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1) Samuel Jussila NoormNo 11,36
2) Martti Wallenius KiukKi 12,30
3) Juho Unkuri NakkVire 13,70
4) Juho Kallio NoormNo 14,72

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,3
1) Luukas Lehtinen LapSa 10,79
2) Onni Papinaho UlvST 12,08
3) Roni Mikkilä NakkVire 13,16
4) Joel Peltonen PorinTa 13,24

T10 4-ottelu 60m aidat
1) Nuppu Willman NoormNo 11,40
2) Ella Harell PorinYU 12,13
3) Siiri Mäkelä LauttLu 12,21
4) Emilia Kallela NakkVire 13,92
5) Elli Isometsä KanksLei 14,12
6) Emmi Vidqvist UlvST 14,23
7) Nelli Ranne PorinYU 14,41
8) Ella Kause PorinYU 14,58
9) Janella Aalto KokemKV 14,85
10) Emilia Palomäki UlvST 15,13
11) Moona Kivitie UlvST 15,37
Iida Ilander PorinTa DQ

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,8
1) Siiri Mäkelä LauttLu 12,21
2) Emilia Kallela NakkVire 13,92
3) Emmi Vidqvist UlvST 14,23
4) Nelli Ranne PorinYU 14,41
5) Janella Aalto KokemKV 14,85
Iida Ilander PorinTa DQ

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1) Nuppu Willman NoormNo 11,40
2) Ella Harell PorinYU 12,13
3) Elli Isometsä KanksLei 14,12
4) Ella Kause PorinYU 14,58
5) Emilia Palomäki UlvST 15,13
6) Moona Kivitie UlvST 15,37

P10 4-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Luukas Lehtinen LapSa 127
103 106 109 112 115 118 121 124 127 130
o o o o o xxo o xo xo xxx

2) Samuel Jussila NoormNo 121
94 97 100 103 106 109 112 115 118 121 124
o – o – o o o xo o o xxx

3) Onni Papinaho UlvST 115
94 97 100 103 106 109 112 115 118
o – o o o xxo o xo xxx

4) Joel Peltonen PorinTa 103
94 97 100 103 106
o o o xo xxx

5) Martti Wallenius KiukKi 97
88 91 94 97 100
o o o o xxx

6) Roni Mikkilä NakkVire 94
91 94 97
o xo xxx

7) Juho Kallio NoormNo 88
82 85 88 91
o – o xxx

8) Juho Unkuri NakkVire 88
85 88 91
o xo xxx

T10 4-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Nuppu Willman NoormNo 133
115 118 121 124 127 130 133 136
o – – o o o xxo xxx

2) Emmi Vidqvist UlvST 109
88 91 94 97 100 103 106 109 112
o o o o o o o o xxx

3) Ella Kause PorinYU 106
85 88 91 94 97 100 103 106 109
o o o o o o o o xxx

4) Siiri Mäkelä LauttLu 106
70 73 76 79 82 85 88 91 94 97 100 103 106 109
o xo o o o o o o o o o o o xxx

5) Elli Isometsä KanksLei 106
91 94 97 100 103 106 109
o o o o o xo xxx

6) Moona Kivitie UlvST 103
85 88 91 94 97 100 103 106
o o o o o xo o xxx

7) Ella Harell PorinYU 103
88 91 94 97 100 103 106
o o o o xo xo xxx

7) Emilia Palomäki UlvST 103
85 88 91 94 97 100 103 106
o o o o xo o xo xxx

9) Iida Ilander PorinTa 97
79 82 85 88 91 94 97 100
o o o xo o o o xxx

10) Janella Aalto KokemKV 97
85 88 91 94 97 100
o o o o xxo xxx

11) Emilia Kallela NakkVire 91
70 73 76 79 82 85 88 91 94
o o o o o o o o xxx

12) Nelli Ranne PorinYU 85
79 82 85 88
o o o xxx

P10 4-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Luukas Lehtinen LapSa 28,39
24,51 26,41 28,39

