Silja Line 5. seurakisat 13.7.2017


Nakkilan Viren viidennet seurakisat kilpailtiin koleassa kesäsäässä. Mukana oli 48 kilpailijaa.  Silja Line 6. seurakisa kilpaillaan torstaina 27.7.2017. Ilmoittautuminen klo 18.00 ja kilpailut alkavat klo 18.30. Vuorossa on palkintokisa, joten kaikki osallistujat palkitaan mitalilla.

Silja Line Seurakisat 5. osakilpailu 13.7.2017

TULOKSET

P5 40 m: Lauri Kares 13,1, Aatu Paino 10,2, Onni Männistö 11,0.

P5 Pituus: Lauri Kares 1,41, Aatu Paino 1,90, Onni Männistö 1,67.

P6 40 m: Valtteri Nieminen 8,9, Kosti Nieminen 9,2, Elmeri Lehmikangas 8,3, Eetu Hellström 10,0, Arttu Uimonen 8,3, Verneri Luoma 10,0.

P6 Pituus: Valtteri Nieminen 2,35, Kosti Nieminen 1,85, Elmeri Lehmikangas 2,40, Eetu Hellström 2,99, Arttu Uimonen 2,40, Verneri Luoma 1,97.

P7 40 m: 1) Oliver Mikkola 7,4.

P7 Pituus: 1) Oliver Mikkola 2,90.

P8 400 m: 1) Onni Unkuri 1.25,3, 2) Arttu Rantala 1.27,1, 3) Santeri Rantala 1.28,4, 4) Oliver Mikkola 1.30,2, 5) Paavo Jaakkola 1.34,6, 6) Valtteri Luoma 1.44,1, 7) Verneri Luoma 2.02,8, 8) Kosti Nieminen 2.03,8, Kilpailun ulkopuolella: Juho Unkuri 1.24,0, Anselmi Kuoppala 1.26,7.

P8 60 m aj: 1) Santeri Rantala 14,9, 2) Arttu Rantala 15,1, 3) Onni Unkuri 15,2, 4) Paavo Jaakkola 15,5, 5) Valtteri Luoma 18,7.

P8 Pallonheitto: 1) Paavo Jaakkola 20,26, 2) Arttu Rantala 19,95, 3) Onni Unkuri 18,41, 4) Santeri Rantala 18,04, 5) Valtteri Luoma 9,40.

P9 60 m aj: 1) Anselmi Kuoppala 14,4.

P9 400 m: 1) Anselmi Kuoppala 1.26,7.

P10 60 m aj: 1) Juho Unkuri 13,6.

P10 400 m: 1) Juho Unkuri 1.24,0,

P11 60 m aj: 1) Oskari Kallela 12,6.

P11 Seiväs: : 1) Juho Nurmi 160, 2) Oskari Kallela 110,

P13 60 m aj: 1) Severi Mäenpää 10,9.

P13 Seiväs: : 1) Severi Mäenpää 150.

T5 40 m: Pilvi Kujanpää 10,7, Iida Hellström 12,6, Fanni Paino 13,9, Emilia Kuoppala 11,2, Lotta Männistö 14,6.

T5 Pituus: Iida Hellström 1,06, Fanni Paino 1,39, Enni Tuominen 1,15, Emilia Kuoppala 1,46, Lotta Männistö 1,33.

T6 40 m: Ilona Rantala 8,5, Milja Anttila 8,1, Alissa Naski 9,4.

T6 Pituus: Ilona Rantala 2,28, Milja Anttila 2,39, Alissa Naski 2,03.

T7 40 m: 1) Peppi Seppänen 7,7, 2) Vilmiina Mattila 8,2, 3) Ilona Äärelä 8,6, 4) Milla Isokorpi NoorNo 9,1.

T7 Pituus: 1) Peppi Seppänen 2,50, 2) Vilmiina Mattila 2,22, 3) Milla Isokorpi 2,10, 4) Ilona Äärelä 2,05.

T8 400 m: 1) Helmi Äärelä 1.29,4, 2) Peppi Seppälä 1.35,8, 3) Olivia Lehmikangas 1.36,6, 4) Elea Nieminen 1.36,6, 5) Milja Anttila 1.41,7, 6) Vilmiina Mattila 1.43,5, 7) Ilona Rantala 1.44,7, 8) Emma Lahtonen 1.48,4, 9) Aino Ellä 1.53,2, 10) Alisa Raitanen 1.53,8, 11) Alissa Naski 1.55,7.

T8 60 m aj: 1) Helmi Äärelä 14,4, 2) Elea Nieminen 14,8, 3) Olivia Lehmikangas 15,1, 4) Aino Ellä 15,2, 5) Emma Lahtonen 16,3.

T8 Pallonheitto: 1) Elea Nieminen 14,56, 2) Olivia Lehmikangas 13,46, 3) Emma Lahtonen 13,44, 4) Helmi Äärelä 10,70, 5) Aino Ellä 9,86, 6) Aada Skyttä 7,05, 7) Alisa Raitanen 6,73.

T9 60 m aj: 1) Siiri Uimonen 14,5, 2) Kerttu Anttila 15,7, 3) Sofia Malonen 17,4.

T10 60 m aj: 1) Maija Vuori 12,7, 2) Sofia Sjöblom 15,3.

T10 Seiväs: : 1) Maija Vuori 120,

T11 60 m aj: 1) Mea Rosenvall 12,7, 2) Anna Stenroos 13,0, 3) Aino Anttila 13,1.

T11 Seiväs: : 1) Anna Stenroos 130,

T12 60 m aj: 1) Eveliina Haviala 11,1, 2) Lotta Sjöblom 13,6, 3) Heini Vuori 15,2.

T12 Seiväs: : 1) Eveliina Haviala 220, 2) Lotta Sjöblom 180,