Silja Line seurakisat


Kesän ensimmäiset seurakisat kilpailtiin mukavassa kevätsäässä Nakkilan urheilukentällä. Mukana oli 57 osallistujaa. Seuraavat Silja Line seurakisat järjestetään torstaina 1.6.2017. Ilmoittautuminen klo 18.00 alkaen ja kisat alkavat klo 18.30.

Silja Line Seurakisat 1. osakilpailu 18.5.2017

TULOKSET

P5 40 m: Aatu Paino 9,7, Lauri Kares 12,2, Onni Männistö 12,0.

P5 Pallonheitto: Aatu Paino 8,53, Lauri Kares 6,75, Onni Männistö 8,53.

P6 40 m: Verneri Luoma 9,5, Lenni Teinilä 9,5, Kosti Nieminen 10,5, Artturi Jaakkola 8,7, Arttu Uimonen 8,4, Joel Kotomäki 9,4.

P6 Pallonheitto: Verneri Luoma 4,60, Lenni Teinilä 4,15, Kosti Nieminen 9,00, Artturi Jaakkola 8,25, Arttu Uimonen 6,98, Joel Kotomäki 14,49.

P7 40 m: 1) Luca Peltonen 8,1, 2) Vesa-Pekka Vastamäki 8,6, 3) Rafael Rajala 8,7.

P7 Pallonheitto: 1) Rafael Rajala 13,41, 2) Vesa-Pekka Vastamäki 10,59, 3) Luca Peltonen 9,76.

P8  40 m: 1) Eemil Hirvikoski 7,3, 2) Onni Unkuri 7,5, 2) Arttu Rantala 7,5, 2) Santeri Rantala 7,5, 5) Paavo Jaakkola 7,6, 6) Luka Hohtari 7,6, 7) Kasper Naski 7,9, 7) Valtteri Luoma 7,9, 9) Joona Kanerva 8,3.

P8  600 m kävely: 1) Onni Unkuri 4.16,0, 2) Valtteri Luoma 4.21,0, 3) Luka Hohtari 4.21,5, 4) Kasper Naski 4.34,0, 5) Arttu Rantala 4.37,0, 6) Joona Kanerva 4.39,0, 7) Santeri Rantala 4.47,0, 8) Eemil Hirvikoski 4.57,0.

P8  Kuula: 1) Paavo Jaakkola 5,00, 2) Eemil Hirvikoski 4,85, 3) Santeri Rantala 4,09, 4) Arttu Rantala 3,85, 5) Kasper Naski 3,83, 6) Valtteri Luoma 3,80, 7) Onni Unkuri 3,45, 8) Luka Hohtari 3,08, 9) Joona Kanerva 2,75.

P9  40 m: 1) Kasperi Lepistö 7,4, 2) Elmeri Hirvikoski 7,5.

P9  600 m kävely: 1) Elmeri Hirvikoski 4.31,0, 2) Kasperi Lepistö 4.45,0.

P9 Kuula: 1) Elmeri Hirvikoski 6,20, 2) Kasperi Lepistö 5,00.

P10 60 m: 1) Juho Unkuri 10,4, 2) Roni Mikkilä 11,1, 3) Miko Ouramaa 11,3.

P10 1000 m kävely: 1) Miko Ouramaa 7.51,0.

P10  Kuula: 1) Roni Mikkilä 7,22, 2) Miko Ouramaa 5,44, 3) Juho Unkuri 5,12.

P11 3-ottelu 60 m: 1) Oskari Kallela 9,8.

P11  1000 m kävely: 1) Oskari Kallela 7.17,0.

P11  Kuula: 1) Oskari Kallela 5,72.

P13  60 m: 1) Severi Mäenpää 8,7.

P13  Pituus: 1) Severi Mäenpää 4,54.

T5 40 m: Enni Tuominen 10,1, Fanni Paino 13,1, Lotta Männistö 15,7.

T5 Pallonheitto: Enni Tuominen 3,82, Fanni Paino 2,87, Lotta Männistö 2,58.

T6 40 m: Jadessa Rajala 10,6, Ilona Rantala 8,4, Neea Haapio 8,7.

T6 Pallonheitto: Jadessa Rajala 5,78, Ilona Rantala 6,57, Neea Haapio 7,84.

T7 40 m: 1) Vilmiina Mattila 8,3, 2) Ilona Äärelä 9,1, 3) Annika Tikka 11,0.

T7 Pallonheitto: 1) Annika Tikka 9,77, 2) Vilmiina Mattila 6,65, 3) Ilona Äärelä 5,56.

T8  40 m: 1) Helmi Äärelä 7,3, 2) Elea Nieminen 7,3, 3) Alisa Raitanen 7,7 4) Emma Lahtonen 8,4, 5) Aino-Emilia Mäenpää 8,7, 6) Aada Skyttä 9,4.

T8 600 m kävely: 1) Emma Lahtonen 4.32,0, 1) Helmi Äärelä 4.32,0, 3) Elea Nieminen 4.38,0, 4) Aada Skyttä 6.16,0.

T8  Kuula: 1) Emma Lahtonen 3,71, 2) Aino-Emilia Mäenpää 3,59, 3) Elea Nieminen 3,52, 4) Helmi Äärelä 3,10, 5) Alisa Raitanen 2,44, 6) Aada Skyttä 2,27.

T9  40 m: 1) Siiri Uimonen 7,7, 2) Alina Jaakkola 8,2, 3) Sofia Malonen 8,4.

T9  600 m kävely: 1) Alina Jaakkola 4.54,0, 2) Sofia Malonen 5.03,0.

T9  Kuula: 1) Sofia Malonen 2,27.

T10 60 m: 1) Maija Vuori 9,8, 2) Emilia Kallela 10,6, 3) Helmi Pessi 10,7, 4) Sofia Sjöblom 11,4.

T10  1000 m kävely: 1) Maija Vuori 7.25,0, 1) Emilia Kallela 7.25,0, 3) Helmi Pessi 7.59,0.

T10  Kuula: 1) Sofia Sjöblom 5,10, 2) Emilia Kallela 4,97, 3) Maija Vuori 4,53, 4) Helmi Pessi 4,08.

T11  60 m: 1) Anna Stenroos 10,4, 2) Aino Anttila 10,8, 3) Vilma Syrjänen 10,9.

T11  1000 m kävely: 1) Anna Stenroos 7.22,0, 2) Aino Anttila 7.23,0, 3) Vilma Syrjänen 7.30,0.

T11  Kuula: 1) Aino Anttila 5,83, 2) Anna Stenroos 5,14, 3) Vilma Syrjänen 5,10.

T12  60 m: 1) Eveliina Haviala 9,7, 2) Vilma Iivonen 10,5, 3) Minttu Hohtari 11,0.

T12  1000 m kävely: 1) Vilma Iivonen 6.34,0, 2) Minttu Hohtari 6.53,0.

T12  Pituus: 1) Eveliina Haviala 4,25, 2) Minttu Hohtari 2,57.

T13  60 m: 1) Candy Peltonen 8,7.

T13  Pituus: 1) Candy Peltonen 4,19.