2) Juho Kallio NoormNo 26,20
25,92 25,69 26,20

3) Roni Mikkilä NakkVire 24,73
– 19,02 24,73

4) Onni Papinaho UlvST 21,93
21,26 21,93 –

5) Samuel Jussila NoormNo 21,39
20,76 21,39 19,61

6) Juho Unkuri NakkVire 18,36
17,10 18,36 15,50

7) Martti Wallenius KiukKi 12,40
12,10 12,40 11,71

8) Joel Peltonen PorinTa 10,37
10,37 9,90 10,24

T10 4-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Nuppu Willman NoormNo 24,18
20,05 24,18 23,47

2) Ella Kause PorinYU 24,03
23,25 21,50 24,03

3) Siiri Mäkelä LauttLu 15,12
15,12 13,55 3,15

4) Emmi Vidqvist UlvST 14,67
14,67 13,39 x

5) Elli Isometsä KanksLei 10,57
10,57 10,38 9,33

6) Emilia Palomäki UlvST 10,53
10,12 10,53 x

7) Janella Aalto KokemKV 10,26
8,30 9,65 10,26

8) Moona Kivitie UlvST 9,92
9,44 9,92 8,41

9) Emilia Kallela NakkVire 9,84
8,95 7,70 9,84

10) Ella Harell PorinYU 9,52
9,52 9,47 8,12

11) Iida Ilander PorinTa 9,03
9,03 7,63 7,14

12) Nelli Ranne PorinYU 8,46
8,46 6,51 5,56

P10 4-ottelu
Loppukilpailu
1) Luukas Lehtinen LapSa 1352
2) Samuel Jussila NoormNo 1031
3) Onni Papinaho UlvST 913
4) Juho Kallio NoormNo 789
5) Roni Mikkilä NakkVire 728
6) Martti Wallenius KiukKi 718
7) Juho Unkuri NakkVire 658
8) Joel Peltonen PorinTa 478

T10 4-ottelu
Loppukilpailu
1) Nuppu Willman NoormNo 1228
2) Siiri Mäkelä LauttLu 808
3) Ella Kause PorinYU 805
4) Ella Harell PorinYU 701
5) Emmi Vidqvist UlvST 605
6) Elli Isometsä KanksLei 534
7) Emilia Palomäki UlvST 529
8) Moona Kivitie UlvST 464
9) Emilia Kallela NakkVire 460
10) Janella Aalto KokemKV 430
11) Nelli Ranne PorinYU 398
12) Iida Ilander PorinTa 340

P11 4-ottelu 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 2.46,48
2) Juho Herrala KokemKV 2.48,51
3) Oskari Kallela NakkVire 2.52,98
4) Niklas Ranne PorinYU 2.56,76
5) Veikka Loikas PorinYU 3.09,31
6) Juho Nurmi NakkVire 3.12,48
7) Severi Laine LauttLu 3.42,32

T11 4-ottelu 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Sofia Sivunen PorinYU 2.46,42
2) Emmi Niemenmaa ParkU 3.04,91
3) Maisa Aarikka PorinYU 3.08,11
4) Emmi Sirén ParkU 3.10,47
5) Aada-Olivia Oksanen NoormNo 3.12,04
6) Vilma Laaksonen PorinYU 3.13,42
7) Rebecca Nelimarkka UlvST 3.13,77
8) Anna Stenroos NakkVire 3.17,33
9) Olga Kononen NoormNo 3.18,17

P11 4-ottelu 60m aidat
1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 10,33
2) Veikka Loikas PorinYU 10,44
3) Niklas Ranne PorinYU 11,17
4) Juho Herrala KokemKV 12,55
5) Oskari Kallela NakkVire 12,70
6) Severi Laine LauttLu 13,30
7) Juho Nurmi NakkVire 14,33

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,4
1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 10,33
2) Veikka Loikas PorinYU 10,44
3) Oskari Kallela NakkVire 12,70

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1) Niklas Ranne PorinYU 11,17
2) Juho Herrala KokemKV 12,55
3) Severi Laine LauttLu 13,30
4) Juho Nurmi NakkVire 14,33

