Satakunnan pm-maastot 10.5.2018


Satakunnan pm – maastojuoksut juostiin 10.5.2018 Nakkilassa. Nakkilan Viren urheilijat saivat yhteensä kaksi henkilökohtaista mitalia ja kahdeksan joukkuemitalia. Onnea mitalisteille!

Hopeaa: P9 Måns Selivaara
Pronssia: P9 Arttu Rantala

Joukkuekulta:
P9 Måns Selivaara, Arttu Rantala ja Onni Unkuri
T13 Eveliina Haviala, Lotta Sjöblom ja Heini Vuori
P14 Jaakko Lakkamäki, Topias Stenroos ja Aatu Hakanen

Joukkuehopea:
P9 Paavo Jaakkola, Kasper Naski ja Santeri Rantala
T9 Lotta Kivioja, Helmi Äärelä ja Elea Nieminen
P11 Arttu Kivioja, Juho Unkuri  ja Samu Laaksonen
P12 Oskari Kallela, Niilo Ellä ja Esko Falck
T12 Lidia Haula, Anna Stenroos ja Aino Anttila

P9 1km
2)   Måns Selivaara                   NakkVire                      3.39
3)   Arttu Rantala                    NakkVire                  3.46

4)   Onni Unkuri                      NakkVire                  3.48
5)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  3.52
6)   Kasper Naski                     NakkVire                  3.53
13)  Santeri Rantala                  NakkVire                  3.58
20)  Luka Hohtari                     NakkVire                  4.06
30)  Valtteri Luoma                   NakkVire                  4.22
31)  Joona Kanerva                    NakkVire                  4.26
39)  Luca Peltonen                    NakkVire                  5.02

P9
Joukkuekilpailu
1) Nakkilan Vire 9
Måns Selivaara 2
Arttu Rantala 3
Onni Unkuri 4

2) Nakkilan Vire 2 24
Paavo Jaakkola 5
Kasper Naski 6
Santeri Rantala 13

8) Nakkilan Vire 3 81
Luka Hohtari 20
Valtteri Luoma 30
Joona Kanerva 31

T9 1km
5)   Lotta Kivioja                    NakkVire                      3.55
10)  Helmi Äärelä                     NakkVire                  4.07
15)  Elea Nieminen                    NakkVire                  4.19
17)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  4.21
22)  Venla Murto                      NakkVire                  4.29
23)  Ilona Rantala                    NakkVire                  4.30
27)  Alissa Naski                     NakkVire                  4.40
32)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  4.47

T9 Joukkuekilpailu
2) Nakkilan Vire 1 30
Lotta Kivioja 5
Helmi Äärelä 10
Elea Nieminen 15

7) Nakkilan Vire 2 62
Vilmiina Mattila 17
Venla Musto 22
Ilona Rantala 23

P10 1,5km
8)  Anselmi Kuoppala           NakkVire                  5.59
12)  Ilari Metso                      NakkVire                  6.10
20)  Elmeri Hirvikoski            NakkVire                  6.53

P10 Joukkuekilpailu
6) Nakkilan Vire 40
Anselmi Kuoppala 8
Ilari Metso 12
Elmeri Hirvikoski 20

P11 1,5km
4)  Arttu Kivioja                    NakkVire                  5.10
10)  Juho Unkuri                    NakkVire                  5.43
12) Samu Laaksonen            NakkVire 5.53
13)  Vilho Sainio                     NakkVire                  6.00

P11 Joukkuekilpailu
2) Nakkilan Vire 26
Arttu Kivioja 4
Juho Unkuri 10
Samu Laaksonen 12

T11 1,5km
4)  Maija Vuori                      NakkVire                  5.33
18)  Emilia Kallela                   NakkVire                  6.55

P12 2km
5)  Oskari Kallela                   NakkVire                  8.16
6)   Niilo Ellä                       NakkVire                  8.24
11)  Esko Falck                       NakkVire                  10.15

P12  Joukkuekilpailu
2) Nakkilan Vire 22
Oskari Kallela 5
Niilo Ellä 6
Esko Falck 11

T12 2km
6)   Lidia Haula                      NakkVire                  8.30
9)   Anna Stenroos                    NakkVire                  8.42
10)  Aino Anttila                     NakkVire                  8.45

T12  Joukkuekilpailu
2) Nakkilan Vire 25
Lidia Haula 6
Anna Stenroos 9
Aino Anttila 10

T13 3km
4)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  8.12
6)   Lotta Sjöblom                    NakkVire                  8.31
7)   Heini Vuori                      NakkVire                  8.35

T13 Joukkkuekilpailu
1) Nakkilan Vire 17
Eveliina Haviala 4
Lotta Sjöblom 6
Heini Vuori 7

P14 3km
6)   Jaakko Lakkamäki                 NakkVire                  11.38
7)   Topias Stenroos                  NakkVire                      11.55
8)   Aatu Hakanen                     NakkVire                      12.02

P14 Joukkuekilpailu
1)Nakkilan Vire 21
Jaakko Lakkamäki 6
Topias Stenroos 7
Aatu Hakanen 8

T14 3km
9)   Siiri Heikkilä                   NakkVire                  13.03

N 4km
4)  Terhi Männistö                   NakkVire                  18.43
5)   Annika Mäkinen                   NakkVire                  19.45

M 6km
4)   Juhani Kanerva                   NakkVire                  27.09
5)   Mika Koivumäki                   NakkVire                  27.32