Silja Line 4. seurakisat 29.6.2017


Nakkilan Viren neljännet seurakisat kilpailtiin mukavassa kesäsäässä. Mukana oli 80 kilpailijaa.  Silja Line 5. seurakisa kilpaillaan 13.7.2017. Ilmoittautuminen klo 18.00 ja kilpailut alkavat klo 18.30.

Silja Line Seurakisat 4. osakilpailu 29.6.2017

TULOKSET

P5 300 m: Aatu Paino 1.30,0.

P5 Pallonheitto: Aatu Paino 8,94.

P6 300 m: Valtteri Nieminen 1.20,8, Eemil Miikkulainen 1.56,7, Aaron Miikkulainen 1.31,6, Arttu Uimonen 1.14,9, Artturi Jaakkola 1.17,8, Verneri Luoma 1.29,7, Elmeri Lehmikangas 1.18,4, Joel Kotomäki 1.16,8.

P6 Pallonheitto: Valtteri Nieminen 15,43, Eemil Miikkulainen 4,74, Aaron Miikkulainen 5,58, Kosti Nieminen 7,71, Arttu Uimonen 10,67, Artturi Jaakkola 7,04, Verneri Luoma 5,35, Elmeri Lehmikangas 12,15, Joel Kotomäki 15,09.

P7 300 m: 1) Oliver Mikkola 1.05,7, 2) Joonatan Jalonen EurajVei 1.09,8, 3) Luca Peltonen 1.12,9.

P7 Pallonheitto: 1) Oliver Mikkola 14,70, 2) Joona Mäkelä 14,20, 3) Luca Peltonen 13,20, 4) Santeri Maajärvi 12,54.

P8 40 m: 1) Arttu Rantala 7,6, 2) Santeri Rantala 7,7, 3) Paavo Jaakkola 7,8, 4) Onni Unkuri 7,9, 5) Kasper Naski 8,8, 6) Valtteri Luoma 8,9.

P8 600 m: 1) Onni Unkuri 2.19,4, 2) Arttu Rantala 2.20,2, 3) Oliver Mikkola 2.25,5, 4) Paavo Jaakkola 2.27,3, 5) Santeri Rantala 2.30,2, 6) Kasper Naski 2.32,4, 7) Valtteri Luoma 2.54,6, 8) Verneri Luoma 3.15,3, 9) Kosti Nieminen 3.15,9.

P8 Keihäs: 1) Santeri Rantala 12,98, 2) Arttu Rantala 10,59, 3) Paavo Jaakkola 9,68, 4) Kasper Naski 9,46, 5) Onni Unkuri 8,17, 6) Valtteri Luoma 8,10.

P9 40 m: 1) Elmeri Hirvikoski 8,3.

P9 600 m: 1) Elmeri Hirvikoski 2.31,7.

P9 Keihäs: 1) Elmeri Hirvikoski 11,45.

P10 60 m: 1) Juho Unkuri 10,1, 2) Hannu Halinen 10,4, 3) Roni Mikkilä 10,7, 4) Miko Ouramaa 10,9.

P10 600 m: 1) Juho Unkuri 2.16,0, 2) Miko Ouramaa 2.28,6, 3) Hannu Halinen 2.29,2, 4) Roni Mikkilä 2.30,8.

P10 Keihäs: 1) Roni Mikkilä 23,70, 2) Miko Ouramaa 10,13, 3) Hannu Halinen 8,47, 4) Juho Unkuri 8,36.

P13 60 m: 1) Severi Mäenpää 8,9.

P13 600 m: 1) Severi Mäenpää 2.00,3.

P13 Keihäs: 1) Severi Mäenpää 34,05.

P14 Keihäs: Tim Heininen 36,72.

M Keihäs: 1) Juho Rantala 53,78.

M30 Keihäs: 1) Eero Rantala 53,48.

M35 Keihäs: 1) Jaakko Rantala 51,63.

M40 Keihäs: 1) Riku Rosenvall 28,85.

M45 Keihäs: 1) Pasi Sjöblom 26,22.

M60 Keihäs: 1) Jukka Rantala 32,10.

 

T5 300 m: Fanni Paino 2.02,6.

T5 Pallonheitto: Fanni Paino 4,20, Enni Tuominen 5,93.