T11 4-ottelu 60m aidat
1) Aada-Olivia Oksanen NoormNo 11,55
2) Sofia Sivunen PorinYU 11,98
3) Emmi Sirén ParkU 12,05
4) Rebecca Nelimarkka UlvST 12,07
5) Vilma Laaksonen PorinYU 12,49
6) Maisa Aarikka PorinYU 13,41
7) Emmi Niemenmaa ParkU 13,49
8) Anna Stenroos NakkVire 13,65
9) Olga Kononen NoormNo 13,77

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,6
1) Sofia Sivunen PorinYU 11,98
2) Emmi Sirén ParkU 12,05
3) Vilma Laaksonen PorinYU 12,49
4) Emmi Niemenmaa ParkU 13,49

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,1
1) Aada-Olivia Oksanen NoormNo 11,55
2) Rebecca Nelimarkka UlvST 12,07
3) Maisa Aarikka PorinYU 13,41
4) Anna Stenroos NakkVire 13,65
5) Olga Kononen NoormNo 13,77

P11 4-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 148
124 127 130 133 142 148
o o o o o xxo

2) Veikka Loikas PorinYU 130
118 121 124 127 130 133
o o o o o xxx

3) Juho Herrala KokemKV 121
100 103 106 109 112 115 118 121
o – o o o o o xxo

4) Niklas Ranne PorinYU 115
109 112 115 118
o xo o xxx

5) Oskari Kallela NakkVire 109
100 103 106 109 112
xo o xo o xxx

6) Severi Laine LauttLu 109
100 103 106 109 112
o xxo xxo o xxx

7) Juho Nurmi NakkVire 109
100 103 106 109 112
o o o xxo xxx

T11 4-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Sofia Sivunen PorinYU 130
100 103 106 109 112 115 118 121 124 127 130 133
o o o o o o o o o o xo xxx

2) Aada-Olivia Oksanen NoormNo 124
100 103 106 109 112 115 118 121 124 127
o o o o o o o xo o xxx

3) Emmi Sirén ParkU 124
100 103 106 109 112 115 118 121 124 127
o – o o o xo xo xo xo xxx

4) Vilma Laaksonen PorinYU 121
100 103 106 109 112 115 118 121 124
o o o o o o o o xxx

5) Rebecca Nelimarkka UlvST 115
94 97 100 103 106 109 112 115 118
o o o o o o o o xxx

6) Emmi Niemenmaa ParkU 106
91 94 97 100 103 106 109
o o o o o o x–

6) Maisa Aarikka PorinYU 106
88 91 94 97 100 103 106 109
o o o o o o o xxx

6) Olga Kononen NoormNo 106
94 97 100 103 106 109
o o o o o xxx

9) Anna Stenroos NakkVire 85
70 73 76 79 82 85 88
o o o o o xo xxx

P11 4-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 44,65
36,75 37,68 44,65

2) Juho Herrala KokemKV 21,91
21,44 20,80 21,91

3) Juho Nurmi NakkVire 21,50
21,50 20,36 18,88

4) Veikka Loikas PorinYU 20,17
16,10 20,17 15,87

5) Severi Laine LauttLu 19,22
16,10 17,73 19,22

6) Niklas Ranne PorinYU 18,19
16,67 10,59 18,19

7) Oskari Kallela NakkVire 16,80
15,08 16,80 13,82

T11 4-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Rebecca Nelimarkka UlvST 25,72
25,72 25,38 23,50

2) Emmi Sirén ParkU 19,15
18,27 12,61 19,15

3) Vilma Laaksonen PorinYU 16,58
16,58 14,10 16,21

4) Emmi Niemenmaa ParkU 15,00
15,00 14,25 13,62

5) Sofia Sivunen PorinYU 14,22
13,04 12,52 14,22

6) Maisa Aarikka PorinYU 13,29
13,29 x 12,06

7) Olga Kononen NoormNo 12,78
12,78 12,76 12,57

8) Aada-Olivia Oksanen NoormNo 11,20
11,20 9,74 9,06

9) Anna Stenroos NakkVire 9,68
9,37 6,62 9,68

P11 4-ottelu
Loppukilpailu
1) Manu Kankaanniemi VammsVoi 1830
2) Veikka Loikas PorinYU 1199
3) Niklas Ranne PorinYU 1028
4) Juho Herrala KokemKV 1025
5) Oskari Kallela NakkVire 853
6) Juho Nurmi NakkVire 739
7) Severi Laine LauttLu 694

