Mestaruusmaastot 24.4.2017


Nakkilan kunnan mestaruusmaastot 24.4.2017     

Nakkilan kunnan mestaruusmaastoihin osallistui 59 juoksijaa mukavassa kevätsäässä Nakkilan liikuntahallin maastossa.

Tulokset:

Tytöt 5 v ja nuoremmat n.300m
1. Hilma Ruohonen                    1,28
2. Enni Tuominen                       2,12
3. Lotta Männistö                       2,44

Pojat 5 v ja nuoremmat n.300m
1. Oliver Heinänen                     1,34
2. Valtteri Poutanen                 2,15
3. Onni Männistö                       2,44

Tytöt 6 v n.500m
1. Milja Anttila                             1,54
2. Neea Haapio                           1,58
3. Ilona Rantala                           2,00
4. Alissa Naski                              2,09
5. Hilla Halinen                             2,58

Pojat 6 v n.500m
1. Arttu Uimonen                       2,08
2. Verneri Luoma                       2,26
3. Rasmus Poutanen                 2,58

Tytöt 7 v n.500m
1. Vilmiina Mattila                      2,07
2. Ilona Äärelä                            2,37
3. Annika Tikka                           3,09

Pojat 7 v n.500m
1. Oliver Mikkola                         1,50
2. Luca Peltonen                        1,55
3. Vesa-Pekka Vastamäki        1,59
4. Oskari Heinänen                    2,16
5. Joonas Rouhelo                     2,17

Tytöt 8 v n.800m
1. Lotta Kivioja                             3,16

Pojat 8 v n.800m
1. Arttu Rantala                           2,47
2. Onni Unkuri                              2,49
3. Paavo Jaakkola                       2,55
4. Luka Hohtari                            2,56
5. Kasper Naski                           2,59
6. Santeri Rantala                       3,03
7. Eemil Hirvikoski                      3,10
8. Joona Kaverva                        3,20
9. Valtteri Luoma                        3,26

Tytöt 9 v n.800m
1. Siiri Uimonen                          3,15
2. Kerttu Anttila                          3,22
3. Sofia Malonen                        3,25

Pojat 9 v n.800m
1. Vilho Ruohonen                     2,55
2. Elmeri Hirvikoski                    3,02

Tytöt 10 v n. 800m
1. Maija Vuori                              2,36
2. Sofia Sjöblom                         3,04

Pojat 10 v n.800m
1. Arttu Kivioja                            2,41
2. Juho Unkuri                            2,44
3. Samuel Ekko                          2,57

Tytöt 11 v n. 1,2km
1. Anna Stenroos                       5,09
2. Aino Anttila                             5,11
3. Ellinoora Penttilä                   5,15
4. Lotta Sallinen                         5,16
5. Pihla Haapanen                      6,05

Pojat 11 v n.1,2km
1. Juho Nurmi                              5,03
2. Joona Haapio                          5,38

Tytöt 12 v n.1,2km
1. Lotta Sjöblom                         4,45
2. Heini Vuori                              4,57
3. Eveliina Haviala                      5,09

Tytöt 13 v n.1,2km
1. Liinu Kanerva                          5,00
2. Siiri Heikkilä                             5,01

Pojat 13 v n.1,2km
1. Severi Mäenpää                    4,35
2. Juuso Nurmi                          5,55

Naiset n.1,2km
1. Elina Unkuri                            4,55

Miehet n.3km
1. Jarkko Kujamäki                    11,57
2. Jarno Stenroos PoTa            12,23