Silja Line 3. seurakisat 15.6.2017


Nakkilan Viren kolmannet seurakisat kilpailtiin aurinkoisessa ja lämpimässä kesäsäässä. Mukana oli 63 lasta ja nuorta.  Silja Line 4. seurakisa kilpaillaan 29.6.2017. Ilmoittautuminen klo 18.00 ja kilpailut alkavat klo 18.30.

Silja Line seurakisat 3. osakilpailu

TULOKSET

P5 40 m: Aatu Paino 13,5, Onni Männistö 13,6, Joel Helava 13,7.

P5 Pituus: Aatu Paino 1,96, Onni Männistö 1,54, Joel Helava 1,24.

P6 40 m: Verneri Luoma 9,5, Arttu Uimonen 8,2, Joel Kotomäki 9,0.

P6 Pituus: Verneri Luoma 1,87, Arttu Uimonen 2,63, Joel Kotomäki 1,79.

P7 40 m: 1) Oliver Mikkola 7,0, 2) Rasmus Majuri HarjavJy 7,1, 3) Onni Mettänen HarjavJy 7,4, 4) Joona Mäkelä 7,8, 5) Luca Peltonen 7,9, 6) Rafael Rajala 8,1, 7) Kimi Ouramaa 8,3, 8) Veeti Lepistö 8,7, 8) Vesa-Pekka Vastamäki 8,7, 10) Santeri Maajärvi 9,0.

P7 Pituus: 1) Oliver Mikkola 2,76, 2) Rasmus Majuri HarjavJy 2,62, 3) Onni Mettänen HarjavJy 2,53, 4) Joona Mäkelä 2,50, 5) Luca Peltonen 2,32, 6) Vesa-Pekka Vastamäki 2,20, 7) Kimi Ouramaa 2,05, 8) Veeti Lepistö 1,77, 9) Rafael Rajala 1,72.

P8 800 m: 1) Onni Unkuri 3.16,0, 2) Paavo Jaakkola 3.21,7, 3) Santeri Rantala 3.26,4, 4) Kasper Naski 3.33,4, 5) Valtteri Luoma 3.54,4.

P8 60 m aj: 1) Paavo Jaakkola 15,00, 2) Santeri Rantala 15,00, 3) Onni Unkuri 16,10, 4) Kasper Naski 17,50, 5) Valtteri Luoma 21,80.

P8 Pituus: 1) Santeri Rantala 2,77, 2) Onni Unkuri 2,74, 3) Paavo Jaakkola 2,56, 4) Kasper Naski 2,44, 5) Valtteri Luoma 2,42.

P10 800 m: 1) Juho Unkuri 3.22,9, 2) Aaro Mettänen HarjavJy 3.28,7, 3) Miko Ouramaa 3.31,3.

P10 60 m aj: 1) Juho Unkuri 13,2, 2) Roni Mikkilä 13,7, 3) Miko Ouramaa 14,4.

P10 Pituus: 1) Roni Mikkilä 3,37, 2) Juho Unkuri 3,25, 3) Miko Ouramaa 2,75.

P11 800 m: 1) Oskari Kallela 2.59,6.

P11 60 m aj: 1) Oskari Kallela 12,7.

P11 Pituus: 1) Oskari Kallela 3,36.

P13 800 m: 1) Otto Ahonen 2.45,6.

P14 Korkeus: 1) Aleksi Lepistö 155.

T5 40 m: Pilvi Kujanpää 9,6, Matilda Syrjänen 11,4, Emma Viitanen 9,9, Fanni Paino 13,2, Enni Tuominen 10,3, Lotta Männistö 12,5.

T5 Pituus: Pilvi Kujanpää 1,42, Matilda Syrjänen 1,45, Emma Viitanen 1,99, Fanni Paino 1,53, Enni Tuominen 1,25, Lotta Männistö 1,30.

T6 40 m: Ilona Rantala 8,2, Milja Anttila 8,0, Alissa Naski 10,0, Jadessa Rajala 9,7, Eevi Ellä 9,3.

T6 Pituus: Ilona Rantala 2,18, Milja Anttila 2,46, Alissa Naski 1,85, Jadessa Rajala 1,50, Eevi Ellä 1,88.

T7 40 m: 1) Peppi Seppänen 7,9, 2) Nea Raita PorinTa 7,9, 3) Vilmiina Mattila 7,9, 4) Ines Terho PorinTa 8,5, 5) Ilona Äärelä 8,8.

T7 Pituus: 1) Peppi Seppänen 2,47, 2) Vilmiina Mattila 2,44, 3) Ilona Äärelä 2,20.

T8 800 m: 1) Milja Antttila 3.46,8, 2) Ilona Rantala 4.01,1, 3) Aino Ellä 4.05,3, 4) Alisa Raitanen 4.05,6, 5) Alissa Naski 4.13,1, 6) Emma Lahtonen 4.17,5.

T8 60 m aj: 1) Emma Lahtonen 16,6, 2) Aino Ellä 17,1, 3) Alisa Raitanen 18,0.

T8 Pituus: 1) Aino Ellä 2,80, 2) Alisa Raitanen 2,46, 3) Emma Lahtonen 2,34, 4) Aada Skyttä 1,91.

T9 800 m: 1) Siiri Uimonen 3.51,3, 2) Sofia Malonen 3.59,1, 3) Kerttu Anttila 4.04,9.

T9 60 m aj: 1) Siiri Uimonen 14,5, 2) Janni Majuri HarjavJy 14,5, 3) Kerttu Anttila 15,5, 4) Sofia Malonen 20,9.

T9 Pituus: 1) Janni Majuri HarjavJy 3,18, 2) Siiri Uimonen 2,68, 3) Kerttu Anttila 2,67, 4) Sofia Malonen 1,83.

T10 800 m: 1) Maija Vuori 3.06,5, 2) Sofia Sjöblom 3.32,9, 3) Emilia Kallela 3.36,9.

T10 60 m aj: 1) Maija Vuori 12,8, 2) Emilia Kallela 13,8, 3) Sofia Sjöblom 14,9, 4) Helmi Pessi 15,2.

T10 Pituus: 1) Maija Vuori 3,65, 2) Emilia Kallela 3,09, 3) Sofia Sjöblom 2,63, 4) Helmi Pessi 2,59.

T11 800 m: 1) Aino Anttila 3.16,10, 2) Anna Stenroos 3.26,10.

T11 60 m aj: 1) Mea Rosenvall 12,2, 2) Anna Stenroos 13,1, 3) Fanni Heikkilä 13,6, 4) Aino Anttila 13,6.

T11 Pituus: 1) Mea Rosenvall 3,31, 2) Aino Anttila 3,19, 3) Fanni Heikkilä 3,16, 4) Anna Stenroos 2,97.

T12 800 m: 1) Heini Vuori 3.04,0, 2) Lotta Sjöblom 3.04,6.

T12 60 m aj: 1) Eveliina Haviala 12,7, 2) Lotta Sjöblom 13,9, 3) Heini Vuori 16,0.

T12 Korkeus: : 1) Eveliina Haviala 125, 2) Lotta Sjöblom 115, 3) Heini Vuori 075,

T13 800 m: 1) Elli-Noora Raita PorinTa 2.44,8, 2) Amanda Yli-Futka 3.20,0.

T13 60 m aj: 1) Amanda Yli-Futka 14,8, Candy Peltonen DNF.

T13 Korkeus: : 1) Amanda Yli-Futka 115,