T11 4-ottelu
Loppukilpailu
1) Sofia Sivunen PorinYU 1044
2) Rebecca Nelimarkka UlvST 967
3) Emmi Sirén ParkU 943
4) Aada-Olivia Oksanen NoormNo 886
5) Vilma Laaksonen PorinYU 844
6) Emmi Niemenmaa ParkU 708
7) Maisa Aarikka PorinYU 678
8) Olga Kononen NoormNo 621
9) Anna Stenroos NakkVire 511

P12 5-ottelu 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Matias Henttinen KokemKV 2.37,83
2) Janne Pajunen PorinYU 3.17,43

T12 5-ottelu 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Lotta Sjöblom NakkVire 2.51,65
2) Emmi Harell PorinYU 2.56,60
3) Lotta Vaarapuro PorinYU 3.02,27
4) Eveliina Haviala NakkVire 3.04,50
5) Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 3.04,95
6) Siiri Pein KanksLei 3.07,52
7) Pinja Nieminen PorinYU 3.35,46

P12 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1) Matias Henttinen KokemKV 10,49
2) Janne Pajunen PorinYU 12,02

T12 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Eveliina Haviala NakkVire 11,15
2) Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 11,45
3) Siiri Pein KanksLei 11,76
4) Lotta Vaarapuro PorinYU 11,94
5) Emmi Harell PorinYU 12,43
6) Lotta Sjöblom NakkVire 13,21
7) Pinja Nieminen PorinYU 14,80

T12 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Eveliina Haviala NakkVire 133
115 118 121 124 127 130 133 136
o – o o o o xo xxx

2) Siiri Pein KanksLei 130
124 127 130 133
o o o xxx

3) Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 130
115 118 121 124 127 130 133
o o o o o xxo xxx

4) Lotta Vaarapuro PorinYU 127
112 115 118 121 124 127 130
o o o o o xo xxx

5) Emmi Harell PorinYU 124
109 112 115 118 121 124 127
o o o xo o xo xxx

6) Lotta Sjöblom NakkVire 121
100 103 106 109 112 115 118 121 124
o o o o xo o o xo xxx

7) Pinja Nieminen PorinYU 115
100 103 106 109 112 115 118
o o xo o o o xxx

P12 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1) Matias Henttinen KokemKV 4,35 +2,8 4,24 +0,3
4,35 x 4,24
+2,8 +1,2 +0,3

2) Janne Pajunen PorinYU 3,80 +2,1 3,72 +1,5
3,80 3,56 3,72
+2,1 +1,8 +1,5

T12 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1) Emmi Harell PorinYU 4,11 +2,0
4,11 3,97 3,85
+2,0 +2,1 +0,6

2) Eveliina Haviala NakkVire 4,06 +1,3
4,06 4,02 3,95
+1,3 +2,8 +1,4

3) Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 4,05 +2,7 3,92 +1,1
3,87 3,92 4,05
+1,2 +1,1 +2,7

4) Siiri Pein KanksLei 4,00 +2,1 3,85 +1,0
3,97 4,00 3,85
+2,6 +2,1 +1,0

5) Lotta Sjöblom NakkVire 3,85 +0,7
3,52 3,76 3,85
-0,3 +2,2 +0,7

6) Lotta Vaarapuro PorinYU 3,83 +0,9
3,83 3,79 3,58
+0,9 +1,7 +0,9

7) Pinja Nieminen PorinYU 3,37 +1,8
3,37 2,88 x
+1,8 +3,9

P12 5-ottelu Kiekko
Loppukilpailu
1) Matias Henttinen KokemKV 19,85
17,59 18,53 19,85