T6 300 m: Hilla Halinen 1.47,4, Ilona Rantala 1.14,4, Milja Anttila 1.08,9, Alissa Naski 1.30,8.

T6 Pallonheitto: Hilla Halinen 4,07, Ilona Rantala 9,02, Neea Haapio 7,25, Milja Anttila 8,50, Alissa Naski 7,22.

T7 300 m: 1) Peppi Seppänen 1.11,3, 2) Vilmiina Mattila 1.19,5, 3) Annika Tikka 1.43,7.

T7 Pallonheitto: 1) Annika Tikka 8,99, 2) Vilmiina Mattila 8,55, 3) Ilona Äärelä 6,07.

T8 40 m: 1) Helmi Äärelä 7,4, 2) Alisa Raitanen 7,9, 2) Olivia Lehmikangas 7,9, 4) Elea Nieminen 8,2, 5) Peppi Seppänen 8,4, 6) Emma Lahtonen 9,0, 7) Aada Skyttä 9,5.

T8 600 m: 1) Milja Anttila 2.36,7, 2) Elea Nieminen 2.39,8, 3) Helmi Äärelä 2.41,5, 4) Olivia Lehmikangas 2.42,0, 5) Ilona Rantala 2.48,6, 6) Peppi Seppänen 2.51,4, 7) Alisa Raitanen 2.52,4, 8) Vilmiina Mattila 2.59,5, 9) Emma Lahtonen 3.00,2, 10) Alissa Naski 3.01,6.

T8 Keihäs: 1) Helmi Äärelä 10,24, 2) Emma Lahtonen 8,82, 3) Elea Nieminen 7,66, 4) Alisa Raitanen 6,13.

T9 40 m: 1) Siiri Uimonen 7,8, 2) Alina Jaakkola 8,4, 3) Sofia Malonen 8,7, 4) Kerttu Anttila 8,7.

T9 600 m: 1) Siiri Uimonen 2.45,4, 2) Sofia Malonen 2.50,6, 3) Kerttu Anttila 2.56,0, 4) Alina Jaakkola 2.58,7.

T9 Keihäs: 1) Siiri Uimonen 7,74, 2) Alina Jaakkola 6,67, 3) Kerttu Anttila 6,31, 4) Sofia Malonen 5,63.

T10 60 m: 1) Maija Vuori 10,0, 2) Sofia Sjöblom 11,8.

T10 600 m: 1) Maija Vuori 2.17,7.

T10 Keihäs: 1) Maija Vuori 16,20, 2) Sofia Sjöblom 5,05.

T11 60 m: 1) Mea Rosenvall 9,8, 2) Anna Stenroos 10,4, 3) Anni Rahkola 10,8, 4) Aino Anttila 10,8.

T11 600 m: 1) Aino Anttila 2.13,9, 2) Anna Stenroos 2.24,2, 3) Anni Rahkola 2.46,7.

T11 Keihäs: 1) Mea Rosenvall 10,72, 2) Anni Rahkola 9,97, 3) Anna Stenroos 8,75, 4) Fanni Heikkilä 8,58, 5) Aino Anttila 7,02.

T12 60 m: 1) Eveliina Haviala 9,3, 2) Heini Vuori 9,8, 2) Lotta Sjöblom 9,8, 4) Jenni Lindroos PorinTa 10,1, 5) Minttu Hohtari 11,0.

T12 600 m: 1) Lotta Sjöblom 2.06,8, 2) Heini Vuori 2.10,5, 3) Eveliina Haviala 2.12,9.

T12 Keihäs: 1) Eveliina Haviala 24,51, 2) Lotta Sjöblom 20,23, 3) Peppi Rantala UlvST 16,54, 4) Heini Vuori 12,73, 5) Minttu Hohtari 11,50.

T13 600 m: 1) Aurora Skyttä 2.04,1.

T15 600 m: 1) Nina Vainionpää 2.14,5.

N Keihäs: 1) Jutta vaahtio 37,82, 2) Anna-Kaisa Rantala 25,12 3) Taina Lahti 16,08.

N35 Keihäs: 1) Mia Rantala 23,10, 2) Eeva Männistö 13,70, 3) Satu Lahtonen 13,20.