2) Janne Pajunen PorinYU 15,93
15,93 15,86 15,81

P12 5-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Matias Henttinen KokemKV 30,17
30,17 28,99 28,78

2) Janne Pajunen PorinYU 23,36
23,36 22,49 23,21

T12 5-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 24,00
24,00 x x

2) Eveliina Haviala NakkVire 23,52
19,42 23,52 22,33

3) Siiri Pein KanksLei 22,98
20,97 22,98 21,96

4) Lotta Sjöblom NakkVire 20,43
20,43 18,46 17,16

5) Emmi Harell PorinYU 19,67
19,27 16,12 19,67

6) Lotta Vaarapuro PorinYU 15,35
15,35 15,25 13,89

7) Pinja Nieminen PorinYU 13,87
10,65 13,03 13,87

P12 5-ottelu
Loppukilpailu
1) Matias Henttinen KokemKV 1806
2) Janne Pajunen PorinYU 1160

T12 5-ottelu
Loppukilpailu
1) Eveliina Haviala NakkVire 1463
2) Sanni-Maria Mäkelä NoormNo 1407
3) Siiri Pein KanksLei 1344
4) Emmi Harell PorinYU 1265
5) Lotta Vaarapuro PorinYU 1198
6) Lotta Sjöblom NakkVire 1185
7) Pinja Nieminen PorinYU 768

P13 5-ottelu 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Oskari Palomäki UlvST 2.31,25
2) Mikael Lähteenmäki KanksLei 2.33,75
3) Elias Sairio KanksLei 2.38,89
4) Kosti Saine KanksLei 2.39,61
5) Severi Mäenpää NakkVire 2.56,82
6) Miikka Haapio NakkVire 3.20,34
7) Eemil Sairio KanksLei 3.23,11

T13 5-ottelu 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Nina Välimäki VammsVoi 2.38,33
2) Veera Niemenmaa ParkU 2.41,18
3) Laura Heinonen ParkU 2.44,11
4) Aino Manner NoormNo 2.52,72
5) Senni Mustakoski ParkU 2.54,77
6) Anni Välimäki PorinYU 3.06,32
7) Olivia Kononen NoormNo 3.16,62
8) Maaria Ruoho PorinTa 3.23,55
9) Sofie Latva-Risku PorinTa 3.27,13
10) Jasmin Pajunen PorinYU 3.46,71

P13 5-ottelu 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1) Kosti Saine KanksLei 9,58
2) Elias Sairio KanksLei 10,25
3) Severi Mäenpää NakkVire 10,83
4) Mikael Lähteenmäki KanksLei 10,88
5) Oskari Palomäki UlvST 12,83
6) Eemil Sairio KanksLei 13,27
7) Miikka Haapio NakkVire 14,17

T13 5-ottelu 60m aidat
1) Nina Välimäki VammsVoi 10,53
2) Laura Heinonen ParkU 11,09
3) Sofie Latva-Risku PorinTa 12,10
4) Veera Niemenmaa ParkU 12,25
5) Senni Mustakoski ParkU 12,78
6) Aino Manner NoormNo 13,13
7) Anni Välimäki PorinYU 13,40
8) Olivia Kononen NoormNo 13,85
9) Maaria Ruoho PorinTa 14,28
10) Jasmin Pajunen PorinYU 14,60

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1) Nina Välimäki VammsVoi 10,53
2) Sofie Latva-Risku PorinTa 12,10
3) Veera Niemenmaa ParkU 12,25
4) Olivia Kononen NoormNo 13,85
5) Jasmin Pajunen PorinYU 14,60

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,3
1) Laura Heinonen ParkU 11,09
2) Senni Mustakoski ParkU 12,78
3) Aino Manner NoormNo 13,13
4) Anni Välimäki PorinYU 13,40
5) Maaria Ruoho PorinTa 14,28

T13 5-ottelu Korkeus
Loppukilpailu
1) Laura Heinonen ParkU 142
115 118 121 124 127 130 133 136 139 142 145
o o o o o o xo xo o xo xx

2) Sofie Latva-Risku PorinTa 142
133 136 139 142 145
o xo xxo xxo xx

3) Nina Välimäki VammsVoi 130
124 127 130 133
o o o xxx

4) Senni Mustakoski ParkU 127
112 115 118 121 124 127 130
o o o o o o xxx

5) Maaria Ruoho PorinTa 127
112 115 118 121 124 127 130
o o o o o xo xxx

6) Veera Niemenmaa ParkU 124
115 118 121 124 127
o o o o xxx

7) Aino Manner NoormNo 121
106 109 112 115 118 121 124
o o o o o o xxx

8) Jasmin Pajunen PorinYU 115
100 103 106 109 112 115 118
xo o xo xxo o o xxx

9) Olivia Kononen NoormNo 112
103 106 109 112 115
o o xo xo xxx

10) Anni Välimäki PorinYU 112
103 106 109 112 115
o o xxo xo xxx

P13 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1) Kosti Saine KanksLei 5,14 +1,1
5,01 5,14 5,12
+1,5 +1,1 +1,6

2) Mikael Lähteenmäki KanksLei 4,52 +0,4
4,52 4,51 x
+0,4 +2,2 +0,5

3) Elias Sairio KanksLei 4,44 +2,1 4,35 -0,1
4,21 4,44 4,35
+1,2 +2,1 -0,1

4) Severi Mäenpää NakkVire 4,36 +1,6
4,36 4,11 4,34
+1,6 +1,5 +0,4

5) Oskari Palomäki UlvST 3,90 +1,3
3,90 x –
+1,3 +1,7

6) Eemil Sairio KanksLei 3,69 +0,6
3,69 3,45 x
+0,6 +1,9 -0,2

7) Miikka Haapio NakkVire 3,29 +1,2
3,29 3,07 x
+1,2 +1,1 +0,3

T13 5-ottelu Pituus
Loppukilpailu
1) Laura Heinonen ParkU 4,29 +1,3
4,18 4,13 4,29
+1,7 +1,4 +1,3

2) Nina Välimäki VammsVoi 4,22 +1,4
4,22 4,12 4,11
+1,4 +1,6 +1,5

3) Sofie Latva-Risku PorinTa 3,86 +3,6 3,81 +0,6
3,86 3,81 –
+3,6 +0,6

4) Anni Välimäki PorinYU 3,76 +2,3 3,65 +1,3
3,65 3,76 3,65
+2,2 +2,3 +1,3

5) Olivia Kononen NoormNo 3,66 +0,6
3,50 3,37 3,66
+1,1 +1,4 +0,6

6) Veera Niemenmaa ParkU 3,60 +1,2
2,93 3,55 3,60
+2,2 +1,3 +1,2

7) Senni Mustakoski ParkU 3,48 +2,1 3,46 +0,8
3,46 3,48 3,39
+0,8 +2,1 +1,8

8) Maaria Ruoho PorinTa 3,48 +3,5
3,48 x x
+3,5

9) Aino Manner NoormNo 3,42 +2,7 3,06 +0,8
3,14 3,42 3,06
+3,0 +2,7 +0,8

10) Jasmin Pajunen PorinYU 3,10 +1,9
x 2,75 3,10
+2,6 +1,9

P13 5-ottelu Kiekko
Loppukilpailu
1) Kosti Saine KanksLei 50,15
43,46 45,14 50,15
2) Severi Mäenpää NakkVire 31,00
31,00 x 30,37
3) Elias Sairio KanksLei 29,08
28,11 28,74 29,08
4) Mikael Lähteenmäki KanksLei 27,36
x 27,36 x
5) Eemil Sairio KanksLei 20,31
x 20,31 x
6) Oskari Palomäki UlvST 16,64
16,64 16,26 16,00
7) Miikka Haapio NakkVire 16,45
x 14,24 16,45

P13 5-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Kosti Saine KanksLei 34,76
x x 34,76
2) Severi Mäenpää NakkVire 33,86
32,70 33,86 32,83
3) Mikael Lähteenmäki KanksLei 30,38
30,38 28,93 29,99
4) Elias Sairio KanksLei 26,62
22,33 26,62 26,04
5) Oskari Palomäki UlvST 26,04
24,88 26,04 x
6) Eemil Sairio KanksLei 25,15
25,15 22,08 22,34
7) Miikka Haapio NakkVire 20,25
20,25 16,48 15,58

T13 5-ottelu Keihäs
Loppukilpailu
1) Nina Välimäki VammsVoi 33,20
33,20 x 30,90
2) Laura Heinonen ParkU 24,00
23,66 24,00 18,77
3) Jasmin Pajunen PorinYU 20,63
20,63 20,37 18,90
4) Veera Niemenmaa ParkU 20,23
16,72 20,23 18,96
5) Senni Mustakoski ParkU 19,82
18,96 19,82 17,28
6) Maaria Ruoho PorinTa 16,07
15,12 x 16,07
7) Aino Manner NoormNo 15,44
14,46 15,44 15,38
8) Olivia Kononen NoormNo 15,00
12,56 15,00 13,45
9) Anni Välimäki PorinYU 14,85
13,70 14,85 11,32
10) Sofie Latva-Risku PorinTa 14,85
12,67 12,42 14,85

P13 5-ottelu
Loppukilpailu
1) Kosti Saine KanksLei 2749
2) Elias Sairio KanksLei 1961
3) Mikael Lähteenmäki KanksLei 1948
4) Severi Mäenpää NakkVire 1872
5) Oskari Palomäki UlvST 1430
6) Eemil Sairio KanksLei 1129
7) Miikka Haapio NakkVire 904

T13 5-ottelu
Loppukilpailu
1) Nina Välimäki VammsVoi 1853
2) Laura Heinonen ParkU 1699
3) Veera Niemenmaa ParkU 1301
4) Sofie Latva-Risku PorinTa 1215
5) Senni Mustakoski ParkU 1170
6) Aino Manner NoormNo 1054
7) Anni Välimäki PorinYU 967
8) Maaria Ruoho PorinTa 931
9) Olivia Kononen NoormNo 894
10) Jasmin Pajunen PorinYU 812


Piiriottelut 9-13 v 22.7.2017 Harjavalta. Vireläisten tulokset.

P9 4-ottelu
11) Arttu Rantala NakkVire 522
13) Santeri Rantala NakkVire 477
16) Onni Unkuri NakkVire 431
18) Luka Hohtari NakkVire 409

T9 4-ottelu
4) Helmi Äärelä NakkVire 493
11) Elea Nieminen NakkVire 400
18) Emma Lahtonen NakkVire 254

P10 4-ottelu
5) Roni Mikkilä NakkVire 728
7) Juho Unkuri NakkVire 658

T10 4-ottelu
9) Emilia Kallela NakkVire 460

P11 4-ottelu
5) Oskari Kallela NakkVire 853
6) Juho Nurmi NakkVire 739

T11 4-ottelu
9) Anna Stenroos NakkVire 511

T12 5-ottelu
1) Eveliina Haviala NakkVire 1463
6) Lotta Sjöblom NakkVire 1185

P13 5-ottelu
4) Severi Mäenpää NakkVire 1872
7) Miikka Haapio NakkVire 904

P9 4-ottelu 40m
8) Arttu Rantala NakkVire 7,35
11) Santeri Rantala NakkVire 7,45
14) Onni Unkuri NakkVire 7,60
18) Luka Hohtari NakkVire 7,84

T9 4-ottelu 40m
4) Helmi Äärelä NakkVire 7,38
11) Elea Nieminen NakkVire 7,58
18) Emma Lahtonen NakkVire 8,57

P9 4-ottelu 800m
6) Arttu Rantala NakkVire 3.09,02
7) Onni Unkuri NakkVire 3.11,15
14) Luka Hohtari NakkVire 3.27,07
19) Santeri Rantala NakkVire 3.35,58

T9 4-ottelu 800m
10) Helmi Äärelä NakkVire 3.28,62
11) Elea Nieminen NakkVire 3.32,12
18) Emma Lahtonen NakkVire 4.07,53

P9 4-ottelu Korkeus
10) Arttu Rantala NakkVire 90
16) Luka Hohtari NakkVire 85
16) Onni Unkuri NakkVire 85
20) Santeri Rantala NakkVire 85

T9 4-ottelu Korkeus
1) Helmi Äärelä NakkVire 105
15) Elea Nieminen NakkVire 80
16) Emma Lahtonen NakkVire 75

P9 4-ottelu Keihäs
5) Santeri Rantala NakkVire 14,26
16) Luka Hohtari NakkVire 10,56
18) Arttu Rantala NakkVire 9,81

21) Onni Unkuri NakkVire 6,58
T9 4-ottelu Keihäs
7) Elea Nieminen NakkVire 9,66
8) Emma Lahtonen NakkVire 9,21
12) Helmi Äärelä NakkVire 7,20

P10 4-ottelu 800m
4) Juho Unkuri NakkVire 3.07,80
7) Roni Mikkilä NakkVire 3.32,71

T10 4-ottelu 800m
10) Emilia Kallela NakkVire 3.45,29

P10 4-ottelu 60m aidat
5) Roni Mikkilä NakkVire 13,16
7) Juho Unkuri NakkVire 13,70

T10 4-ottelu 60m aidat
4) Emilia Kallela NakkVire 13,92

P10 4-ottelu Korkeus
6) Roni Mikkilä NakkVire 94
8) Juho Unkuri NakkVire 88

T10 4-ottelu Korkeus
11) Emilia Kallela NakkVire 91

P10 4-ottelu Keihä
3) Roni Mikkilä NakkVire 24,73
6) Juho Unkuri NakkVire 18,36

T10 4-ottelu Keihäs
9) Emilia Kallela NakkVire 9,84

P11 4-ottelu 800m
3) Oskari Kallela NakkVire 2.52,98
 6) Juho Nurmi NakkVire 3.12,48

T11 4-ottelu 800m
8) Anna Stenroos NakkVire 3.17,33

P11 4-ottelu 60m aidat
5) Oskari Kallela NakkVire 12,70
7) Juho Nurmi NakkVire 14,33

T11 4-ottelu 60m aidat
8) Anna Stenroos NakkVire 13,65

P11 4-ottelu Korkeus
5) Oskari Kallela NakkVire 109
7) Juho Nurmi NakkVire 109

T11 4-ottelu Korkeus
9) Anna Stenroos NakkVire 85

P11 4-ottelu Keihäs
3) Juho Nurmi NakkVire 21,50
7) Oskari Kallela NakkVire 16,80

T11 4-ottelu Keihäs
9) Anna Stenroos NakkVire 9,68

T12 5-ottelu 800m
1) Lotta Sjöblom NakkVire 2.51,65
4) Eveliina Haviala NakkVire 3.04,50

T12 5-ottelu 60m aidat
1) Eveliina Haviala NakkVire 11,15
6) Lotta Sjöblom NakkVire 13,21

T12 5-ottelu Korkeus
1) Eveliina Haviala NakkVire 133
6) Lotta Sjöblom NakkVire 121

T12 5-ottelu Pituus
2) Eveliina Haviala NakkVire 4,06
5) Lotta Sjöblom NakkVire 3,85

T12 5-ottelu Keihäs
2) Eveliina Haviala NakkVire 23,52
4) Lotta Sjöblom NakkVire 20,43

P13 5-ottelu 800m
5) Severi Mäenpää NakkVire 2.56,82
6) Miikka Haapio NakkVire 3.20,34

P13 5-ottelu 60m aidat
3) Severi Mäenpää NakkVire 10,83
7) Miikka Haapio NakkVire 14,17

P13 5-ottelu Pituus
4) Severi Mäenpää NakkVire 4,36
7) Miikka Haapio NakkVire 3,29

P13 5-ottelu Kiekko
2) Severi Mäenpää NakkVire 31,00
7) Miikka Haapio NakkVire 16,45

P13 5-ottelu Keihäs
2) Severi Mäenpää NakkVire 33,86
7) Miikka Haapio NakkVire 20,25